Závěr s přesilovkou už porážku neodvrátil, z Benátek se tým Zubrů vrací s prázdnou

B e n á t k y n / J – Sněhová nadílka minulý týden znemožnila Zubrům odjet do Benátek, proto na zápas 48. kola došlo až nyní. V důležitém souboji bodově vyrovnaných týmů začali Zubři špatně a brzy gólově ztráceli, ale po srovnání Kovaříka byli daleko nebezpečnější. Avšak další změny skóre, které byly navíc dvě, zařídil benátecký výběr, což se ukázalo býti rozhodující. Modrožlutí sice v závěru Bergerem snížili na 3:2, ale nabídnutou přesilovku už nezužitkovali. Všechny tři důležité body tak ukořistily Benátky.
48.kolo, pondělí 6.2.2017
HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov
3:2
(1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Bittner (Havel), 28. Černoch (Prokeš, Plutnar), 34. Černoch (Prokeš, Havlín) – 13. Kovařík (Dvořák, Goiš), 57. Berger (Pšurný). Rozhodčí: Valenta – Klouček, Malý. Vyloučení: 6:5, navíc funkcionář (Benátky nad Jizerou) trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 206. Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Halász – Mikliš, Kočí, Kolmann, Jandus, Havlín, Plutnar, Husa – Špaček, Plodek, Hrníčko – Víšek, Mikyska, Dlouhý – Prokeš, Lakatoš, Černoch – Bittner, Janele, Havel
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Pala, Vágner, Šnajnar – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Ižacký, M. Kratochvíl, Petelin

Úvodní dějství přineslo hru na obě strany, obrany musely být v pohotovosti, neboť jak domácí, tak hosté si vytvořili několik dobrých příležitostí. Tu první měl Přerov poté, co Halász nedokázal zastavit puk za brankou. Petelin hledal Kratochvíla, ale domácí brankář své zaváhání následným zákrokem proti střele napravil. Zubři dlouho odolávali velkému tlaku domácích, ačkoliv se z něj dokázali nakonec vymanit, inkasovali. V šesté minutě ujeli obraně Ladislav Bittner spolu s Havlem. První jmenovaný neváhal a Havlovu přihrávku umístil přesně mezi Horčičkovy betony.

Domácí dostali šanci k vyrovnání v přesilové hře, využít se ji však nepodařilo. Výhoda jednoho muže však vedla k následujícímu tlaku hostí, ze kterého vzešel vyrovnávací gól. V končící 13. minutě využil nedorozumění v benátecké obraně Lubomír Kovařík, jehož střela prolétla nad lapačkou Halásze a zastavila se v síti.

Zkraje druhé třetiny měli hosté možnost zvýšit vedení. V signalizované výhodě se dostali do slibného zakončení Berger s Pšurným, ale benátecký brankář byl připraven. Také následná přesilová hra byla v režii Přerova, ale proti nim stál Halász, který předvedl dokonalý přehled o hře a mařil hostům jednu akci za druhou. Při Novotného střele od modré čáry sáhl do změti těl a došel si pro puk. Jeho lapačka zaúřadovala i při samostatné akci Goiše.

I dnes platilo pořekadlo „nedáš, dostaneš“. Po nevyužité šanci Sýkory ujel po pravé straně Jiří Černoch, s ranou z úhlu si Horčička poradil, ale na nešťastný zásah obránce Novotného již nezareagoval. Hosté mohli srovnat po zaváhání obránce Kolmanna, který nabídl puk Goišovi, ten ale branku přestřelil. Ve 33. minutě šli hosté do oslabení, vyloučení hostujícího Dvořáka potrestal Jiří Černoch, jenž se ocitl před prázdnou brankou a dostal ukázkovou přihrávku od Prokeše, ani v pokleku mu nečinilo problém zakončit, Horčička se již nestihl přesunout.

Poslední část zápasu měla obrovské tempo. Na začátku měli hosté přesilovou hru, kterou ale domácí s přehledem ubránili. Jak bylo vidět, Černoch byl při chuti a k hattricku nebylo daleko. Po závaru před přerovským gólmanem několikrát zkoušel dopravit puk za jeho záda, ale nepodařilo se. Do dalšího slibného útoku se řítil domácí Mikyska, jehož ale zastavil hvizd rozhodčího.

Přerovští nehodlali nic vzdát a zvýšili tempo, Benátečtí ale skvěle pokrývali kotouč a svůj náskok si hlídali. Pět minut před koncem šli domácí opět do čtyř a tentokrát se přerovští hokejisté branky dočkali a zdramatizovali tak konec utkání. Z rychlého protiútoku zakončoval Jan Berger, jenž dokázal procpat puk pod roztaženým benáteckým gólmanem. Drtivý tlak Přerova ještě umocnilo další vyloučení Benátek, které nelibě nesl domácí kotel fanoušků. Nabídnutou přesilovou hru již hosté ale využít nedokázali.

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): Pochopitelně jsme rádi za tři body. V této fázi sezóny je každý bod zlatý. Dnes jsou tři, což je výborné. Ještě ale není nic hotového. Dnešní zápas byl z naší strany odbojovaný. Jen mě mrzí, jak to pískají rozhodčí.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Byl to další z řady zápasů, ve kterém jsme soupeře přestříleli. Vyvíjeli jsme větší tlak do branky než benátecký tým, bohužel jsme si ale jednu branku dali vlastní, při další trošku nešťastně puk prošel brankáři mezi betony. Jediný krásný gól, který soupeř vstřelil, byl v přesilovce. Bohužel v početních výhodách jsme trochu méně produktivní. Dnes jsme využili jen jednu v závěru při hře šesti proti čtyřem. Potýkáme se s tím, že naše střelecká impotence je na vysoké úrovni.