Zubři opět porazili Uničov, letos už potřetí 5:2!

P ř e r o v – Nově opravený zimní stadion v Přerově má za sebou další vítězný zápas. Přerovští Zubři dnes před vlastním publikem hostili Uničov a udrželi nastolený trend s předchozích letošních dvou vzájemných duelů. Rozjetí Zubři porazili soupeře i potřetí v sezóně a navíc opět shodným výsledkem 5:2. Zápas odstartovala rychlá branka Kotáska a Přerov poté další trefou zvýšil své vedení. Uničov se sice v polovině utkání dostal Zubrům znovu na dostřel, ale další dvě rychlé branky do soupeřovy klece hosty zlomily. Ve třetí třetině už Přerov svůj náskok udržel a získal další body. Domácí navíc dnes obrovskou měrou podržel famózně chytající brankář Tihlář.
16.kolo, úterý 17.11.2009
HC ZUBR Přerov - HC Uničov
5:2
(1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Kotásek (Kočara), 25. Goiš (Kohút, Coufal), 37. Sprušil (Martinák), 37. Kočara (Halouska), 55. Kohút (Coufal, Goiš) - 33. Frieb (Novotný), 52. Přikryl (Holík). Rozhodčí: J. Jeřábek - Barteček, Fiala. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 38:34. Střely: 34:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Tihlář - Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Novák, J. Ferenc - Martinák, Sprušil, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Goiš, Kohút, Coufal - Kundrátek, Holík
Pekař (37. Peksa) - Molota, Diviš, Drábek, Malý, Žákovčík, Holík, Skácel, Frieb, Sršeň, Novotný, Heča, Čížek, Přikryl, Handl, Pur, Komínek

Třetí mistrovské utkání s Uničovem v letošní sezóně zahájili domácí Zubři hodně aktivní hrou. Na soupeře vyrukovali s pořádnou sprškou střel a jedna z nich ve 4. minutě skončila za zády brankáře Pekaře. Skóre duelu otevřel Kotásek - 1:0. Hned po dalších několika málo vteřinách se ale musel Přerov bránit v oslabení. Hru ve čtyřech i přes dobré šance Diviše a Malého Zubři přežili. V 11. minutě naopak rozehráli početní výhodu domácí a pokusili se zvýšit svoje vedení. Dobrá možnost ale modrožlutým barvám příliš nevyšla a brankář Pekař příliš mnoho práce neměl. V 16. minutě byl blízko vyrovnání uničovský útočník Frieb, který vylekal brankáře Tihláře jedovatou střelou. V závěru první třetiny si ještě Uničov díky faulu Hanáka vypracoval menší tlak, ale skóre 1:0 se už do sirény nezměnilo.

Druhou třetinu otevřela pěkná akce třetího přerovského útoku. Coufal společně s Kohútem předvedl rychlou kombinaci, ale druhý jmenovaný nedokázal u tyčky zasunout kotouč do branky. Další útočný výpad třetí formace už ale skončil gólem. Tentokrát Kohút adresoval puk přímo na hůl Goiše, který zamířil přesně k tyči - 2:0. Těsně před polovinou střetnutí mohli Zubři svůj náskok ještě zvýšit, ale téměř minutovou přesilovku 5 na 3 nedokázali zužitkovat. Po chvíli se divákům opět skvěle ukázal brankář Tihlář, který v obrovské šanci lapačkou vychytal zkušeného útočníka Komínka. Ve 33. minutě se do střelecké listiny zapsal také Uničov, když Frieb z bezprostřední blízkosti trefil puk ideálně a snížil stav na 2:1.

V polovině 36. minuty přerovský zimní stadion doslova explodoval nadšením. Do nájezdu na Tihláře se totiž dostal zcela volný Frieb a přerovský gólman na poslední chvíli vyjel proti uničovskému útočníkovi daleko ze své klece. Frieb nasadil Tihlářovi pěknou kličku a měl před sebou už zcela prázdnou branku, ale přesto ji nedokázal trefit. Dojíždějící obránce Vlček totiž v pádu senzačně zabránil puku v cestě za brankovou čáru. Za nevyužití této šance Zubři svého soupeře za další minutu potrestali hodně tvrdě. Nejdříve se po Martinákově přihrávce prosadil přesně mířenou střelou Sprušil - 3:1 a o dvanáct vteřin později Kočara razantním střeleckým pokusem upravil skóre už na 4:1. Po čtvrté brance se hosté rozhodli vystřídat brankáře a Pekaře tak mezi třemi tyčemi nahradil Peksa.

Úvod třetího dějství přinesl tvrdou ránu Holíka, se kterou si ale Tihlář v přerovské kleci poradil. Ve 45. minutě přišla na řadu série vyloučení na obou stranách a hosté si chvíli zahráli v přesile 4 na 3. Gól však z ní nepřišel a brankář Tihlář opět divákům ukázal pěkný zákrok, když z blízkosti vychytal Sršně. V 51. minutě už ale došlo na snížení stavu a hosté se dostali zpět do hry. Při jedné z útočných akcí měl přerovský gólman zakrytý výhled, čehož využil Přikryl - 4:2. O dvě minuty později hosté opět pykali na trestné lavici a Zubři si do kolonky využitých přesilovek připsali první čárku. Za uničovskou defenzívu si dobře najel Kohút a trefil se pěkně nad rameno brankáře Peksy - 5:2.

Závěr zápasu byl ještě ve znamení uničovské přesilovky 5 na 3. V té si hosté vypracovali slušnou řádku šancí, ale Tihlář opět dvakrát skvěle zasáhl. Nejdříve vytěsnil nad horní tyčku střelu Handla, poté mu při ráně Komínka pomohla pravá tyč a v závěru přesilovky do lapačky vychytal Holíka. Přerovští Zubři tak v letošní sezóně už potřetí v řadě porazili soupeře z Uničova výsledkem 5:2.