Zubři si vezou od Bobrů tři body a vracejí se na 3.místo!

V a l a š s k é   M e z i ř í č í - Od počátku zápasu měli více ze hry Zubři, daleko častěji stříleli, měli i více šancí a hráli dokonce téměř minutovou přesilovku 5 na 3. Přesto se diváci gólu v 1.třetině nedočkali. O výsledku tak rozhodla především 2.třetina. Na jejím počátku zatlačil Valmez Zubry před Tihláře, ze tří velkých šancí vytěžil vedoucí gól a zdálo se, že by mohl převzít otěže utkání do svých rukou. Zubři však po několika minutách dokázali vyrovnat a až do konce 2.třetiny byli pány na ledě. Přidali ještě dvě branky a další dvě jim nebyly uznány. Když po 40 sekundách 3.třetiny zvýšili už na 1:4, soustředili se na obranu a vítězství si v klidu pohlídali. Hattrickem se dnes blýskl Hanák, Kotásek přihrával na všechny 4 góly. Také Valaši ze Vsetína prohráli a proto se Zubři v tabulce opět vracejí zpátky na 3.místo.
36.kolo, středa 18.1.2012
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
1:4
(0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. D.Varga (Černý) - 28. Krajíček (Kotásek), 31. Hanák (Kotásek), 36. Hanák (Kotásek), 41. Hanák (Kolář, Kotásek). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 32:38. Střely: 42:46 z toho na branku: 27:38. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Vlachynský - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Růčka, Varga D., Varga Mir., Vašut, Zábojník.
Tihlář - Pala, Faltýnek; Ferenc, Vlček; Pospíšil, Krajíček; Sadil - Sedlák, Kolařík, Kočara; Ditrich, Brančík, Blinka; Hanák, Kotásek, Kolář; Goiš, Menšík.

Zubři začali šlapat na plné obrátky už od prvních sekund. Brankář Vlachynský, který dnes hájil branku Bobrů, byl zaměstnán hned od počátku, Tihlář si sáhl poprvé na puk až po třech minutách, když se Bobrům podařilo vyrovnat hru. Nahoru dolů se potom hrálo asi do konce 8.minuty a během této doby si připsal největší příležitost domácích Martiník, když se pokusil na Tihláře prudce vypálit hned z buly, ale ten se překvapit nenechal. Potom se poprvé otevřela dvířka trestné lavice a to na domácí straně. Za vyloučeným Bokrošem ale po 71 sekundách putoval i Hartmann a Zubři měli 49 sekund výhodu přesilovky 5 na 3. Ani tentokrát ji nedokázali využít, ale měla efekt alespoň v tom, že díky ní Zubři získali nad svým soupeřem na dlouhé minuty alespoň převahu v poli. Necelé 4 minuty před koncem vypíchl Bobrům puk Hanák a poprvé uháněl ve větší šanci na Vlachynského. Z prostoru mezi kruhy vyzkoušel jeho reflexy, ale stav se nezměnil. V podobné akci byl minutu poté i Blinka, ale tísněn jedním obráncem, neměl na kvalitní zakončení dostatek místa.

Druhá třetina začala pro změnu tlakem domácích Bobrů. Hned po 12 sekundách se do dobré pozice těsně před Tihláře dostal Bokroš, ale ještě neuspěl. Za dalších 90 sekund si po přihrávce Černého najel z rohu kluziště D.Varga na brankovou čáru a odtud bekhendem zamířil těsně pod horní tyč Tihlářovy svatyně - 1:0. O dvě minuty později musel další rodící se šanci Valachů zlikvidovat Ferenc faulem a zdálo se, že hru začnou diktovat Bobři. Meo se ale ubránilo. V úvodu 28.minuty pak Kotásek našel v kruhu Krajíčka a ten zamířil přesně do levého vinklu Vlachynského klece - 1:1. Tento gól byl pro Zubry živou vodou. Znovu se začali tlačit do útočného pásma a po třech minutách nahrával Kotásek od modré čáry zcela volnému Hanákovi,který si už najížděl před branku. Obehrál i gólmana a tak v prostoru mezi kruhy před ním zívala prázdná branka, ketrou nemohl minout. Svým prvním dnešním gólem otočil průběh zápasu ve prospěch Přerova - 1:2. Hru pak nijak neovlivnily ani přesilovky obou týmů. Při té přerovské vyslal od modré čáry bombu jako z děla Pala a Vlachynskému muselo pomoci břevno. Ve 36.minutě Kotásek poslal puk do brankoviště domácího celku a znovu Hanák pod gólmanem poslal puk za brankovou čáru - 1:3. Zubři měli energie na rozdávání a ani ne za minutu se přerovští fanoušci radovali po čtvrté. Sedlák přihrál zpoza branky Kočarovi, který zamířil přesně k levé tyči. Mezitím ale domácí obránci stačili natlačit do brankoviště Kolaříka a spolu s ním posunout branku. Gól tak díky tomu nebyl uznán. Uteklo jen 28 sekund a přerovští diváci spílali rozhodčímu podruhé. Ferencem dobře vystřelený puk skončil těsně v okolí břevna a bylo sporné, zda se odrazil ještě od něj, či zevnitř od horní konstrukce branky nebo sítě ven. Hlavní rozhodčí po kratičké konzultaci s čárovým a posléze i s brankovým rozhodčím rozpažil ruce, protože ti branku neviděli. Proto se skóre nezměnilo ani tentokrát.

Třetí třetina začala nádhernou kombinační akcí třetího přerovského útoku. Také nyní se na ní podílel Kotásek a na jejím konci byl už potřetí v zápase Hanák. Ten Vlachynského opět prostřelil po ledě a uzavřel tak výsledek utkání na 1:4. Meo už nebylo nuceno útočit a tak se od té chvíle soustředilo především na obranu. Po zbytek zápasu tedy útočil především domácí tým. Obrana Zubrů je však nepouštěla do žádných brejků nebo přečíslení, dost často ani nedovolila střelám Bobrů dojít až k brance. Přesto si několik šancí na úpravu skóre Valaši vytvořili. Tu první v úvodu 45.minuty, když z prostoru mezi kruhy nebezpečně ohrozil přerovskou klec Hartmann, další ale až pět minut před koncem, když puk třikrát krátce po sobě tancoval těsně před brankovou čárou. Ani D. Varga, ani Balga však Tihláře nedokázali překonat, protože Zubři se i dnes mohli spolehnout na jeho velmi kvalitní výkon. Teprve 22 sekund před koncem prošel puk mezi jeho betony, ale zamířil mimo prázdnou branku. Zubři svou největší šanci zahodili ve 47.minutě, když Krajíčkovu střelu od modré čáry opět zastavilo břevno. Na stavu se tedy už nic nezměnilo a Zubři si celkem zaslouženě vezou domů tři body za vítězství 1:4. O bod se tak znovu dostávají před Valachy ze Vsetína.