Zubři předvedli další sympatický výkon, z Kladna vezou vítězství po nájezdech

K l a d n o – S Lukášem Klimešem v brance nastoupili v Kladně přerovští hokejisté. Rytířům zasadili rychlý úder hokejovým „dřevcem“. Zareagovat zvládli i na soupeřovo vyrovnání a dvěma góly překlopili skóre opět na svou stranu. Domácí sice zubří náskok smazali, v samostatných nájezdech, do nichž zápas dospěl, se však radovali Hanáci.
8.kolo, sobota 30.9.2017
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
3:4sn
(1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Tůma (Machač), 36. Tůma (Machač, Kloz), 43. Lorraine (Štindl, Svedlund) – 3. Goiš (Navrátil, Malina), 11. Pšurný (Malina), 22. Fořt (Pšurný, Procházka), rozhodující nájezd Čáp. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Bosák, Ševic. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4011. Střely na branku: 30:23. Zblokované střely: 7:8. Hity: 26:21. Vhazování: 26:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.
Cikánek – Štindl, Kehar, Matula, Hořava, Štich, Zelingr – Kubík, Přikryl, Strnad – Tůma, Machač, Kloz – Kružík, Kaut, Redlich – Lorraine, Svedlund, Zikmund
Klimeš – Zbořil, Horák, Novotný, Malina, Pala, Čáp – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil

Domácí začali před zaplněným hledištěm velice aktivně a v úvodních minutách sahali po vedení. Jako první zahrozil Kloz, jenž si nabruslil do mezikruží a bekhendem poslal Klimeše na led. Aktivní hra však Rytířům nestačila a v podstatě z prvního pobytu v útočném pásmu se radovali Přerovští. Jiří Goiš nahodil od mantinelu a zaskočil Cikánka, který měl zakrytý výhled. První gól přidal hostům na sebevědomí a rázem to byli Zubři, kdo ohrožoval soupeřovu branku. Nejprve zvonila za kladenským brankářem tyč a podruhé skončil puk v Cikánkově výstroji. Hra se zakrátko opět vyrovnala a srovnat mohli domácí. Slibně pálili Machač se Zikmundem, oba však pohořeli na Klimešovi v přerovské brance.

Nakonec ale musel kapitulovat i hostující gólman. Machač nabral rychlost, vytáhl Klimeše z branky a po objetí nabil před odkrytou síť Davidu Tůmovi, jenž už se nemýlil. Vyrovnaný stav ovšem vydržel jen přesně minut. Poté dostal Roman Pšurný kotouč do ideální pozice v mezikruží a propálil brankáře Kladna. Domácí poté dostali velikou možnost při přesilové hře. Přikryl se opřel do odraženého puku a hostující gólman se výborně přesunul před naprosto odkrytou klec.

Do druhé části nevstoupili domácí vůbec dobře a od začátku byli pod velikým tlakem. Zubři byli navíc velmi důrazní v brankovišti a kotouč ze skrumáže dostrkal do brány Tomáš Fořt. Kladenští mohli opět snížit při přesilovce, jenže během ní se před soupeřovou brankou téměř neudrželi. Krátce po návratu Bergera z trestné si navíc našel prostor před brankovištěm Pala, který ovšem zasáhl jen dobře postaveného Cikánka.

Po výborné dlouhé přihrávce ujížděl na druhé straně sám na Klimeše Kružík, ten ale jen těsně minul vzdálenější tyč. Snížení tak obstaral až za chvíli David Tůma. Ten dostal od Machače přihrávku na střed a bekhendovým blafákem uklidil puk do sítě. Rytíři se po druhé brance zvedli a až do sirény se snažili o vyrovnání, jenže Klimeš zůstával nadále velmi jistý a puk už za svá záda nepustil.

Od začátku třetí části byla z domácích znát veliká vůle za vyrovnáním, které taky brzy přišlo. Při signalizované výhodě z velikého tlaku vypálil Štindl a Johan Lorraine protečoval letící puk rovnou do horního růžku. Po vyrovnávací brance se hra opět vyrovnala, žádné větší šance ale k vidění nebyly. Až po polovině třetí dvacetiminutovky se prezentoval výbornou střelou z pravého kruhu Machač, branku ale nakonec o kousek nezasáhl.

Kladenští pak měli obrovský nátlak, z protiútoku se však mohli radovat hosté. Matula chyboval před brankou a Cikánek jen se štěstím vytěsnil puk směřující do branky. Jelikož Kladno ani ze závěrečného náporu nic nevytěžilo, dospělo utkání do prodloužení.

Prodloužení tří hráčů proti třem vyhovovalo více hostujícím hráčům, kteří se dočkali i branky. Ta však nebyla uznána, jelikož jí jeden z Přerovských dosáhl rukou. Kubík pak rovněž sahal po rozhodnutí, ale jeho oblouček zamířil za Klimešovými zády jen do tyče. Protože další možnosti si už týmy nevytvořily, muselo dojít až na samostatné nájezdy.

V dovednostní disciplíně se už zadařilo pouze hostujícím hráčům, kteří dvakrát překonali Cikánka. Rytíři se neprosadili ani jednou, a tak po úspěšném nájezdu Zdeňka Čápa zvítězili Zubři 4:3 po samostatných nájezdech.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Nám nevyšel začátek utkání, kdy nás Přerov přehrával hlavně v osobních soubojích, měl daleko větší šance v předbrankovém prostoru a zaslouženě šel do vedení. Když se Přerov dostal na koně za stavu 1:3, tak kluci nesložili zbraně, dostali jsme se zpátky do zápasu a srovnali jsme na 3:3. Potom byly šance na obou stranách. Myslím si, že to byl krásný zápas a remíza byla spravedlivá.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): My jsme měli druhé utkání v řadě s velmi kvalitním soupeřem. V minulém domácím zápase jsme hráli s Karlovými Vary a dnes jsme přijeli na led špičkového týmu. Věděli jsme, že se soupeř bude chtít dostat na první příčku a také jsme věděli o ofenzivní síle jeho hráčů. Stanovili jsme proto taktiku, kterou jsme se tu sílu snažili eliminovat. Naši hráči ji z větší části splnili. Dokázali jsme odskočit soupeři ve výborné atmosféře, která tu byla. Pomohli tomu oba tábory fanoušků. Našim musím poděkovat za to, že sem vážili tu cestu. Soupeř srovnal ve třetí třetině, kdy jsme se snažili zůstat u naší hry, nebýt zalezlí a být aktivní. Vypracovali jsme si tam jednu tutovku, kterou jsme měli proměnit. Utkání potom i v prodloužení spělo do nájezdů. Z naší strany tam padl gól, který nebyl uznaný. V nájezdech jsme byli úspěšnější a jsme hrozně rádi, že jsme k bodu z kladenské půdy, odkud se asi nebude vozit často, přidali i druhý.