ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Zubři dobyli domovský stánek Poruby, v soutěžním duelu tam uspěli po pěti letech

O s t r a v a – Do druhé čtvrtiny vyšší nadstavby Chance ligy vstoupili hokejisté Přerova vítězně. Porubu po brankách Goiše a Matouše Kratochvila porazili 2:1 a oplatili jí prosincovou porážku z MEO Arény. Na stadionu týmu z ostravského předměstí se modrožlutým v soutěžním zápase podařilo vyhrát po více než pěti letech. Naposledy tam Slezany přemohli v listopadu 2014, všechny tři body jim přitom na jejich půdě sebrali poprvé od února téhož roku.
38.kolo, pondělí 6.1.2020
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Guman (Špaček, Jáchym) – 6. Goiš (Š. Kratochvil, Kubeš), 33. M. Kratochvil (Weinhold). Rozhodčí: Dědek, Micka – Komínek, Kučera. Vyloučení: 2:4, navíc M. Kratochvil (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 472. Střely na branku: 29:28. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 41:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Dolejš – Rudl, Husák, Krejčí, Urbanec, Dluhoš, Dundáček, Slavík – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Špaček, Jáchym, Guman – Ollender, Hlinka, Brodek
Petrásek – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Forman, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Svoboda, Dvořák, Číp – Kočica

Lepší start do zápasu měla Poruba, Petrásek hned v první minutě musel řešit nebezpečnou spolupráci Kanka s Káňou. Jeho protějšek Dolejš si pak poradil se zakončením Formana, který z obrany pronikl až do výborné střelecké pozice. Šestá minuta už byla gólová a slavit mohli Zubři. Šimon Kratochvil pláchl po křídle a předložil puk Jiřímu Goišovi, jenž v pádu dorazil puk do brány.

Domácí se snažili o odpověď, jenže tvrdou ránu Rudla Petrásek vyrazil a poradil si také s Husákovým zakončením. Ve 13. minutě měl přerovský kasař i štěstí, po střele Zdeňka mu sice kotouč prošel za záda, ale odrazil se od tyče do rohu. Přerov záhy mohl svůj náskok zvýraznit, jenže přesilovka neměla gólový efekt.

Druhou tercii načal průnikem Gřeš, ale Petrásek byl opět na místě. Zakrátko měl RT TORAX k dispozici přesilovku, z ní však vzešla pouze nepřesná Špačkova střela. Poté se hrálo nahoru – dolů, výraznější momenty znovu přišly až od 32. minuty. Káňa v ponechané výhodě orazítkoval tyčku, ale Hudeček musel po pár vteřinách faulem hasit obrovskou šanci Hejcmana, proto se pokračovalo ve čtyřech.

A tým Zubrů skóroval podruhé! Nastřelený puk si u zadního mantinelu dojel Weinhold, který jej poslal před bránu na Matouše Kratochvila a ten pohotově dorážel. Poruba se ovšem nedlouho poté dostala opět na dostřel. Po ráně Špačka se kotouč odrazil od Petráska přímo na volného Tomáše Gumana, který snížil. Přerov v závěru málem doplatil na vyloučení, jednogólové vedení si ale do třetí části přenesl.

To mohlo být zase výraznější, Zubři totiž měli více ze hry, ale ze svých příležitostí se neprosadili. Na druhé straně se z brejku snažil Petráska překonat Káňa, leč také marně. S poslední desetiminutovkou přišla další přerovská šance, Formanovo zakončení však Dolejš zneškodnil vyrážečkou.

Blízko od vyrovnání byl pět minut před koncem Zdeněk, který si najel do výborné pozice, Petrásek ale kotouč vyrazil. V čase 57:43 následoval oddechový čas Poruby a risk bez brankáře. Ten nevyšel, přestože měl v posledních vteřinách obrovskou šanci Káňa. Přerov tak napravil porážku ze Vsetína a ukořistil v Porubě cenné tři body.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Odehráli jsme druhý zápas ve dvou dnech. Je vidět, že nás včerejší utkání stálo spoustu fyzických i psychických sil. Neodehráli jsme dobrý zápas, nebyli jsme silní na puku, nejezdily nám nohy a největší problém je neproměňování naších šancí. Ve čtyřech zápasech je málo mít na kontě pouze čtyři vstřelené branky. Musíme zabrat. Tuhle skupinu jsme chtěli, jenže utkání nám ukazují, že to je zrcadlo k příští sezóně, kdo z hráčů je schopný hrát proti silnému soupeří a kdo ne.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Jsme rádi za tři body, protože jsme neodehráli tak dobré utkání jako ve Vsetíně. Posledních pár minut jsme bojovali, blokovali a myslím si, že tyhle body jsou pro nás v téhle části velice důležité.