Zubři sehráli s lídrem tabulky velmi dobrou partii, tři body za výhru ale sebrala Slavia

P r a h a – Závěr první čtvrtiny základní části WSM Ligy nabídl souboj s posledním velkým favoritem, kterého Zubři doposud nepotkali – Slavii Praha. Lídr tabulky v uplynulých zápasech naděloval, ale s oslabeným týmem Zubrů měl problém. Přerované dokonce od osmé minuty vedli, jenže slepené góly domácích ve druhém dějství přinesly obrat. Skóre ale Slávisté nenavýšili, velmi statečně bojující Přerov, v jehož trikotu se objevil nový útočník Petr Mrázek, odolával. Jeho snahu o vyrovnání ale v závěru brzdila vyloučení, a tak Slavia hubenou výhru 2:1 udržela.
13.kolo, pondělí 12.10.2015
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
2:1
(0:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Kašpařík (Hraško) 29. D. Hruška (Bahenský, Micka) – 9. Sikora (Chmelíř, Dostálek). Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:15, navíc Goiš (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1418. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Hylák – Hraško, Pavlin, Kolařík, Punčochář, Knot, Růžička, Adam – Robinson, Šafránek, Markovič – Micka, Bahenský, D. Hruška – T. Doležal, Kašpařík, Čermák – J. Doležal, Andres, Jiránek – Nestrašil
Klimeš – Chmelíř, Sedlák, Přindiš, Pala, Běhal, Ferenc, Matyáš – Procházka, Sikora, Dostálek – Š. Kratochvíl, Popelka, Mrázek – Goiš, Šebek, Stoklasa – Kovařík, Král, Hrazdira

Úvod utkání patřil překvapivě hostům z Přerova. Mohutně podporovaní Moravané do zápasu vstoupili velmi aktivně a zaskočení sešívaní se jen stěží dostávali do šancí. Přesto mohli skóre otevřít. Robinson se proháčkoval až před branku, kde ještě vylepšoval pozici na Šafránka, jehož projektil ale skončil v Klimešově lapačce.

Pražané záhy pohrdli i přesilovkovou možností, a tak udeřilo na druhé straně. Po Adamově vyloučení se k odraženému kotouči mezi kruhy dostal nejrychleji Marek Sikora, jehož střela zápěstím skončila za Hylákovými zády. V polovině úvodní části měli sešívaní velkou možnost ke srovnání stavu. V krátkém časovém rozestupu totiž inkasovali menší trest hned dva hráči hostů, dlouhou dvojnásobnou početní výhodu ale domácí nevyužili, a tak šli do kabin spokojenější hosté.

Hned zkraje druhé dvacetiminutovky mohli Přerovští odskočit do dvoubrankového vedení, Kratochvíl však z bezprostřední blízkosti bekhendem nezamířil přesně. Sešívaní se nakonec obdobně jako hosté dokázali prosadit v přesilové hře. Po Hraškově ráně puk zůstal ležet mezi kruhy, odkud ho usměrnil do branky střelou z první Pavel Kašpařík.

Nerozhodný stav ovšem na tabuli v Edenu svítil sotva minutu. Ve 29. minutě totiž Pražané dokázali strhnout vedení na svou stranu. Po pasu Bahenského se přesně do horního rohu Klimešovy svatyně trefil David Hruška, a do závěrečné periody si tedy tentokrát odnesli nejtěsnější náskok slávisté.

Ve třetí třetině byli diváci svědky vyrovnaného hokeje, na obou stranách ale kralovali brankáři. Zřejmě největší příležitost měl Knot, proti jeho dělovce z ideální pozice ale vytáhl přerovský gólman efektní zákrok lapačkou. Samotný závěr utkání pak provázela nervozita a viděli jsme několik vzájemných potyček a mnoho vyloučených, branku však již nikoliv. Z těsného vítězství se tak nakonec mohou radovat sešívaní, pro které je to již devátá výhra v řadě.

Milan Razým (HC Slavia Praha): V domácím prostředí jsme dosud narazili na nejsilnějšího soupeře. Přerov výborně bruslil, měl pohyb, byl agresivní. Po celé utkání hráli výborně a nedali nám nic zadarmo. Nevyužili jsme úvodní přesilovku, naopak ji využít dokázali a šli do vedení. Po první třetině jsme si řekli, že musíme přidat na bojovnosti, na pohybu a že se sami neporazí. Ve druhé třetině se nám během krátké doby podařilo zápas otočit. Pozitivem také bylo, že se prosadil David Hruška. V závěrečné třetině už to bylo hodně nervózní, bylo hodně vyloučených, čímž se narušila plynulost hry. Nemyslím si ale, že by to ubralo na dramatičnosti. Myslím, že diváci museli být spokojeni a my jsme spokojeni se třemi body.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Slavia byla favoritem zápasu, ukázala svou sílu a že není nadarmo na čele tabulky. Myslím si ale, že i my jsme odehráli dobré utkání, a jednalo se tak o oboustranně kvalitní zápas. Jsme rádi, že jsme byli Slavii vyrovnaným soupeřem, konečně jsme odehráli takové venkovní utkání, jaké si přejeme hrát. Vyzdvihnout musím také výkon obou brankářů. Bohužel v závěru jsme z různých příčin neměli možnost vyrovnat. Více to raději nebudu komentovat.