Zubři Slavii oplatili porážku z minulého týdne, vítězství řídil hattrickem Dostálek

P ř e r o v – Z třetí výhry v letošní sezoně Chance ligy se radují hokejisté Přerova. V předehrávce 24. kola, která nahradila odložený duel s Třebíčí, porazili pražskou Slavii 4:2. Zubrům se sice nepovedla první třetina, ve druhé ale díky přesilovkám skóre otočili. V poslední části pak dokázali zareagovat na soupeřovo vyrovnání. Z týmového výkonu těžil především Vlastimil Dostálek, jenž nastřílel hattrick.
24.kolo, sobota 10.10.2020
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
4:2
(0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. T. Doležal (Král, Pšurný), 33. Dostálek (Pšurný, Hrabal), 56. Dostálek (Král, T. Doležal), 59. Dostálek (Král, Pšurný) – 4. Kafka (Vampola, Šmerha), 46. Buchta (Šmerha, Michajlov). Rozhodčí: Cabák, Vrba – Kučera, Vašíček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 33:37. Zblokované střely: 7:10. Vhazování: 37:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Kacetl – Král, Hrabal, Kubeš, Zbořil, Krisl, Černý, Kučeřík – Dostálek, Pšurný, T. Doležal – Číp, Hejcman, Süss – Ryšavý, Dvořák, Svoboda – Štefka, Hajšman, Dobša
Michajlov – Novák, Buchta, Hejda, Gaspar, Antoš, Krejčí, Duda – Šmerha, Vampola, Kafka – Šteiner, Bednář, Tomica – Kružík, Kuťák, J. Doležal – Brož, Vlček, Ondráček

Úvodní minuty byly na střely chudé. Hned první, která přišla na začátku čtvrté minuty, však otevřela skóre. Rozhozená obrana Zubrů neuhlídala Petra Kafku, který dostal zpoza branky přihrávku od Vampoly a střelou z prvního doteku se nemýlil. Domácí často chybovali a slávisty nechali takto vystřelit ještě třikrát, Kacetl však další pokusy brzdil. Práce měl násobně více než jeho protějšek Michajlov, který se mohl poprvé mírně zachvět až ke konci třetiny, kdy měl dobrou pozici nehlídaný Matěj Svoboda.

Do druhého dějství už Přerované vstoupili o mnoho lépe a odměnou jim byla využitá přesilovka. Král nahodil puk před branku, kde si nejlépe počínal kapitán Tomáš Doležal. Na jeho dorážku mezi betony chtěl odpovědět na opačné straně Šmerha, třetí branka zápasu ale nakonec znovu přišla na konto Zubrů. Druhou využitou početní výhodu obstaral Vlastimil Dostálek, který za Michajlova usměrnil pas od Pšurného. Tentýž hráč nenavýšil vedení v samostatném úniku, blízko další brance byli i Ryšavý s Dvořákem.

Na startu třetí třetiny nastřelil hostující Vlček tyč, což ho ale dlouho mrzet nemuselo. Slávisté totiž poté využili přesilovou hru, když od modré přesně pálil Lukáš Buchta. Strhl se tak boj o vedoucí pozici a do ní se v 56. minutě dostali domácí, když sebejistě zavezl puk do pásma Filip Král a královskou přihrávku poslal Vlastimilu Dostálkovi. Tentýž hráč dvě minuty před koncem zkompletoval hattrick trefou do prázdné slávistické branky.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Slavia má výborný tým hlavně směrem dopředu. My jsme v první třetině vystřelili snad jen dvakrát na bránu, a kdyby to bylo 4:0 pro Slavii, tak jsme se asi divit nemohli. Naopak po druhé třetině, kdybychom my vedli 4:1, tak by tomu průběhu výsledek taky odpovídal. V té poslední třetině, nechci říct, že bychom byli šťastnější, ale byli jsme odměněni za tu práci, kterou odvádíme poslední měsíc, kdy prakticky netrénujeme, látáme sestavu, jak se dá, a spoustu zápasů jsme prohrávali nešťastně o gól. Za toto si tým vítězství zasloužil.

Jiří Doležal (HC Slavia Praha): Těžko se mi dnešní zápas hodnotí, protože první třetinu jsme, myslím si, byli jasně lepší a to skóre jsme možná měli zvýraznit. Druhá třetina se nám v začátku zase vyvíjela dobře, měli jsme tam i přesilovku pět na tři, ale jako bychom právě v ní přestali hrát. Utkání se pak otočilo, domácí dali dva góly z přesilovky a zápas nabral jiný směr, než bychom chtěli. Ve třetí třetině jsme byli malinko lepší, vyrovnali jsme a jednou hloupou chybou o utkání přišli gólem na 3:2.