Zubři porazili Břeclavské Lvy letos i potřetí, tentokrát však jen těsným rozdílem

B ř e c l a v – Středeční 26. kolo druhé ligy svedlo letos už potřetí do boje přerovský tým s Břeclaví, která na Zubry v předchozích zápasech ani jednou nestačila a odešla poražena. Dnes měli Lvi ze všech utkání k bodovému zisku nejblíže, ale Přerov si stoprocentní bilanci udržel. Zubři sice měli špatný nástup, který Břeclav proměnila ve vedení 3:1, od druhé třetiny už však modrožlutí svou hru zlepšili, přečkali dlouhé oslabení a ve třetí části zareagovali i na vyrovnání. Po zranění se již vrátili do sestavy brankář Martin Vojtek a útočník Matěj Málek.
26.kolo, středa 11.12.2013
HC LVI Břeclav - HC ZUBR Přerov
4:5
(3:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Haman (Dora, Kučera), 12. Průdek (Piskoř), 13. Haman (Průdek), 45. Bolfík (z trestného střílení) – 4. Goiš (Sedlák), 14. Šťastný D. (Janota), 22. Ditrich (Vlček), 25. Haloda (Sedlák), 51. Haloda (Sedlák). Rozhodčí: Held – Maťašovský, Pospíšil. Vyloučení: 7:7, navíc Kučera (Břeclav) 5 minut + do konce utkání – Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 271. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5.
Zelenka (25. Šurý) – Kovář M., Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář P., Höss, Nekoranec, Strapina, Piskoř, Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Medřický, Blaha, Průdek, Haman, Kučera
Vojtek – Pala, Vlček, Běhal, Kudělka, Janota, Tomeček – Goiš, Sedlák, Málek – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Šťastný D., Školoud, Blinka – Haloda, Kolář, Kundrátek

Břeclavané do zápasu nastoupili bez Radka Zháňala, který je na Univerziádě, a s Danem Zelenkou v bráně. Přerov už měl k dispozici gólmana Martina Vojtka a útočníka Matěje Málka, ale kvůli nemoci naopak chyběl obránce Jiří Osina a útočník Lubomír Kovařík, reprezentující taktéž na Univerziádě.

Lvi měli znovu špatný vstup do utkání, když už ve 4. minutě nechali Přerovské, aby unikli do přečíslení dva na jednoho, které Jiří Goiš s přehledem využil.

Pak ale přišla série vyloučení hostí a už v 8. minutě bylo vyrovnáno. To předvedli Lvi krásnou kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci byl Radek Haman. Lvi si pak vyzkoušeli i dvojnásobnou početní výhodu, ale tu proměnit v gól nedokázali. Krátce poté ale Piskořovu střelu tečoval Roman Průdek a Lvi vedli. Navíc ještě s té samé minutě, už ve vlastním oslabení, ujel znovu Roman Průdek s Radkem Hamanem na jediného obránce Hanáků a kapitán Lvů zvýšil s přehledem na 3:1.

Přerov ovšem nakonec tu samou přesilovou hru využil a David Šťastný snížil bekhendovou dorážkou na 2:3. Za tohoto stavu se nakonec i odcházelo do kabin, i když Zelenka měl co dělat, aby uhájil alespoň těsné vedení Břeclavi.

Jenže hokejisté z jihu Moravy o něj v prostředním dějství stejně velice brzy přišli. Už po 67 sekundách využil rychlý protiútok Přerova střelou z pravého kruhu do horního růžku Zelenkovy branky Marek Ditrich. A když ve 25. minutě prostřelil Zelenku ještě hostující Marek Haloda, bylo to na břeclavského brankáře moc a přepustil místo Michalovi Šurému. Ten si na puk ze začátku moc nesáhl, protože Zubři hráli dlouho v oslabení poté, co Goiš po odehrání puku sestřelil loktem do hlavy Nedvěda a putoval okamžitě pod sprchy. Do konce druhé třetiny za oběma brankáři zazvonila ještě branková konstrukce. Přerovský Haloda trefil tyč a o chvíli později napálil břevno domácí Kučera.

Skóre se znovu měnilo až ve 45. minutě. To byl v úniku faulovaný Lukáš Bolfík a sudí nařídil trestné střílení. S tím si centr prvního břeclavského útoku poradil. Najel si velký oblouk a přízemní střelou překonal Vojtka počtvrté. A v okamžiku to mohlo být i 5:4 pro domácí, kdyby Haman trefil před prázdnou brankou skákavý kotouč. Jenže nestalo se. Naopak v 51. minutě procedil skrz Šurého betony kotouč Marek Haloda. A jak se ukázalo, byla to vítězná trefa.

V závěru zápasu měla Břeclav tlak, přestože dohrávala v oslabení. I v něm ale dokázal ujet Průdek, jenže svůj nájezd ze strany ve vyrovnání neproměnil. V samém závěru si vysloužil vyšší trest i domácí Kučera za vražení na hrazení. Na výsledku 5:4 pro Přerov to už ale nic nezměnilo.

Petr Žurek (HC LVI Břeclav): V první třetině jsme začali dobře, začalo nám to tam konečně padat, měli jsme nějaký tlak, ale od druhé třetiny nás Přerov přehrával ve všech směrech. V rychlosti, osobních soubojích, hře do těla i v přesnosti přihrávek. I když to nebylo tak jednoznačné, bylo to tak. Všechny naše zápasy jsou si podobné, prohráváme si je sami. Je to škoda, protože dneska jsme na ten bod sahali. Přerov byl dnes hratelný.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Se třemi body jsme spokojeni, v naší situaci jsou zlaté. Ten zápas jsme odbojovali. Dá se však říct, že jsem spokojený jen s deseti minutami ve druhé třetině, kdy jsme soupeře jasně přehrávali. Bohužel dostáváme velmi laciné góly a už od zápasu v Opavě jsme hodně vylučovaní. Pokud chceme být v dalších zápasech úspěšní, tak se těchto věcí musíme vyvarovat.