Zubři přehráli Karvinou a k jistotě čtyřky jim chybí bod!

P ř e r o v - Proti vedoucímu celku soutěže se pustili Zubři od počátku s velkým nasazením a už po 100 sekundách se ujali v utkání vedení. Více ze hry si pak udržovali až do konce úvodní periody a po zásluze po ní vedli rozdílem dvou gólů. Ve druhé třetině lídr tabulky přidal na obrátkách a po několika chybách přerovské obrany se mu během ní dokonce podařilo utkání srovnat. Naštěstí se Zubrům dařilo na góly rychle odpovídat a tak i po druhé třetině stále vedli, byť už jen o gól. Ve třetím dějství se Zubři drželi známého rčení "Nejlepší obrana je útok". Svého soupeře téměř na celou třetinu zatlačili před brankáře Iláše a prakticky mu nedovolili si vypracovat žádnou nebezpečnější šanci na vyrovnání. Zubři tak dotáhli zápas k vítězství a k jistotě udržení vedoucí čtyřky jim chybí jediný bod !
42.kolo, středa 8.2.2012
HC ZUBR Přerov - HC Baník Karviná
7:4
(2:0, 3:4, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Menšík (Faltýnek), 11.Sedlák (Sakrajda, Faltýnek), 22. Kolařík (Sedlák, Sakrajda), 28. Hanák (Kotásek, Pospíšil), 36. Kotásek (Hanák, Krajíček), 45. Sakrajda (Faltýnek, Kolařík), 60. Hanák (Tihlář) - 22. Luka (Studený), 26. Studený (Ivan, Luka), 32. Moravec (Sznapka), 35. Rosůlek (Moravec, Štubňa) Rozhodčí: Volf - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Buly: 36:38. Střely: 52:32 z toho na branku: 44:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 7:4.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Pospíšil - Kolařík, Sedlák, Sakrajda - Ditrich, Kolář, Brančík - Hanák, Menšík, Kotásek - Coufal, Kočara
Iláš - Tomis, Štefanka, Galvas, Javín, Sznapka, Hegegy - Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Lemel, Studený, Holuša, Orság, Moravec, Ivan, Ciupa, Luka, Štubňa

Do obrany se Zubrům po jednozápasové absenci zase vrátil Daniel Faltýnek, do druhého útoku se postavil Jan Kolář. Za hosty se očekával už případný nástup nového brankáře Martina Štefla, ale nakonec jejich bránu hájil stále David Iláš.

Zubři dnes neponechali vůbec nic náhodě. Do svého soupeře z čela tabulky se zakousli od prvních sekund. První rozehřívací střela sice patřila Karviné, ale hned poté se dostalo ke slovu Meo. Sprška střeleckých pokusů resultovala po 100 sekundách ve vedoucí gól Zubrů. Nejdříve to zkoušel dvakrát těsně po sobě Faltýnek, vždy však branku minul, po druhém pokusu se však k puku za brankou znovu dostal a po jejím rychlém objetí kotouč poslal Menšíkovi. Ten jej pod Ilášem dopravil do karvinské branky - 1:0. O 50 sekund později mohlo být ještě veseleji. To když Sakrajda nahazoval puk před brankou na druhou stranu zcela volnému Kolaříkovi, který měl před sebou navíc odkrytou velkou část karvinské svatyně. Puk však bohužel zasáhnul jen zlehka a teč nenabrala kýžený směr. Jen pár sekund poté se už část publika radovala z dalšího gólu, kotouč ale rozvlnil síť jen z vnější strany. Teprve po čtyřech minutách začali také hosté prověřovat Tihláře, zatím však jen z větších vzdáleností. V 7.minutě se do šance v prostoru mezi kruhy dostal Menšík a třebaže střela mu nesedla, za Iláše musela zasahovat obrana hostů. Přesně po 10 odehraných minutách se poprvé otevřely dvířka trestné lavice na straně Karviné a Zubři hráli přesilovku. V 11.minutě mohl zvýšit vedení Zubrů nejdříve Sakrajda, který si najel s pukem až před branku, Iláše ale tentokrát nepřekonal. V závěru téže minuty ale střílel tvrdě Sedlák a puk po dvojnásobné teči hostujících obránců skončil až v síti Olejářů - 2:0. Pěkné šance byly k vidění dál na obou stranách. ve 14.minutě nebezpečně prověřil Tihláře Ivan, v 17.minutě při další přesilovce Přerova neúspěšně dorážel těsně u branky Krajíčkovu bombu od modré čáry Hanák. Karviná spálila svou největší šanci třetiny minutu před jejím koncem, když Luka tvrdou ranou z 8 metrů jen rozezvonil horní tyč Tihlářovy klece.

Cíl hostů ve druhé třetině byl jasný hned od prvního buly. Zvýšili tlak na Tihláře a přerovská obrana jejich útočníky často špatně hlídala. Hned ve 22.minutě se ocitl před Tihlářem zcela volný Luka a ten se v těchto šancích většinou nemýlí - 2:1. Meo odpovědělo velmi rychle. Už po 20 sekundách Sakrajda našel v prostoru mezi kruhy Sedláka, jeho prudkou střelu ještě Iláš stačil vyrazit před sebe a u brány číhajícímu Kolaříkovi se podařilo puk pod Ilášem dopravit pár centimetrů za brankovou čáru - 3:1. Olejáře to nijak nerozhodilo a brzy to dali patřičně znát při své první přesilovce, během níž Zubry ohrozili hned sedmkrát. Blízko ke gólu měl například Štefanka, který mohl skórovat z bezprostřední blízkosti. Tihlář ale vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků a radost hostů se musela o pár sekund ještě odložit. Dvě sekundy před skončením tohoto oslabení ale střílel z kruhů Ivan, u brankoviště už byl nachystán u vzdálenější tyče zcela volný Studený a odkrytou část branky nemohl netrefit - 3:2. Také nyní Zubři zareagovali celkem rychle. Končila 28.minuta, když po 130 sekundách od druhého kontaktního gólu Karviné přehodil Iláše Hanák - 4:2. Gólová přestřelka však neměla stále konce. V závěru 32.minuty dorážel na dvakrát z hranice brankoviště Sznapkovo nahození volný Moravec a Tihlář neměl nejmenší šanci - 4:3. Olejáři vycítili velkou šanci a po další tři minuty se měl Tihlář v brance Zubrů co ohánět. Prakticky všechny góly co dnes Meo dostalo měly společného jmenovatele. Obrana Přerova si nestačila pohlídat rychlé útočníky hostů a ti se ocitali těsně před Tihlářem většinou úplně sami. Tak tomu bylo i při vyrovnávacím gólu v závěru 35.minuty. Moravcovu střelu dokázal přerovský gólman ještě vyrazit koncem betonu, ale jen k Rosůlkovi, který najížděl z druhé strany zcela sám a opět měl před sebou velkou část přerovské svatyně zcela odkrytou - 4:4. Asi rozhodující moment zápasu přišel 47 sekund poté. Byla to další z rychlých a především přesných reakcí Zubrů. Hanák si objel soupeřovu svatyni, našel před brankou Kotáska a ten nikým neatakován Iláše prostřelil přesnou střelou k protější tyčce - 5:4. Vzápětí byli hosté vyloučeni a jejich tlak tak zmizel jak "pára nad hrncem". Do většího náporu se totiž Karviná od té doby už nedostala.

Na počátku třetího dějství tak vedli Zubři o gól a diváci očekávali spíše zabetonovanou obranu Zubrů a mohutnou ofenzívu hostí. Meo však své fanoušky velmi mile překvapilo. Jeho hráči si byli nejspíše dobře vědomi, že v obraně by se asi chyb nevyvarovali a zkušení útočníci Karviné by si příležitost i přes jejich pečlivé bránění určitě vytvořili. Zvolili tedy zcela opačnou strategii, která se ukázala správná. Začali na soupeře útočit a Iláše ostřelovali ze všech stran. Olejářům, kteří byli nuceni útočit, vůbec nedovolovali přejít svou obrannou modrou čáru a Tihlář byl naprostou většinu třetiny nezaměstnaným mužem. Za úvodních 10 minut této periody si připsal do statistik jediný zákrok a v dalších 8 minutách dva. A ve 46.minutě přišla spravedlivá odměna. Z kruhu střílející Sakrajda našel úzkou mezírku mezi Ilášem a levou tyčí jeho branky a červené světlo se za ním rozsvítilo už po šesté - 6:4. Obraz hry se nezměnil ani poté. Největší šanci na snížení si vypracovali hosté v 52.minutě, kdy "zmrzlého" Tihláře trochu zahřál Blatoň. A Zubři byli plní energie i nadále. V 55.minutě se do přečíslení 2 na 1 dostala dvojice Brančík - Ditrich, ale Iláš zvýšení skóre v zápase již nedovolil. 90 sekund před koncem byl vyloučen Pala a po oddechovém čase hostů zůstala jejich branka prázdná. Zamknout Zubry v pásmu se jim však nepodařilo a po 43 sekundách to zkusil přes celé hřiště Hanák. Puk sice orazítkoval levou tyč karvinské svatyně, od ní se však odrazil za brankovou čáru z vnitřní strany - 7:4. Tímto výsledkem skončil i celý zápas, který se musel divákům líbit. Vítězství patří Zubrům naprosto zaslouženě.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): S kvalitním soupeřem vyrostl výkon našich kluků. Po trápení s relativně slabšími soupeři, kdy jsme se na góly hodně nadřeli, nám to tam tentokrát padalo. Rychlý gól v první třetině hráče nakopl a po celém hřišti jsme soupeři dělali problémy. V té druhé jsme ale trochu zapomněli na zpátečku. Bylo to nahoru dolů, což určitě diváci určitě ocenili. Naštěstí se nám podařilo v závěru dát na 5:4 a třetí třetina už zase byla z naší strany lepší. Dali jsme si pozor vzadu a soupeři znovu dělali pohybem problémy. Všichni hráči podali velice dobrý výkon.

Aleš Flašar (HC PLUS OIL Karviná): Byl to hokej spíše bez obran, nahoru dolů. Nám chybělo trochu více štěstí. Rozhodující momenty bych viděl ve druhé třetině. Vždycky jsme se dokázali k domácím dotáhnout, ale v dalším střídání jsme hned dostali gól. To si nemůžeme třikrát za sebou dovolit.