Zubři si připsali druhou porážku, z obrovské přestřelky vyšly vítězně Litoměřice

L i t o m ě ř i c e – Šesté kolo WSM Ligy zavedlo přerovské Zubry až na led Litoměřic. Oproti předchozím zápasům venku se tentokrát průběh otočil. Po skvělém dvougólovém startu přišel obrat Stadionu i zranění brankáře Slováka, kterého musel nahradit Vojtek. Přerované se ovšem nevzdali a slepenými trefami srovnali na 5:5. Dramatický finiš ale lépe zvládly Litoměřice. Snížení Zubrů přišlo až tři vteřiny před klaksonem, kdy Dostálek zkompletoval hattrick. Přerov po výsledku 7:6 podruhé v sezóně končí bez bodového zisku.
6.kolo, středa 23.9.2015
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
7:6
(2:2, 2:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 12. Doležal (Berger, Švagrovský), 18. Nedvídek (Kopta, Ondráček), 26. Doležal (Jank, Švagrovský), 29. Martin Procházka (Nedvídek), 44. Michal Procházka (Kopta), 54. Nedvídek (Martin Procházka, Krstev), 58. Valášek (Michal Procházka, Krstev) – 7. Dostálek (Pšurný, Milan Procházka), 8. Popelka (Grof, Šťastný), 38. Sikora (Pala, Popelka), 47. Dostálek (Pšurný, Chmelíř), 48. Šťastný (Sikora), 60. Dostálek (Milan Procházka). Rozhodčí: Sýkora – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 7:7, navíc Chmelíř (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 850. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:5, 7:5, 7:6.
Tomáš Král – Šulc, Plášil, Piegl, Bílek, Jank, Mikliš, Krstev – Kalla, Valášek, Martin Procházka, Švagrovský, Berger, Doležal, Kopta, Nedvídek, Ondráček, Krátoška, Racek, Michal Procházka
Slovák (26. Vojtek) – Chmelíř, Grof, Přindiš, Pala, Vágner, Ferenc, Běhal – Milan Procházka, Pšurný, Dostálek, Šťastný, Popelka, Sikora, Goiš, Hrazdira, Stoklasa, M. Kratochvíl, Tadeáš Král, Školoud

Přerovští museli hned z kraje utkání čelit velkému tlaku domácích hokejistů, kteří herním projevem potvrzovali roli mírného favorita dnešního střetu. Hosté se občas podívali ven z jejich pásma, Stadion je ale okamžitě posílal zpět dobrou obranou. Zubr začal srovnávat krok s domácími ve čtvrté minutě, kdy se do první střelecké šance dostal Vlastimil Dostálek. Po skvělém začátku čekala litoměřické pořádná studená sprcha.

Z rychlé akce se první prosadil Vlastimil Dostálek, jehož střela nečekaně proklouzla za záda Krále. Tím však hosté zdaleka neskončili. Prakticky okamžitě po úvodním gólu musel Král ze sítě lovit další puk. Do pásma se probojoval Jakub Grof a bez váhání přihrál na volného Michala Popelku. Ten bez problému zavěsil do prázdného prostoru mezi domácím brankářem a levou tyčí – 2:0.

Zubr dostal šanci svůj náskok navýšit na tři branky po vyloučení Piegla. Hosté se dostali do několika velkých šancí, které však efektivně zlikvidoval buď Král, nebo kališnická obrana a stav tedy zůstal nezměněn. Po nevyužité početní výhodě se Litoměřice začaly postupně do hry vracet. Z pravého kruhu pro vhazování Slováka nejprve prostřelil Zdeněk Doležal a tím odstartoval kališnický obrat. Stadion sice nevyužil početní výhodu, kterou získal po prvním vyloučení Petra Přindiše, ale vůbec nebyl důvod k dlouhému zoufání. Martin Ondráček se o chvilku později protlačil do útočného pásma a přihrál na připraveného Lukáše Nedvídka - 2:2.

Úvod druhé třetiny byl nevídaně agresivní. První obětí útočné hry obou celků byl domácí kapitán Jaroslav Kalla, kterého střet s přerovským tvrďákem Přindišem vyřadil ze hry. Krátce poté zůstal v brankovišti po nepřehledné situaci ležet hostující brankář Jiří Slovák a musel ze zápasu také odstoupit. Svatyni hostů od dvacáté páté minuty střežila jeho náhrada - veterán Martin Vojtek. O pár sekund později musel být z ledu odvážen litoměřický obránce Jakub Šulc.

Náhlý konec dvou opor Stadion ani v nejmenším nezastavil. Nádhernou střelou nad lapačku obrátil stav ve prospěch Litoměřic Zdeněk Doležal. První start Martina Vojtka v brance Přerova nebyl pro čtyřicetiletého veterána zrovna ideální. V čase 28:44 využil nepřehledné situace před brankou hostí Martin Procházka. Zubr se snažil na dvoubrankovou smršť rychle odpovědět – zatím však marně.

Snížení přišlo až s vyloučením střelce čtvrté branky domácích. Marek Sikora protlačil puk za Krále a dodal hrstce hostujících fanoušků naději na vyrovnání. Čtvrtým vyloučením Petra Přindiše vyhlídky na srovnání na moment zmizely. Litoměřice sice přesilovou hru nevyužily, ale devět sekund po jejím ukončení se prosadil druhý ze tří Procházků na ledě - Michal. Kališníci se opět těšili z náskoku dvou branek.

Zubr oplatil domácím spršku branek z první třetiny. Po vyloučení Bohumila Janka rozjeli hosté v útočném pásmu jednoduchou kombinaci, kterou zakončil Vlastimil Dostálek lehkou tečí do branky. O dvacet sekund později přerostla radost přerovských fanoušků v euforii – zaváhání Krále střelou do prázdné branky náležitě ztrestal David Šťastný. Vyrovnáno, 5:5.

Dvě rychlá vyloučení stála Přerov vytoužené vyrovnání. Dvojnásobnou početní výhodu sice domácí nevyužili, ale následnou přesilovku pět na čtyři již ano! Kotouč dotlačil za Vojtka Lukáš Nedvídek. Zubrům už teklo do bot. Snažili se srovnat, seč mohli a Král likvidoval jednu šanci za druhou. Domácí vítězství pojistil Milan Valášek v přečíslení a hostům zbývali dvě minuty na vyrovnání.

Tři sekundy před koncem zkompletoval svůj hattrick Vlastimil Dostálek, avšak jeho gól už výsledek utkání závažně neovlivnil.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Soupeř potvrdil, že je vynikající v útočné fázi. Vedli jsme, ale v úvodu druhé části se začínalo znovu od nuly. V polovině utkání se nám bohužel zranil brankář Slovák, což byl jeden z faktorů naší porážky. Martin šel do brány s tím, že nás podrží, ale nevyšlo mu to. Hned z první střely dostal gól, což potom na psychice nepřidá. Soupeř měl navíc útok opravdu dobrý. Utkání poznamenala i spousta vyloučení na obou stranách.