ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 3:2 (PP)

Zubři doma zastavili vítěznou sérii Vsetína, rozhodnutí přinesla gólová třetí část

Zubři doma zastavili vítěznou sérii Vsetína, rozhodnutí přinesla gólová třetí část
P ř e r o v – Páteční podvečer nabídl v přerovské MEO Aréně již desáté přípravné utkání Zubrů. S jasným cílem se po selhání v Novém Jičíně znovu zvednout, nasadili modrožlutí proti Vsetínu už do brány nového gólmana Jiřího Slováka. Valaši byli od úvodního buly nepříjemní a po první třetině vedli, ale Přerov v polovině zápasu srovnal a rázný krok za vítězstvím udělal ve třetím dějství. To Zubrům totiž vyšlo nejlépe a jejich převaha byla vyjádřena i góly. Celkově Přerov zvítězil 5:2, Vsetín naopak poprvé poznal hořkost porážky.
přát., pátek 5.9.2014
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
5:2
(0:1, 1:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 29. Kolář (Škorík), 42. Šebek (Lehečka, Procházka), 43. Kratochvíl M. (Sedlák, Goiš), 51. Goiš (Kudělka), 58. Kratochvíl Š. (Kratochvíl M.) – 16. Hurtík (Hrazdíra, Štědrý), 51. Mikšovský (Hrazdíra, Haloda). Rozhodčí: Kika – Čaja, Řezáč. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 509. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Slovák – Pala, Polák, Vlček, Janota, Kudělka, Šťastný R. – Goiš, Sedlák, Školoud – Šebek, Procházka, Lehečka – Škorík, Kolář, Kratochvíl Š. – Kratochvíl M.
Plšek - Hurtík, Báchor, Haloda, Tichý, Žák, Štědrý, Ambruz, Vaněk, Zúbek, Mikšovský, Hrazdíra, Hruška, Vítek, Podešva, Kubo, Štrbík, Kubáč, Kývala

Komentář k zápasu

Přestože se zraky zhruba půl tisícovky diváků upínaly k výkonu nové přerovské akvizice, brankáře Jiřího Slováka, byla to spíše svatyně vsetínské brány, která musela v úvodu střetnutí odolávat vážnějším útokům. Když ale Petr Školoud a o chvíli později ani Radomír Pala ve slibných šancích skóre zápasu neotevřeli, ujala se slova taky zelenožlutá ofenzíva.

Vítr v přerovské obraně dělalo především duo Petr Hruška, David Hrazdíra. Po přihrávce druhého jmenovaného natáhl ke střele od modré Pavel Hurtík a jeho sražený pokus si čtyři minuty před koncem první třetiny našel cestu za Slovákova záda.

Jelikož následnou příležitost k bleskovému vyrovnání domácí Radek Procházka promarnil, šli do šaten spokojenější hokejisté Vsetína.

Jeden z důležitých okamžiků byl k vidění ve 26. minutě. To Slovák čelící elitnímu vsetínskému útoku odmítl nepříjemné dvougólové manko.

Po téměř půl hodině marného dobývání vsetínské tvrze se MEO Aréna přece jen dočkala kýženého vyrovnání. Pohlednou individuální akci Stanislava Škoríka, kterou hostující obrana zastavila jen za cenu faulu, úspěšně dokončil Jan Kolář.

Vstřelený gól jakoby Přerovským vlil novou energii do žil. Bohužel viditelné zvýšení obrátek už další zásah před sirénou nepřineslo. Naopak to byli Valaši, kteří mohli vedení opět strhnout na svou stranu. Jenže Slovák při trestném střílení nařízeném v poslední vteřině druhého dějství dokázal zakončení Zúbka vykrýt.

Na pomyslné lámání chleba došlo zkraje závěrečné části. Nejprve kombinaci druhého přerovského útoku zakončil gólovou střelou na bližší tyč David Šebek a hned v následující minutě nestačila Plškova lapačka ani na výstavní ránu Matouše Kratochvíla.

Cestu za třetím vítězstvím v přípravě si Zubři mírně zkomplikovali v končící 51. minutě. Pohotový pas Hrazdíry zužitkoval z pravého kruhu střílející Adam Mikšovský. Naděje Vsetínských na vyrovnání ovšem netrvaly dlouho. Vzápětí je po přihrávce Paly znovu utnul Jiří Goiš.

Nicméně ani za stavu 4:2 domácí nezavřeli svůj gólový účet. Brankové hody ve třetím dějství ukončila až spolupráce bratrů Kratochvílových. Šimon Kratochvíl tváří v tvář Lukáši Plškovi nezaváhal a zkušený brankář neměl při jeho úniku nárok.

Ohlasy trenérů

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Celkově dnes se zápasem převažuje spokojenost. Začali jsme sice hůř a první třetina od nás nebyla nic moc, ale po ní jsme si v šatně samozřejmě něco řekli a od druhé části jsme už lépe plnili to, co jsme chtěli. S výkonem ve druhé a třetí třetině už by se v sezoně dalo hrát. Samozřejmě chyby v naší hře byly a v určité míře budou vždycky, jinak ale bylo vidět, že si hráči lépe uvědomují, co se od nich na ledě požaduje.