Zubři neuhájili vedení 2:0 a nakonec prohráli na nájezdy

P ř e r o v - V Přerově byl k vidění zápas tří rozdílných třetin. Zubři se ujali na začátku druhé třetiny už dvoubrankového vedení a měli nakročeno do čtvrtfinále play off. Bohužel potom se v jejich obraně začaly objevovat chyby, ve třetí třetině hráli až příliš opatrně vzadu a tak se hrálo hlavně před Sedlářem. Uničov toho dokázal využít a dvakrát vyrovnal. V prodloužení si domácí zasloužili skórovat, ale už jim to nevyšlo a na nájezdy vyhráli hosté. O vítězi celé série se tak rozhodne v sobotu v Uničově.
PK2, čtvrtek 12.3.2009
HC ZUBR Přerov - HC Uničov
3:4sn
(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7:51 Martinák (Faltýnek), 22.44 Menšík (Goiš), 50:13 Martinák (Sprušil) - 27:18 Ševčík, 49:43 Rajnoha K.(Komínek), 57:15 Handl (Komínek) rozhodující nájezd Komínek Rozhodčí: Volf - Velinský, Wesley. Vyloučení: 7:5 navíc Pekr (Uničov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 45:40. Střely: 48:45. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
Sedlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Kubala, Novák, Ryšánek, Prinke - Kolář, Sprušil, Martinák, Kočara, Hanák, Matějka, Staša, Goiš, Menšík, Kohút, Korčák, Kupec
Tihlář - Pavlas, Heča, Rajnoha Michal, Molota, Bahula, Žákovčík, Šindler, Pekr, Ševčík, Komínek, Frieb, Sršeň, Rajnoha Kamil, Čada, Diviš, Bařica, Pur, Handl, Luňák

V úvodu zápasu toho dlouho moc k vidění nebylo, střílet na branky se začalo až ve 4. minutě a navíc nešlo o příliš nebezpečné střely. Vše se ale změnilo v půli 8.minuty, kdy za hákování odešel na trestnou lavici Frieb. První prudká Palova střela od modré čáry ještě Tihláře nepřekonala a ani Martinák z následné dorážky neuspěl. Po odehraných 24 sekundách přesilovky střílel od modré prudce Faltýnek a před bránou poslal pod brankářem puk do uničovské klece Martinák - 1:0. Po inkasované brance hosté přidali a začali Sedláře častěji ohrožovat. I Meo ale zkoušelo kvality Tihláře, nejblíže k brance měli Staša na počátku 16.minuty a v poslední minutě 1.třetiny Menšík, za kterým prošel těsně před bránou puk. Bohužel nebyl k němu dobře postaven a tak jej minul. Hosté dvakrát prudce stříleli v 18.minutě k Sedlářově tyči, ale za jeho záda se puk nedostal.

Druhá třetina přinesla velmi zajímavý hokej z mnoha vyloženými šancemi na obou stranách. Tu první měli hosté už ve 22. minutě, když Zubři špatně střídali a nechali na své obranné modré čáře dva zcela volné uničovské útočníky. Ti byli asi sami dost překvapeni, protože mohli jet zcela sami až k brance. Nakonec z toho byl nájezd Pekra, který ale vystřelil brzy a Sedláře tak nepřekonal. Nedáš - dostaneš. To platilo i dnes. O minutu později přečíslili Menšík s Goišem obranu hostí a jeli ve dvou proti jednomu. Menšík nahrál Goišovi, ten mu přihrávku těsně před bránou vrátil a Menšík puk v pohodě dopravil za Tihlářova záda - 2:0. Přerov byl v tu chvíli na koni a mohl hrát klidně. Navíc v 25.minutě dostal ještě výhodu přesilové hry. Během ní Zubři mockrát ohrozili Tihláře a pokračovali v tlaku i po jejím skončení. Daleko od třetího gólu nebylo ve 27.minutě, kdy prudce střílel Martinák a u brány dorážel Staša. Puku však stála v cestě Tihlářova lapačka.

Ve 28.minutě se začal lámat zápas. Hrubá chyba domácích na své brankové čáře umožnila, aby se puku zmocnil uničovský Ševčík, který si najel bleskově před bránu a Sedláře překonal poprvé - 2:1. Vstřelený gól byl "posilující injekcí" pro hosty, kteří od stavu 2:0 byli na ledě téměř "neviditelní". Domácí celek znervózněl a brzy se objevily další chyby. V závěru 34.minuty při oslabení Zubrů už měl vyrovnání na hokejce Ševčík. Puk, který těsně před tím Sedlář vyrazil se dostal totiž k němu a měl zcela prázdnou branku. Naštěstí minul. Meo ještě trochu ožilo ve své přesilovce, ale následně mohli hosté znovu dvakrát vyrovnat z bezprostřední blízkosti. Poprvé hosté trefili jen Sedlářův beton, podruhé těsně u brány minul puk Pavlas. Závěr třetiny patřil pro změnu Zubrům. Ve 39.minutě si vypracovali domácí akci dvou na jednoho, Matějka však trefil jen tyč. 20 sekund před druhou sirénou těsně minul Tihlářovu klec Sprušil. Pokud by Zubři některou z těchto akcí proměnili, asi by o zápasu bylo rozhodnuto.

Ve třetí třetině se stáhli Zubři do obrany a snažili se v obraně neudělat zbytečnou chybu, která by jim vzala těsné vedení. Hráli sice zodpovědně a obětavě, vrhali se soupeřům do střel, například Vlček ve 44.minutě při oslabení Přerova, ale do útoku nevysílali prakticky nikoho a tak se větší část třetiny odehrávala před jejich brankou. V půli 50.minuty prošla přes Sedláře Komínkova střela, skončila naštěstí jen v boční síti. Za 10 sekund poté však již uhodilo - Komínek vybojoval buly a okamžitou prudkou střelou z první prostřelil Sedláře K.Rajnoha - 2:2. Meo odpovědělo rychle. Přesně za 50 sekund poslal přesným pasem dopředu Sprušil Martináka. Napoprvé brankáře ještě nepřekonal, odraženého puku se však znovu zmocnil a střelou mezi Tihlářovy betony poslal domácí znovu do vedení - 3:2. Těsně po gólu měl Přerov pár střeleckých pokusů, ale hosté to nevzdali a obraz hry se příliš nezměnil. Vhazovalo se téměř jen před Sedlářem a soupeři se dařilo většinou vyhrávat buly. V 58.minutě znovu po vyhraném Komínkově buly se k puku dostal Handl, najel si mezi kruhy a vyrovnal na 3:3. Do konce třetiny už žádné mužstvo příliš neútočilo a tudíž se muselo prodlužovat.

V něm měli větší část více ze hry Zubři, hned v 61.minutě z první prudce střílel Faltýnek, Tihlář s obtížemi vyrazil betonem, následovaly šance Goiše, Martináka a Matějky, hosté stříleli jen z dálky. Ani v prodloužení se nerozhodlo a tak se musely jet nájezdy.

Začínali hosté. Uničovský Bařica se snažil Sedláře objet, ale jeho střelu vyrazil Sedlář betonem. První z přerovských jel na branku Sprušil. Mířil mezi betony, ale puk přes Tihláře do branky nepronikl. Ve druhém nájezdu se podařilo Komínkovi Sedláře prostřelit a tak hosté na nájezdy vedli 1:0. Následný Palův nájezd zlikvidoval Tihlář lapačkou. Měly se jet poslední nájezdy. Hosté nesměli dát. Pavlas byl ale proti, najel si až před Sedláře, a tam jej obhodil. Uničov tak vedl na nájezdy 2:0 a poslední přerovský nájezd se už tak nejel.

Přerov měl zápas dobře rozehraný, ale doplatil na chyby ve druhé půli zápasu a přílišnou pasivitu ve třetí třetině. V prodloužení a nájezdech měl dnes štěstí Uničov. Svým vítězstvím vyrovnal stav série na 1:1 a o tom, kdo postoupí do čtvrtfinále se tak rozhodne v sobotu v 17 hodin v Uničově.