Zubři druhé derby nezvládli, v čele je střídají Jestřábi

P ř e r o v – Dvě kola se přerovští hokejisté drželi na nejvyšší příčce tabulky, ale po derby s Prostějovem je na tomto místě bohužel střídají právě Jestřábi. Těm se podařilo oplatit Zubrům nedávnou porážku a z ledu MEO Arény si odvezli zasloužené a hodně vysoké vítězství v poměru 6:1. Přerovskému týmu se tentokrát vůbec nedařilo proměňovat šance, zatímco soupeř byl v koncovce mnohem úspěšnější a postupně navyšoval své vedení. Jediný gól domácích Zubrů vstřelil až za rozhodnutého stavu pět minut před koncem Jan Kolář. O nápravu se budou svěřenci trenérů Sedláka a Václavíčka snažit v sobotu na ledě Frýdku-Místku.
14.kolo, středa 7.11.2012
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
1:6
(0:1, 0:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 56. Kolář (Sakrajda, Brančík) - 6. Duba (Korhoň), 38. Duba (Kolibár, Černý), 42. Černý (Šebek), 46. Šebek (Zachar), 49. Ševčík (Tomiga, Handl), 59. Korhoň (Novosad). Rozhodčí: Netopil - Šimčík, Novotný. Vyloučení: 8:8, navíc Duba (Prostějov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2180. Buly: 51:28. Střely na branku: 49:29. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.
Vojtek (46. Sklenář J.) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Drábek - Goiš, Sedlák, Kundrátek - Brančík, Sakrajda, Rajnoch - Kolář, Málek, Sprušil - Vaněk
Vrba - Dufka, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes, Arnošt - Handl, Novosad, Duba - Černý, Šebek, Zachar - Kovařík, Ševčík, Popelka - Kryl, Stráněl, Korhoň

Začátek derby patřil Jestřábům, kteří velmi rychle zahrozili Zacharem, ale Vojtek jeho zakončení zlikvidoval. Přerov měl po chvilce k dispozici přesilovku, jenže ta k úvodní trefě nevedla. Střílel pouze Sprušil a brankář Vrba také zasáhl. Skóre se změnilo až v 6. minutě, kdy se Pala s Faltýnkem nedohodli při rozehrávce a Prostějov okamžitě trestal. Přečíslení mu vyšlo parádně a Lukáš Duba prostřelil kotouč mezi Vojtkovy betony.

Zubři mohli odpovědět vzápětí z další přesilovky, jenže ani tentokrát gól nepřišel. Paradoxně k němu měli nejblíže při vlastním oslabení, které ihned následovalo. To se utrhl Sprušil, ale byl tísněn, proto zvolil pouze střelu do připraveného Vrby. Přerov se snažil o vyrovnání také v dalších minutách, kdy Brančík našel před kasou volného Sakrajdu. Ani tentokrát ovšem puk za čárou neskončil. Jestřábi mohli v závěru první části udeřit znovu, Korhoňovi však po Dubově přihrávce vzal radost brankář Vojtek.

Druhou třetinu zahájili Zubři aktivně s touhou o otočení nepříznivého stavu. Vyrovnat mohl Málek, který ujel sám na brankáře Vrbu, ale ani ze dvou dorážek nedokázal puk za něj procpat. Prostějovský gólman zůstal nepřekonán i po ostré střele Kudělky. Jestřábi se v tomto čase před Vojtka téměř vůbec nedostávali, výjimku udělal pouze Šebek, jehož rychlé zakončení u tyčky brankář Zubrů pokryl.

Největší možnost na srovnání pak přerovští borci spálili na konci 35. minuty. Pala totiž při vlastním oslabení poslal puk na Sedláka, který byl při akci podražen. Sudí nařídil trestné střílení, jenže sám faulovaný zakončil pouze do Vrbova betonu. Na druhé straně pak přišlo naprosto nesmyslné vyloučení za zdržování hry, i když byl kotouč jasně tečován a Prostějov se v přesilovce prosadil podruhé. Rychlou kombinaci zakončil mezi betony přesunujícího se brankáře Lukáš Duba.

Třetí část boje přinesla místo tlaku pro Zubry hodně ledovou sprchu. Obránci totiž chybovali a Michal Černý střelou nad Vojtkovo rameno rozveselil fandy Jestřábů ještě více. Další zaváhání pak přerovské hráče stálo čtvrtý gól. David Šebek zůstal sám v mezikruží a trefil se parádně mezi betony. Vojtka poté vystřídal v kleci Sklenář, ale ani on dlouho s čistým kontem nevydržel. Po křídle si totiž najel Robin Ševčík a kličkou zasunul puk do svatyně.

Střelec páté prostějovské branky posléze odešel pykat na trestnou lavici a Zubři hráli v přesile. Ani z této možnosti se však žádný puk za Vrbova záda nedostal. Domácím se podařilo prosadit až z další přesilovky, kdy Jan Kolář dostal kotouč zpoza brány od Sakrajdy a trefil se pod horní tyč. Závěr utkání ještě okořenila šarvátka mezi Goišem a Kolibárem, ve které dostal prostějovský bek pořádně naloženo. Konečnou podobu výsledku na 1:6 pak dal gól Lubomíra Korhoně v přesilovce.

Sestřih videozáznamu utlání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme jednoznačně propadli v koncovce. Čtyřicet minut jsme hráli velice dobře, ale vždy nás soupeř potrestal za chybu jednotlivce. Prostějov má výborný útok a u nás to potvrdil. My jsme naopak po těch úspěšných zápasech tentokrát propadli na celé čáře. Na začátku třetí třetiny jsme s tím chtěli ještě něco udělat, jenže přišly další dvě potrestané hrubky a bylo po zápase.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): V Prostějově nás vychytal Martin Vojtek a dnes naopak podal velmi dobrý výkon náš Adam Vrba. Na začátku třetí třetiny jsme odskočili na 3:0 a to myslím, že domácí už položilo. To, co se odehrálo u nás, se dnes opakovalo na naší straně. Perfektní výkon brankáře a štěstí v zakončení. Stav 0:5 znovu nebyl odpovídající, ale hokej se hraje na góly. Jsme samozřejmě hodně spokojeni.