Zubři na úvod turnaje prohráli s Havířovem, soupeř rozhodl třemi góly z přesilovek

P ř e r o v – Po zápase s Prostějovem se Zubři v rámci přípravy střetli s dalším účastníkem 1. ligy. Středeční duel proti Havířovu byl úvodním na turnaji O pohár RT TORAX, který se hraje v Porubě. Tým Zubrů opět nastoupil s hráči širší sestavy, zatímco AZet měl k dispozici svůj kádr téměř kompletní bez mladších hráčů. Havířov rozhodl o výhře hlavně v přesilovkách, kdy se trefil třikrát. Přerovu produktivita vázla a na první výhru v přípravě stále čeká. Ve čtvrtek od 16:00 Zubři odehrají na turnaji zápas s Jastrzebie.
turnaj, středa 13.8.2014
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
6:1
(2:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Říčka (Haas, Klimíček), 13. Jiránek (Turoň), 22. Graca (Krisl, Jakúbek), 35. Loskot (Jakúbek, Maruna), 39. Sztefek (z trestného střílení), 53. Jakúbek (Šlahař) – 27. Sedlák (Pala, Osina). Rozhodčí: Mikula, Koziol – Hlavatý, L. Janda. Vyloučení: 10:12. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Daneček L. – Bezuška, Krisl, Lenďák, Graca, Turoň, Foltýn, Repe, Klimíček – Maruna, Klimša, Říčka, Loskot, Šlahař, Pechanec, Haas, Sztefek, Jakúbek, Daneček J., Kanko.
Sklenář – Pala, Osina, Vlček, Mašíček, Kudělka, Tomeček, Šťastný – Goiš, Sedlák, Rajnoch, Skoumal, Šebek, Kratochvíl Š., Blinka, Kolář, Škumát, Sprušil, Kratochvíl M., Kebza.

Hokejisté Havířova ovládli předchozí dva ročníky porubského turnaje, do jehož třetího ročníku vstupují znovu s cílem připsat si další triumf. A nakročeno mají velmi dobře. Už v úvodní třetině souboje s druholigovým Přerovem převzali aktivitu a donutili Zubry faulovat. Maruna s Haasem ještě své velké příležitosti proměnit nedokázali, ale v jedné z mnoha početních výhod už AZet zasadil první úder. Mezi kruhy zůstal úplně osamocený Robert Říčka, který se v takových momentech nemýlí.

Na další gól se čekalo pouhých pět minut. A znovu se účastník první ligy prosadil v přesilové hře. Na modré napřáhl Turoň, jehož střílenou přihrávku dokázal pohotově usměrnit za Sklenáře Tomáš Jiránek. Až v závěru první třetiny, která přinesla dohromady dvanáctku menších trestů, se osmělil také Přerov. AZet však zachránila střelecká nemohoucnost soupeře, který nejprve nevyužil ke skórování obrovského závaru na brankovišti a v úplném závěru třetiny na Danečka nevyzrál ani Škumát.

Hned na startu druhého dějství se Havířov prosadil potřetí. Jak jinak, než v přesilovce. Krislův pokus od modré tentokrát tečoval v brankovém prostoru mladý útočník Daniel Graca. Festival vyloučení pokračoval a zanedlouho se prosadili také houževnatí přerovští hokejisté, když Palovu tvrdou střelu od modré protečoval až za Danečka Zdeněk Sedlák. Pak už ale zase převzal otěže utkání do svých rukou favorit střetnutí, který přibližně dvěma stovkám diváků nabídl další pohledné akce.

Říčka a vzápětí i Sztefek ještě své gólové šance neproměnili, ale střelec Marek Loskot, který se v nedávném souboji s Francií blýskl pěti góly, už měl dobře seřízená mířidla a trefil se nechytatelně do horní části branky. Říčka pak v další šanci nastřelil pouze horní tyč a Michala Sztefka při úniku nedovoleně zastavil Kudělka. To hlavní rozhodčí neváhali s odpískáním trestného střílení, které sám postižený naprosto chladnokrevně střelou k tyči proměnil.

O vítězi bylo prakticky už po dvou třetinách rozhodnuto, i proto se už závěrečná tercie v podstatě dohrávala z povinnosti. Šancí v ní bylo k vidění jako šafránu, přesto se ještě hrstka havířovských fanoušků dočkala jedné trefy. Přerovská obrana úplně zapomněla na volného Martina Jakúbka, jenž pouze plácl do puku a trefil se nechytatelně pod horní tyč. V závěru ještě byla k vidění další vyloučení, ta už však k brankám nevedla. Havířov zdolal Přerov zaslouženě vysoko 6:1.

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov 2010): Snažili jsme se hrát naši hru, ale Přerov nám to hodně ztížil a my jsme se k ní příliš nedostali. Soupeř hrál houževnatě a docela agresivně, což je pro nás v přípravě jenom dobře. Přerov byl namotivovaný na tým z první ligy a nedal nám nic zadarmo. Z toho pak vycházela některá naše vyloučení, kdy jsme zbytečně opláceli.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Havířov přijel kompletní, přehrával nás v naší obranné třetině, kde jsme byli nedůslední. Když jsme hráli náš systém, tak to opticky vypadalo dobře, měli jsme šance, ale nebyli jsme produktivní. Naopak soupeř nás trestal, sami jsme mu nabídli šance naší nedisciplinovaností. Takové naivní fauly nemůžeme dělat, chyběla nám herní kázeň.