Zubři litoměřický náskok ztenčili, úplně ho však nesmazali. Z tripu se vracejí bez bodů

L i t o m ě ř i c e – Ani v sobotním utkání to hokejistům Přerova proti Litoměřicím nevyšlo. Domácí tým si stejně jako v pátek vypracoval vedení o tři góly, tentokrát už na konci první třetiny. Ve zbytku zápasu častěji skórovali Zubři, kteří ze svého pohledu dokázali snížit na 3:4. V závěru vsadili na hru bez brankáře, vyrovnání ale přesto nepřišlo. MEO tak Stadionu podruhé podlehlo a na Hanou se vrací bez bodového zisku. V tabulce Chance ligy se nicméně nachází na povedeném druhém místě a na vedoucí Motor České Budějovice ztrácí pouze bod.
11.kolo, sobota 6.10.2018
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
4:3
(3:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Havelka, 9. Válek (Voženílek), 20. Havelka, 41. Kloz (Voženílek) – 24. Procházka (Pšurný, Zbořil), 42. Doležal (Hejcman), 49. Procházka (Pšurný, Sikora). Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 918. Střely na branku: 35:41. Zblokované střely: 9:10. Vhazování: 27:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.
Dvořák – Marcel, Kvasnička, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Dajčar – Korkiakoski, Kloz, Zadražil – Voženílek, Válek, Rousek – Šik, Flynn, Pour – Dvořák, Havelka, Jirásek
Klouček – Pala, Malina, Novotný, Zbořil, Černý, Padrnos, Pohl – Doležal, Sýkora, Moučka – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Rachůnek, Š. Kratochvíl

Zubři se po prohraném utkání z předchozího dne pustili do první třetiny o něco aktivněji, avšak domácí skvěle bránili útočné výpady svého soupeře. A tak skóre utkání otevřeli Kališníci, když se prosadil Martin Havelka. Jím vyslaný puk z bekhendové strany hole propadl za záda hostujícího brankaře.

Kališníci zvyšovali útočné tempo a Lukáš Válek se skvělou akcí dokázal proháčkovat přes přerovskou obranu až před Kloučka, se kterým si poradil velice zkušeně a zvýšil na 2:0. Jakoby domácím náskok o dvě branky nestačil a půl minuty před koncem první třetiny zvyšoval Martin Havelka na 3:0, po akci z protiútoku se nemýlil.

Úvod druhé třetiny přinesl poměrně dost nepřesností ze stran obou celků. Ve 23. minutě byl vyloučen domácí hráč za podražení a hosté dostali šanci na snížení stavu. Tu také využili, když po teči Pšurného pokusu z pravé strany skóroval Milan Procházka.

Zanedlouho po snížení stavu však faulovali i hosté. Domácí ale měli problémy s dobýváním útočného pásma a přesilovku nevyužili. Na ledě se začalo přiostřovat a vyloučených hráčů přibývalo na obou stranách. Domácí měli ve své přesilovce mnoho šancí na zvýšení skóre, ale vyšli z ní bez úspěchu. Od 30. minuty měli ze hry více domácí hokejisté, kteří několikrát ohrozili hostujícího Kloučka. Skóre však zůstalo po dvou třetinách 3:1.

Do třetí třetiny vstoupil Stadion s početní převahou pěti prot čtyřem. Ve skrumáži před brankou hostujícího Kloučka si našel puk Jan Kloz a nekompromisní střelou z pravého kruhu využil přesilovou hru Litoměřic. Stadion měl téměř hned po vstřelené brance k dispozici další přesilovou hru, nicméně do šance se dostal hostující celek a Tomáš Doležal snížil v oslabení na stav 4:2.

Přerov se snažil snížit na rozdíl jediné branky a dostat se na dostřel. Ve 49. minutě se hostům útočný tlak vyplatil a Milan Procházka se prosadil, když po zmatcích v litoměřické obraně zakončoval zcela do odkryté branky. Na ledě se začalo znovu přiostřovat a pěstmi si to museli vysvětlit domácí Patrik Marcel s přerovským Martinem Novotným. V závěru třetí třetiny se opět plnily obě trestné lavice a na Přerovu byla znát chuť srovnat skóre zápasu. Přerovští si vzali oddechový čas a zkoušeli štěstí ve hře bez brankáře. Domácí měli hodně namále a Dvořák musel čelit velmi nebezpečným dorážkám. Poslední vteřiny ubíhaly severočeskému celku velmi pomalu, ale nakonec si kališníci výsledek 4:3 pohlídali.

Autorka reportáže: Tereza Kejřová, hclitomerice.cz

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Porazit dvakrát po sobě s jedenácti juniory v týmu lídra tabulky je pro nás obrovský úspěch. Myslím, že za stavu 4:1 jsme zbytečně Přerovu umožnili návrat do zápasu. Třetí třetina byla pro obě mužstva velká zkouška vůle. My jsme jí dnes měli velkou a díky tomu bereme tři body.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme chtěli odčinit včerejší výkon, který se nám moc nepovedl. V první třetině jsme se dopustili několika chyb a Litoměřice je dokázaly využít. Myslím si, že jsme dnes byli lepším týmem a osobně jsem přesvědčen, že dnes lepší mužstvo nevyhrálo.