Začátek čtvrtfinále je vítězný! Čtyři góly do brány Techniky zajistily vedení v sérii

P ř e r o v – Ta nejdůležitější část hokejové sezóny už naplno vypukla, Zubři v úterý na domácím ledě rozehráli čtvrtfinálovou sérii play-off s Technikou Brno. Vstoupili do ní velmi úspěšně, když porazili svého soka z moravské metropole 4:1. Rozhodující byly první dvě periody, které Zubrům přinesly náskok o tři góly. Hosté po bleskovém snížení z přesilovky tlačili, ale Přerov zpečetil svou výhru trefou do prázdné brány a udělal tak první krok za kýženým postupem.
ČF1, úterý 25.2.2014
HC ZUBR Přerov - Technika Hockey Brno
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Šťastný (Kovařík, Pala), 22. Ditrich (Janota, Brančík), 34. Kovařík (Osina), 59. Janota (Sakrajda) – 43. Látal (Štindl, Benýšek). Rozhodčí: Kubičík, Vaněk – Rožánek, Wesley. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1483. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Vojtek – Pala, Osina, Janota, Vlček, Kudělka, Běhal, Tomeček, Haloda – Šťastný, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Blinka, Kolář, Málek – Kundrátek, Kratochvíl M., Školoud
Novák – Habrovec, Dittrich, Žalud, Štindl, Zapletal, Havíř, Odehnal – Čtvrtníček, Jurča, Boček, Česnek, Kozák, Benýšek, Crhák, Bustin, Zábranský, Látal. Brzobohatý, Pargáč

První souboj čtvrtfinálové série začal v obrovském tempu. Hned v úvodní minutě musel Vojtek zasahovat proti střele Crháka a jeho protějšek Novák zase chránil svou svatyni při závaru, v němž dorážel Sedlák. Nadějná šance pro domácí přišla ve 4. minutě, kdy Novák neudržel puk po Osinově střele, ale Sedlákovo doklepnutí bylo zblokované. O chvíli později střílel z prostoru mezi kruhy Jurča a Vojtek vymrštil svou vyrážečku.

Více ze hry měli v první části Zubři, kteří se tak dočkali gólového úspěchu. Sedlák ještě po Šťastného přihrávce u tyčky ve výborné příležitosti nedal, ale další šance Davida Šťastného už rozbouřila ochozy. Přerovský útočník si vyjel od mantinelu mezi kruhy a překonal Nováka precizní střelou k tyči. Brňané mohli vzápětí odpovědět, protože na trestnou lavici putoval na 2+2 minuty Vlček, ale oslabení domácí přežili. Navíc byli blízko zvýšení stavu. Technici totiž v poslední minutě špatně střídali, jenže najetý Ditrich svou akci v gól nepřetavil.

Na začátku prostřední části měli Zubři k dispozici dvě přesilovky a druhá znamenala vedení 2:0. Po Janotově střele domácí tvrdě doráželi a Marku Ditrichovi se podařilo kotouč procpat mezi Novákovy betony. Ve 25. minutě byli v přesilovce pro změnu hosté, ale opět naráželi na pozornou obranu Přerova. Po nečekaném odrazu kotouče dokonce v oslabení mířil na Nováka Sedlák, klička mu však nevyšla.

Početní výhody se zakrátko opět vystřídaly na obou stranách, ale gólový efekt neměly. Další změna skóre pak přišla až ve 34. minutě a radost opět vypukla v táboře Zubrů. Po střele Osiny totiž gólman Novák puk vyrazil před sebe a dobře postavený Lubomír Kovařík ho pohotově doklepl. V závěru druhé části musel zasahovat také Vojtek, ale Bustin od modré čáry ani Česnek u tyče, recept na jeho překonání nenašli.

Povedlo se to Brňanům až na začátku třetí tercie, kdy bleskově zužitkovali přesilovku. Úspěšným střelcem byl Ondřej Látal, který se trefil z mezikruží nad Vojtkovo rameno. Technika byla gólem povzbuzena a svou hru přitvrdila, proto Zubři museli svůj náskok všemi silami držet. Ještě více přiblížit modrožluté barvy k vítězství mohl pak Šťastný, kterého vyslal po křídle do úniku Osina, ale Novák své betony sevřel včas.

Následovala šance brněnského Bočka, jehož ránu po nedůrazné rozehrávce Vojtek lapil. Dvě minuty před koncem se pak Technika odhodlala ke hře bez brankáře a risk jí nevyšel. Přes celé kluziště se totiž trefil Michael Janota a domácí vítězství bylo zpečetěno. Na výsledku 4:1 už nic nezměnila ani závěrečná přesilovka Brňanů, ve které už si Vojtek střelu Česneka pohlídal.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že jsme odehráli slušné utkání, ale byly v něm pasáže, se kterými být spokojeni nemůžeme. Sérii s Technikou budou rozhodovat fauly a my jsme několik hodně zbytečných dnes udělali. Oba týmy předvedly bojovný výkon, my jsme byli o něco lepším mužstvem a vyhráli jsme.