Zubři se dokázali vrátit do zápasu, Porubě ale páteční obrat ve skóre neoplatili

P ř e r o v – Výhodu domácího prostředí v prvních dvou duelech čtvrtfinále play-off Chance ligy hokejisté Přerova nevyužili. Po páteční prohře v prodloužení podlehli Porubě i podruhé, tentokrát 2:5. Hanáci na začátku druhé třetiny znovu inkasovali ve vlastní přesilovce a prohrávali o tři branky. Ještě do přestávky ovšem vedení Slezanů ztenčili na minimum a sahali po vyrovnání. Toho však nedocílili a Poruba si dvěma trefami v závěrečném dějství došla pro druhou výhru v sérii. Čtvrtfinálové boje se nyní přesouvají do Ostravy.
ČF2, sobota 20.3.2021
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
2:5
(0:2, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Číp (Macuh, Forman), 35. Zbořil (Süss) – 8. Jáchym (Kozák, Špaček), 14. Korkiakoski (Jáchym, Pořízek), 22. Žovinec, 51. Žovinec (Hudeček, Kanko), 60. Hudeček (Toman, Endál). Rozhodčí: Cabák, Koziol – Gančarčík, Hanzlík. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 37:26. Zblokované střely: 10:5. Vhazování: 41:25. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.
Petrásek – Dluhoš, Forman, Zbořil, Mlčák, Krisl, Kubeš, Suhrada – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Sebera – Süss, Dvořák, M. Svoboda – Štefka, Macuh, Goiš
Foltán – Žovinec, Teper, Urbanec, Voráček, Kozák, Szathmáry – Pořízek, Jáchym, Korkiakoski – Sikora, Raška, Brodek – Endál, Toman, Špaček – Kanko, Hudeček, Hotěk

Začátek zápasu nenabídl prakticky žádné šance, zato byla k vidění častá zakázaná uvolnění. Skóre se poprvé změnilo v osmé minutě. Krátce po skončení hostující přesilovky Petrásek neudržel pokus Kozáka a do brány ho dorazil pohotový Tomáš Jáchym. Přerov mohl vzápětí srovnat, Forman ale z bekhendu odkrytou klec minul. Poruba přidala druhý gól po fintě á la Granlund v podání Fina Markuse Korkiakoskiho, jenž se obtočil kolem levé tyče a zamířil nad Petráskovo rameno.

Zkraje druhé části se Zubrům naskytla dvojnásobná přesilovka, na jejím konci však Zbořil trefil bránícího Dušana Žovince. Porubský zadák se následně vydal se spoluhráčem do brejku dvou proti jednomu, na jehož konci se trefil do pravé šibenice. Snížit mohli Štefka s Čípem, ale neuspěli. Hanáci pak nevyužili další početní výhodu pět na tři. Skórovat se jim povedlo až ve 32. minutě, kdy se střelou o horní tyč prosadil Radek Číp.

Ke kontaktní brance pomohlo domácím vyloučení Pořízka. Porubští po souboji u modré čáry nestihli zaujmout obranné pozice, čehož využil Mikuláš Zbořil. Blízko vyrovnání byl poté Dvořák, puk se po jeho zakončení zblízka zastavil těsně před brankovou čárou. Na druhé straně měl velkou možnost Pořízek, Petrásek jej nicméně vychytal.

Ve třetí třetině Foltán zneškodnil ránu Krisla a během trestu Rašky střely příklepem Zbořila a Sebery. Při pokusu Doležala z pravé strany mu pomohla levá tyč. Deset minut před koncem Ostravané odskočili Zubrům na dvougólový rozdíl. V přesilovce napálil odražený puk do sítě Dušan Žovinec a zaznamenal druhou trefu v zápase. Přerov v závěru sáhl k dlouhé hře v šesti, víc než střelu Čípa do břevna však nevyprodukoval. Vítězství Poruby pojistil posláním kotouče do prázdné brány Jan Hudeček.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Hodnocení je krátké. Je to play-off, první dva domácí zápasy jsme nezvládli a v sérii prohráváme 0:2. V úterý nás čeká další utkání, na které se nachystáme, a série pokračuje v Porubě.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme velmi rádi, že jsme udrželi nervy na uzdě a nenechali se vyprovokovat k oplácení. První třetina byla z naší strany velmi dobrá. Snažili jsme se zápas ovládat, ale ve druhé části se to změnilo. Hráli jsme dvakrát ve třech, měli jsme hodně vyloučených. Trošku nám to uteklo, ale díky obětavosti a skvělému brankáři jsme to zvládli. Třetí třetinu jsme se snažili kontrolovat, což se nám podařilo. Stojí proti nám ale velmi zdatný soupeř – rychlý, silný v osobních soubojích. Série bude ještě velmi náročná, před Přerovem máme obrovský respekt.