Závěrečný nápor už na dělbu bodů nestačil, tým Zubrů na ledě Mostu těsně prohrál

M o s t – S cílem utnout sérii neúspěchů a vzdálit se od spodních pozic tabulky vyrazili Zubři k důležitému utkání 16.kola WSM Ligy do Mostu. Tam po Běhalově trefě vedli, avšak rozjetý domácí celek záhy srovnal. V prostředním dějství dlouho platilo vyrovnané skóre, ale Mosteckým se přesto podařilo dvakrát udeřit, což bylo klíčové pro další vývoj. Ani velký nápor poté Zubrům bohužel již k vyrovnání nepomohl. Dostálek tečí už jen zkorigoval stav na konečných 3:2. Přerov tak odešel z ledu poražen již posedmé v řadě.
16.kolo, středa 21.10.2015
HC Most - HC ZUBR Přerov
3:2
(1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Smolka (Alinč, Divíšek), 35. Slavíček (Havlíček), 40. Chlapík (Grin) – 12. Běhal (Goiš), 51. Dostálek (Grof, Pšurný). Rozhodčí: Grech – Kokrment, Malý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 217. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
Horák – Černý, Bittner, Grin, Baránek, Zeman, Strejček – Kubinčák, Mical, Písařík, Havlíček, Slavík, Přeučil, Alinč, Hanzl, Divíšek, Válek, Chlapík, Smolka
Slovák (41. Klimeš) – Chmelíř, Grof, Pala, Sedlák, Běhal, Dujsík – Procházka, Pšurný, Dostálek – Mrázek, Sikora, Stoklasa – Goiš, Matai, Popelka – Š. Kratochvíl, Šebek, Hrazdira

Od začátku utkání byla vidět aktivita u obou dvou celků. První větší šanci zaznamenala strana Přerova, když Hrazdira přihrával na Šebka, ale Horák byl pozorný. Most se následně vydal do protiútoku, kde zahrozil Divíšek. Hra pokračovala nahoru dolu, ale žádnou vyloženou šanci to nepřineslo.

V polovině třetiny došlo k prvnímu vyloučení na domácí straně a hosté svou přesilovou hru těsně před jejím koncem využili. Prosadil se ve 12. minutě Jiří Běhal Následoval sled několika vyložených šancí na straně Mostu, až musel Přerov faulovat a tak si první početní výhodu zahráli i domácí hráči. Most svou přesilovku využil poměrně rychle a tak stav utkání srovnal ve 14. minutě Pavel Smolka. Ihned na to se provinil ještě mostecký Válek, ale hostům se příliš nedařilo s jedním mužem na ledě navíc a tak byl stav utkání po první třetině nerozhodný 1:1.

V úvodu druhé třetiny byly k vidění spíše nepřesnosti na obou dvou stranách. Hosté se následně tlačili dopředu, ale Horáka nepřekonali. Opět se hrál dlouhý pas bez jediného vyloučení. K tomu následně došlo na straně hostí. Domácí se ze začátku nemohli usadit v pásmu a Přerov několikrát zahrozil i ve čtyřech. Poté byl k vidění obrovský závar před hostujícím brankářem Slovákem, ale Most za jeho záda puk neprotlačil. Následně po levé straně ujel mostecké obraně Goiš, ale střela skončila pouze na Horákovo hrudi.

Naopak to byl opět Most, který navýšil už na 2:1, ve 35. minutě střílel z ostrého úhlu Bohumil Slavíček. V závěru třetiny se ještě provinili Zubři. Most početní výhodu nevyužil, ale prosadil se o chvíli později, když se po levé straně protáhl Adam Chlapík a mohl tak pohodlně zakončit. Po druh třetině byl tak stav už 3:1.

Hosté v poslední třetině vystřídali gólmany, za Slováka nastoupil Klimeš. Ihned v úvodu třetí třetiny se provinil přerovský Grof a nabídl tak další přesilovou hru Mostu, ten ji ovšem nevyužil. Naopak hosté o chvíli později zahrozili v přečíslení dvou na jednoho. Dále hra nepostupovala nijak zvlášť výrazně. Až do té doby než byl vyloučen domácí Hanzl. Hosté svou šanci využili a snížili v 51. minutě tečí Vlastimila Dostálka na 3:2.

Přerov vstřelený gól nabudil a hnal se po vyrovnání. V závěru třetiny zkoušeli posunout zápas do prodloužení po odvolání brankáře. Obrovskou šanci měl ještě mostecký Válek, ale nastřelil pouze boční oblouk prázdné brány. Hosté si ještě vyžádali time out, ale k vyrovnání to nevedlo a tak byl stav utkání s konečným výsledkem 3:2.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Měli jsme dobrý vstup do utkání. Z několika šancí se nám však podařilo využít jen jednu a soupeř pak srovnal. Ve druhé třetině jsme udělali dvě hrubé chyby a ty bohužel Most potrestal. Třetí třetina byla pak znovu dobrá, dostávali jsme se častěji do šancí, ale na vyrovnání už jsme nedosáhli. Soupeř už to v závěru udržel. Stále je naším hlavním cílem záchrana v lize. Kvůli zraněním teď kádr doplňujeme. Čeká nás v sobotu těžké utkání s Jihlavou, ale věříme, že tu sérii porážek už utneme.