Zubři dohrávali ve Žďáru se třemi obránci

Ž ď á r  n / S - Na zimním stadionu ve Žďáru nad Sázavou byl k vidění nepohledný hokej, plný nepřesností a chyb. Přerovští hokejisté hráli zpočátku hodně zezadu na brejky. Dostali se do vedení díky Matějkovi, při přesilovce 5 na 3, ale další branku už nepřidali. Utkání také ovlivnila pětiminutová přesilová hra domácích při vyloučení Paly. Při ní se Žďáru podařilo vyrovnat. Zubři si vytvořili celkem slušný počet vyložených šancí, měli jich dokonce více než soupeř, ale zase je nedokázali proměnit. Utkání tak nakonec rozhodla velmi laciná branka, která prošla za záda Krejčího.
18.kolo, neděle 16.11.2008
SKLH Žďár nad Sázavou - HC ZUBR Přerov
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 30:23 Plachý (Vránek), 43:10 Pleva (Dítě), 55:36 Dítě (R. Sobotka) - 11:49 Matějka (Ondráček). Rozhodčí: Kareš - Goder, Maštalíř. Vyloučení: 11:10, navíc R. Sobotka (Ždár) 10 minut osobní trest, Plachý (Ždár) 10 minut osobní trest - Pala (Přerov) 5 minut + do konce utkání, Halouska (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 751. Střely na branku: 30:35. Buly: 40:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Blažíček - Koželuh, R. Sobotka, Moščic, Souček, Fibikar, Pleva - Fila, M. Sobotka, Plachý, Vránek, Dítě, Štěpánek, Kaut, Mühlfait, Havelka.
Krejčí - Faltýnek, Halouska, Kubala, Pala, Vlček - Hanák, Kolář, Korčák, Martinák, Menšík, Rusek, Sprušil, Šimo, Žibrita, Matějka, Ondráček.

Přerov nastoupil ve Žďáru nad Sázavou pouze s pěti obránci a hrál na brejky. V první desetiminutovce stříleli častěji domácí hráči, ale šlo převážně o nepřesné nebo propagační střely. Zubři stříleli ještě méně, ale především proto, že jeho hráči navštívili dvakrát trestnou lavici. První vyloženou šanci si v závěru 10.minuty minuty vypracoval Martinák, když si zcela osamocen ve středním pásmu počkal na přihrávku a dostal se do sólového nájezdu. Blažíčka však nepřekonal. Pár sekund poté pak rozhodčí vyloučil současně dva hráče domácích a Meo tak dostalo příležitost hrát celé dvě minuty přesilovku 5 na 3. Přerovu se přesilovka dlouho nedařila, soupeř často vyhazoval puky a když už si Zubři větší zámek vytvořili, třikrát za sebou jim nesedla střela. 18 sekund před jejím zakončením se však hosté a asi deset jejich příznivců branky přeci jen dočkali. Po přihrávce Ondráčka se těsně u brány prosadil Matějka - 0:1. V dalších částech úvodní třetiny se poté hrálo na obě strany. Největší šanci měli domácí nejspíše ve 14.minutě, když těsně před Krejčím střílel z první Plachý. Jen o pár sekund později číhal na brejk znovu Martinák, přihrávka na něj ale tentokrát nebyla přesná a k samostatnému nájezdu tak nedošlo. Ještě v 17.minutě týž hráč spolu se Sprušilem přečíslili domácí obranu a vytvořili tak akci dvou na jednoho. Ani tentokrát při prudkém Sprušilově zakončení neskončil puk za Blažíčkovými zády a tak se šlo do šaten za pouze jednogólového vedení hostů.
Začátek druhé třetiny patřil Zubrům. Domácí po necelých dvou minutách totiž dostali dvouminutový trest a Přerov několikrát nebezpečně zahrozil. Jeden z klíčových okamžiků nastal ve 28.minutě. V rohu kluziště Pala fauloval domácího hráče. Rozhodčí Kareš jej poslal pod sprchy a mužstvo Přerova bylo navíc potrestáno větším trestem video. Převaha ze začátku třetiny, kterou do té chvíle Meo mělo, byla rázem pryč a iniciativy se chopilo domácí mužstvo. V 31. minutě přesilovku využilo. Při ponechávané výhodě Vránek přihrál před bránu Plachému a jeho střela skončila ve vinklu Krejčího sítě - 1:1. Po skončení 5 minutového vyloučení se hra znovu vyrovnala a v závěru 36.minuty přišla další vyložená šance Meo. Tentokrát se dostával do sóla Sprušil, ale dnes zřejmě nejlepší hráč domácích - Plachý ho ještě stačil čistě odzbrojit.
Hned na počátku třetí třetiny - na začátku 44.minuty střílel po přihrávce Ditě tvrdě z poměrně velké vzdálenosti Pleva a za Krejčím skončil puk podruhé. V dalších fázích zápasu získalo převahu Meo, domácí se snažili stav udržet a tak se soustředili především na obranu. Všechny střelecké pokusy Zubrů ale buď Blažíček zlikvidoval nebo šly mimo branku. V 55.minutě si šel odpočinout na trestnou lavici Halouska a protože za protesty dostal desetiminutový trest, z původních pěti zůstalo na střídačce Meo torzo tří obránců. O všem tak definitivně rozhodla při této přesilové hře Dítětova střela z kruhů, kterou brankář Krejčí neudržel a puk skončil velmi lacino v přerovské síti - 3:1. Zápas se pak už jen dohrával.
Dnešní porážky je znovu velká škoda, protože Meo mělo celkem hodně vyložených šancí, které nedokázalo využít a zůstalo zase jen u jednoho gólu. Vyhrálo tak domácí mužstvo, které jich dokázalo dát více.

video : sestřih zápasu Žďár n.S. - Přerov