Zápas s Vítkovicemi rozklíčovaly přesilovky, Zubři pykali za většinu provinění

P ř e r o v — Polovinu zápasů ve skupině D Generali Česká Cupu absolvovali hokejisté Přerova. Na body do tabulky však stále čekají. Po prohrách s Třincem a Zlínem nestačili bez nemalé skupiny marodů také na Vítkovice. Na domácí půdě doplatili především na vyloučení. Ostravané nastříleli v přesilovkách první čtyři góly, čímž v podstatě rozhodli o své výhře. Hanáci alespoň ve třetí třetině uťali střelecké mlčení. Proti extraligovými týmům se prosadili po více než dvou duelech.
GEN-3, úterý 11.8.2020
HC ZUBR Přerov - HC Vítkovice Ridera
1:7
(0:2, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 47. Zbořil (Süss, Forman) – 8. Šišovský (Marosz, Trška), 11. Dočekal (Werbik, Mikyska), 27. Lakatoš (Trška, Marosz), 31. Bernovský (Lakatoš, Šišovský), 41. Kovář (Lakatoš, Mikyska), 42. Koch (Dočekal, Demel), 55. Werbik (Demel, Černý). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 17:51. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7.
Holík (31. Kubík) – Krisl, Hrabal, Forman, Kleiner, Dřímal, Zbořil – Goiš, Hejcman, Dostálek – Matěj Svoboda, Süss, F. Dvořák – Hajšman, Štefka, J. Dvořák – Hradil, Indrák, Peterka
Miroslav Svoboda – Černý, Trška, Štencel, Kovář, Demel, Koch – Šišovský, Mikyska, Lakatoš – Mallet, Marosz, Bernovský – Kubalík, Werbik, Dočekal

V úvodním dějství si lépe vedli hosté, kteří využili dvě početní převahy. Jako první se prosadil Peter Šišovský, jenž zkraje levého kruhu zamířil za vzdálenější tyč. V jedenácté minutě pak Vítkovice předčasně ukončily vyloučení Hejcmana. Odražený kotouč napálil z mezikruží za Holíka Martin Dočekal.

Přesilovky byly prvkem, který primárně formoval skóre. Vítkovičtí totiž přidali další dvě branky – a obě při přerovských proviněních. Nejprve hned sedm sekund po vhazování v pásmu Zubrů dostal puk na dělovku z pravého kruhu Dominik Lakatoš, o pár minut později potrestal vysokou hůl Formana Jan Bernovský. V chaosu před Holíkem se zorientoval nejlépe. Vzápětí Zubři prostřídali brankáře a čerstvý Kubík ihned dostal příležitost tasit skvělé zákroky proti Trškovi či Maroszovi.

Do třetí třetiny hosté vletěli ve velkém stylu. Po 21 sekundách střílel přesně Lukáš Kovář, za další minutu vymetl šibenici Patrik Koch. Ve 47. minutě obdržel trest Lakatoš a zaradovat se konečně mohli i Zubři. Tvrdou ránou příklepem snižoval na 1:6 Mikuláš Zbořil. Pět minut před koncem se prosmýkl po levém křídle Nicolas Werbik a uzavřel skóre prvního vítězného zápasu Vítkovic ve skupině D.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Nedařilo se nám vůbec nic, podle toho zápas vypadal. Určitá snaha se upřít nedá, ale bylo to špatné. To však neznamená, že ve čtvrtek ve Vítkovicích nepředvedeme zlepšený výkon. Potřebujeme ho, jako tým i jednotlivci. Věříme, že přijde.

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Ridera): V první třetině při hře pět na pět s námi soupeř dokázal bruslit. Nepřehráli jsme ho, ale dva přesilovkové góly nás uklidnily. Od druhé části jsme jasně dominovali. Přerov jsme přehrávali, ale opět jsme přidali jen branky v přesilových hrách. V posledním dějství jsme konečně skórovali i při hře v rovnovážném stavu. Už to ale zase byla vyrovnanější dvacetiminutovka. Soupeř se před domácím publikem vypnul k lepšímu výkonu, než ve druhé třetině. Měli jsme dobrý pohyb, přesilové hry i vyhrávaná buly. Měli jsme však rezervy v zakončování, co se počtu i úspěšnosti týče. Myslím si, že ve hře najdeme ještě další rezervy.