Zubři přišli o tříbrankový náskok, Litoměřice ale přesto zdolali a popáté v řadě vyhráli

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v dohrávce šestého kola Chance ligy Litoměřice 5:3 a připsali si páté vítězství v řadě. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře v první třetině vstřelili tři góly a vypracovali si vedení 3:0. Ve druhé části o něj však přišli a Stadion vyrovnal na 3:3. O výhře Zubrů rozhodla poslední dvacetiminutovka, Hanáci v ní v rozmezí 42 sekund dvakrát skórovali. Litoměřice opustily MEO Arénu bez bodu.
6.kolo, čtvrtek 3.12.2020
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
5:3
(3:0, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Dostálek (Doležal, Kubeš), 11. Süss (Ryšavý, Dvořák), 18. Šoustal (Dobša, Hrabal), 53. Ryšavý (Hrabal, Kubeš), 54. Dostálek (Šoustal) – 24. Miškář (Toman, M. Beran), 33. M. Beran (Procházka), 33. Mlčák (Jícha, P. Svoboda). Rozhodčí: Hradil, Šír – Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 6:3, navíc Holý (Litoměřice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 26:28. Zblokované střely: 9:17. Vhazování: 38:27. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3
Kacetl – Kubeš, Hrabal, Krisl, Zbořil, Dřímal, Kučeřík – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Ryšavý, Dvořák, M. Svoboda – Šoustal, Süss, Dobša
Král – Holý, Mlčák, Háva, Výtisk, Baláž, Jebavý, Černohorský – Procházka, Miškář, M. Beran – Jánský, Jícha, P. Svoboda – Berka, Hašek, Toman – Stehlík, Moravec, Bernat

Zápas začal pěknou stahovačkou Jánského a na opačné straně kličkou Šoustala. Množství zajímavých situací góly nepřineslo a na otevření skóre se tak muselo čekat do deváté minuty, kdy Přerov využil přesilovou hru. Král vykopl betonem Doležalovo nahození od mantinelu do mezikruží, kde byl pohotový Vlastimil Dostálek. Hned o dvě minuty později Hanáci vedení navýšili. Ryšavý skvěle vybojoval kotouč pro Jana Süsse, jenž taktéž z prostoru mezi kruhy mířil přesně. Ke konci třetiny vyplynula z dobrého forčekingu i třetí branka. Dobša obral soupeře o puk a nastřelil Králův beton, jeho pokus dorazil do sítě Tomáš Šoustal.

Hosté si do druhé třetiny přenesli část přesilové hry. Tu nevyužili ke snížení, začali se však dostávat do tempa a přebírat dění do vlastních rukou. Ve 24. minutě se pak dočkali zasloužené branky v přesilovce z hole Patrika Miškáře. Litoměřice domácí tým přehrávaly dál a vybojovaly si faul, který potrestal střelou z mezikruží osamocený Matěj Beran. Přerov rázem zažíval další nepovedenou druhou třetinu. Za ani ne půlminutu už totiž srovnával příklepem odchovanec Zubrů v dresu Stadionu Jan Mlčák.

Třetí třetina začala za remízového stavu a poměrně volným tempem se dostala až k přísnému vyloučení Hejcmana. Zubři v něm paradoxně byli nebezpečnější, čímž se dostali zpátky na koně a hosty zatlačili. Veliké šance zaznamenali Süss i Jakub Svoboda, při vrcholícím tlaku se pak neujaly ani dvě dělovky Hrabala. Třetí už ale mířila na hůl tečujícího Martina Ryšavého, jenž Přerovským vrátil vedení. Podruhé v zápase poté přišel slepený gól. Šoustalovo nahození se od mantinelu odrazilo proti očekávání gólmana Krále a Vlastimil Dostálek měl před prázdnou bránou jednoduchou práci. Přerov tak zvítězil popáté za sebou za tři body.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Spokojení můžeme být jenom se třetí třetinou, kde jsme byli lepší. První část, i když jsme ji vyhráli 3:0, nebyla ideální. Druhá třetina byla z naší strany hrůza. Jenom díky Ondřeji Kacetlovi ji Litoměřice nevyhrály vyšším rozdílem. Soupeř se dvě třetiny prezentoval výborným hokejem.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Během dvou dnů jsme bohužel museli vyměnit půlku týmu. Na výkonu to bylo trochu znát, pro některé kluky šlo o první zápas v dospělém hokeji. Popasovali jsme se s tím však celkem slušně. Samozřejmě, platili jsme daň za nezkušenost. V první třetině jsme domácím přihráli na dva góly, pak jsme se vrátili do zápasu. Ve třetí části jsme zase udělali hloupou chybu a inkasovali branku na 3:4. Jinak jsme horší nebyli, jsou to pro nás ztracené body. I s osmnácti a devatenáctiletými kluky ale můžeme hrát. Věřím, že chyby minimalizujeme tak, abychom pravidelně začali sbírat body.