Zubři načali zápasovou přípravu bez klíčových opor, na Opavu doma nevyzráli

P ř e r o v – První přípravný zápas mají za sebou hokejisté Přerova. Na jejich stadion přijel účastník východní skupiny druhé ligy Opava, proti němuž nastoupili s řadou mladíků. Dres Zubrů oblékli také hráči, které hanácký klub v současné době testuje. K vítězství ovšem nepomohli, partii zvládli lépe Slezané, Hanáci jim v řádné hrací době podlehli poměrem 3:5.
přát., úterý 31.7.2018
HC ZUBR Přerov - HK Opava
3:5
(2:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Dvořák (Kratochvil), 20. Pohl (Indrák, Kylnar), 27. Indrák (Šefl, Kylnar) – 14. Spratek, 34. Herman, 39. Hendrych (Spratek), 52. Hartmann (Tichý, Chalupa), 60. Malina (Tichý). Rozhodčí: Kašík, Přikryl – Klvač, Perutka. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 534. Střely na branku: 44:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5.
Šurý – Padrnos, R. Černý, Zbořil, Pohl, Bieniek, Šefl, Mokrohajský – Kratochvil, Dvořák, Gago – Moučka, Šimeček, Jarčov – Mašín, Králík, Valášek – Kylnar, Indrák, Tomaník
Wanecki (30. Daňa) – Tichý, Kažimír, Chalupa, Slavík, Bijota, Zouhar – Seidler, L. Černý, Vaněk – Hartmann, Malina, Herman – Spratek, Hendrych, Jánošík – Zelenkov, Štindl, Rousek

Přerovští hokejisté nastoupili proti Opavě ve značně omlazené sestavě. Po úvodním tlaku, k němuž přispěl i faulující opavský Tichý, však ve 4. minutě otevíral skóre domácímu obecenstvu dobře známý Filip Dvořák. Nejprve střílel z mezikruží Šimon Kratochvil, na jehož střelu zareagoval brankář Opavy Wanecki vyražením k levé tyči, tam ale stál hráč s číslem 93 a se zakončením neměl nejmenší problém.

Zubři byli mnohem aktivnější než jejich soupeř, jehož kasu ohrožovali velmi často i z dorážek. V jedné z mnoha takových situací se ocitl Moučka, jenže odkrytou klec minul. Slovo pak převzal Slezan. Domácí chybovali v rozehrávce a na Šurého tak sprintoval osamocený Daniel Spratek, jehož volba bekhendového zakončení byla nakonec ta správná. Přerovu se do konce třetiny naskytlo mnoho dalších gólovek, ale tou opravdovou gólovou situací se stala až perfektní střela krátce po buly z hole Mikuláše Pohla.

Úvodní minuty prostředního dějství nabídly pár vyloučení a i poměrně vyrovnanou hru. V čase 26:54 ale Zubři svému sokovi odskočili na dvoubrankový rozdíl. U pravého mantinelu stál Šefl, který na Waneckiho vyslal prudkou střelu. Tu brankář hostů pouze vyrazil před sebe a proti Danielu Indrákovi už se nemohl více činit. V půli třetiny Wanecki přepustil místo v brankovišti Daňovi a Opava zanedlouho snižovala. Opět se jí vyplatilo číhat na domácí chybu v rozehrávce, konkrétně tedy Bohumilu Hermanovi.

Zubři se poté museli bránit ve čtyřech, což se nakonec povedlo, do konce třetiny ale nezvládli udržet vedení. Spratek dobře vyřešil situaci při přechodu do útoku, domácí obránci spíše očekávali přihrávku na najíždějícího Jakuba Hendrycha, který později skóroval. To by se mu však nepovedlo, pokud by Spratek nevolil střelu, která Šurému vypadla před prázdnou bránu.

Třetí třetinu rozehrála lépe Opava a naopak ona převzala taktovku. Ve 45. minutě byl nebezpečný Lukáš Černý, po chvíli hráli Zubři krátkou přesilovku pět na tři, jenže bez úspěchu. Opavští se nakonec dostali do vedení v 52. minutě. Tichého střelu od modré tečoval těšně před Šurým Ondřej Hartmann. Přerov zakrátko nezužitkoval přečíslení tří na jednoho a po další chybě ve své třetině mohl opět inkasovat. V závěru dotahoval, ale v úplně poslední vteřině opavskou výhru zpečetil Vlastimil Malina střelou do prázdné brány.

Oba celky se ještě dohodly na pozápasovém prodloužení. V něm brzy zvítězil Přerov díky Jaroslavu Moučkovi, aby ovládl i samostatné nájezdy. Z pěti pokusů byl úspěšný třikrát, Slezané pouze jednou.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že nám to utkání přineslo, co jsme očekávali. Viděli jsme všechny nové hráče v akci a udělali jsme si malý obrázek o většině z nich. Samozřejmě to ještě budeme dále vyhodnocovat, máme ještě jedno přípravné utkání, ve kterém bude toto mužstvo celé zapojené. Máme poměrně úzký kádr těch hlavních hráčů a potřebujeme ho doplnit. Budeme z toho muset vybrat minimálně dva tři hráče, kteří ten kádr doplní.

Martin Janeček (HK Opava): My jsme se samozřejmě do zápasu dostávali déle. Na klucích z Přerova byla vidět větší vyspělost, nicméně jsme za stavu 1:3 zápas nezabalili, čehož si vážím prvně a potom té koncovky, že si hráči šli za vítězstvím, když viděli, že máme možnost vyhrát. Samozřejmě musím dodat to, že to je bezvýznamné vítězství, první zápas přípravy, takže to nehodnotíme. Víme, v jaké sestavě hrál Přerov, my taky máme ještě nějaké hráče doma, takže se nevznášíme ve hvězdách. Naopak by to měla být další motivace, že umíme bojovat jeden za druhého a to je pro nás z dneška nejcennější.