Zubři slaví první venkovní výhru v letošním roce! Duel na Lapači otočili ve druhé třetině

V s e t í n – Hokejisté Přerova porazili ve 21. kole Chance ligy Vsetín 3:2 a připsali si první vítězství na ledě soupeře v roce 2021. Hanáci sice po necelé půlhodině hry prohrávali o dvě branky, skóre ale ještě do konce druhé části otočili. Dvakrát se prosadil Doležal, mezi jeho trefami navíc využil přesilovku Dostálek. Jednogólové vedení Zubři uhájili a proti Valachům naplno bodovali i ve druhém vzájemném zápase aktuální sezony. V tabulce díky tomu poskočili na čtvrté místo.
21.kolo, sobota 16.1.2021
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
2:3
(1:0, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Kucharczyk (Smetana, Š. Jenáček), 25. Vlach (Š. Jenáček) – 28. Doležal (Dostálek, Pšurný), 36. Dostálek (Hrabal, Pšurný), 39. Doležal (Pšurný, Dostálek). Rozhodčí: Čech, Šudoma – Komínek, Novák. Vyloučení: 6:7, navíc Krisl (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 37:29. Zblokované střely: 11:6. Vhazování: 43:30. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Málek – Smetana, Ondračka, Bartko, Hryciow, Štach, Kudělka, J. Jenáček – Bednář, Pechanec, Půček – Zeman, Vlach, Babka – Vítek, Šilhavý, Hořanský – Gajarský, Kucharczyk, Š. Jenáček
Holík – Kubeš, Hrabal, Forman, Zbořil, Dluhoš, Krisl – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Ryšavý, Indrák, M. Svoboda – Štefka, Macuh, Goiš – Václavek

Úvod zápasu patřil Vsetínu. Valaši se mohli po chybě Formana bleskově dostat do vedení, ale Holík si se zakončením Babky poradil. Aktivitu VHK ještě posílila přesilovka, v níž to zkoušel Pechanec, znovu však byl úspěšný přerovský gólman. Zubři poprvé zahrozili v 10. minutě, kdy Dluhošovu ránu vyrazil Málek. Poté už se skóre změnilo ve prospěch Vsetína. Pšurný sice po sporné situaci přišel o hůl, ale hra pokračovala a Smetanovu střelu dorazil za Holíka Radim Kucharczyk.

Zubři hned po gólu přestáli další oslabení a poté několikrát ohrozili soupeřovu bránu. Ze střely Hrabala od modré čáry i průniku Jakuba Svobody po křídle ale gólová odpověď nepřišla. Bez úspěchu Přerované sehráli také přesilovku na konci první třetiny.

Druhou část otevřela rána Dostálka, který trefil Málkovo rameno. Na druhé straně zase Půček roznezněl tyčku Holíkovy klece. Přerov se poté musel musel bránit v oslabení, které nezvládl. Od modré čáry pálil Šimon Jenáček a nepokrytý Roman Vlach rychle zacílil pod horní tyč. Zubři mohli záhy odpovědět ze střely Dluhoše a dorážky Goiše, leč nestalo tak.

Gólová radost zakrátko ale přece jen přišla. Dostálek posunul puk na Tomáše Doležala, po jehož bekhendu prošel kotouč mezi Málkovy betony. Valaši poté zaútočili i při vlastním oslabení, ale byl to znovu Přerov, kdo pohnul se stavem. Vlastimil Dostálek po Pšurného přihrávce nadvakrát dostal puk za Málka. To ale nebylo vše. Se začátkem poslední minuty Pšurný vysunul do jízdy Tomáše Doležala a ten parádní ranou otočil skóre na 2:3.

Valaši rázem museli dotahovat. Vedení Zubrů mohlo být i výraznější, přesilovka však modrožlutým nevyšla. Vsetín měl poté dokonce 29 vteřin přesilovky pět na tři. Málem se radoval, když Bednář trefil tyč a odražený puk před Vlachem dostal z brankoviště Zbořil. Velmi slibnou šanci si pak vypracoval Číp, ale Málek jeho bekhendové zakončení pokryl.

Vsetín následně ostřeloval Holíka a za příliš otevřená zadní vrátka mohl pykat, jenže přečíslení Ryšavého s Matějem Svobodou němelo gólový efekt. Pět minut před koncem se Zubři museli bránit v oslabení. Po Pechancově střele puk skotačil na brankovišti, ale Dluhoš jej dokázal odpálit. VHK si pak snahu o vyrovnání pokazil faulem a Přerované už těsný náskok udrželi.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Pro mě jako pro trenéra je to obrovské zklamání. Věřili jsme, že se od domácích zápasů odrazíme. Měli jsme dobrý vstup do utkání. První třetina skončila 1:0, i když tam byla spousta šancí odskočit. Nepodařilo se, ale byli jsme trpěliví. Do druhé části jsme vstoupili dobře a dali na 2:0. Bohužel, pak nastalo to, co se nám stává i v průběhu spousty jiných zápasů. Zkoušeli jsme věci, které nefungovaly. Prakticky z každé nabídnuté šance dostaneme gól a sami se na góly strašně nadřeme. To jsou momenty, které nás srážejí dolů. Navíc jsme se potýkali s malou efektivitou střelby a hloupými, až stupidními fauly jedinců, které se opakují.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Vstup do utkání jsme měli velice špatný. Kdybychom prohrávali 3:0, odpovídalo by to dění na hřišti. Po první třetině jsme zvýšili hlas a od druhé části jsme byli tam, kde jsme chtěli být. Byl to vyrovnaný zápas a jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body.