Vyrovnanou bitvu s Novými Zámky rozlouskly až nájezdy, Přerov zapsal bod

P ř e r o v – Ve svém druhém zápase v rámci ZUBR Cupu se přerovští hokejisté střetli s Novými Zámky. Účastník slovenské nejvyšší soutěže si vypracoval náskok dvou branek, Hanáci ale během minuty a 17 sekund ve druhé třetině dokázali srovnat. Vyrovnaná partie dospěla až do samostatných nájezdů, v nich se o jediný přesný zásah postaral hostující Adam Zbořil. Zubři do turnajové tabulky získali bod.
ZUBR Cup, středa 15.8.2018
HC ZUBR Přerov - HC Nové Zámky
2:3sn
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. M. Zbořil (Novotný, Procházka), 31. Kratochvil (Gago) – 16. Novák (Videlka), 22. Rogoň (Videlka), rozhodující nájezd A. Zbořil. Rozhodčí: Obadal, Přikryl – Lukš, Novotný. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 729. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3. Nejlepší hráči: Michal Šurý – David Videlka.
Šurý – Novotný, M. Zbořil, Padrnos, Šefl, Pala, Pohl, Černý – Procházka, Moučka, Dvořák – Kratochvil, Gago, Mašín – Navrátil, Hejcman, Šimeček – Kylnar, Indrák, Tomaník
Košarišťan – Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Ručkay, Hruška, Pospíšil – Rzavský, A. Zbořil, Štrauch – Rogoň, Videlka, Bajtek – Fábry, Ondrušek, Slavík

Zubři do klání vkročili oproti zápasu s Jihlavou s omlazenou sestavou a soupeř z Nových Zámků, který v minulém kole ZUBR Cupu udolal Zlín, je nešetřil. Přehrával je téměř po všech směrech a ještě v půli třetiny si brankář hostí Košarišťan puk pořádně neosahal. Musel si počkat až na dotírajícího Mašína s Hejcmanem ve třinácté minutě.

O dvě minuty později už se MEO Aréna stala svědkem první trefy. Nové Zámky proměnily svou druhou přesilovou hru, kde jim málem ujel Gago, ale kotouč se nakonec ocitl na holi Videlky, který jej ještě předal Michalu Novákovi a ten se prosadil příklepem z pravého kruhu. Dobrou šanci měl ještě Navrátil, ale přerovským zápisem do statistik bylo pro první třetinu už jen vyloučení Procházky.

To ještě trestem v podobě gólu neskončilo, ale ve 22. minutě stál u zvýšení na 2:0 opět Videlka, který přihrál kolmo na osu hřiště Patriku Rogoňovi a ten ponechal prudkou střelou pod víko Šurého bez šance.

Přerovským se však kolem půle hrací doby podařilo snížit. Přesilovou hru využili z hole dorážejícího Mikuláše Zbořila, jenž stál v místech, kam po střele Novotného vyrážel puk novozámecký gólman. Už za 77 sekund bylo srovnáno. Gago nahodil kotouč, který zaduněl o zadní mantinel, převzal si jej hbitě Šimon Kratochvil a prostřelil Košarišťana mezi betony. Přerov se dostal zpátky do hry, ale nevyužil jak přesilovky, tak ani spolupráce Indráka s Procházkou a Tomaníka s Kratochvilem.

Třetí třetina se od dosavadního stylu hry příliš nelišila. Nabídla velmi bojovnou podívanou, která vyústila až v lehčí střet za bránou Šurého ze 44. minuty, odkud si Šefl odnesl dvě minuty. Nové Zámky ale možnosti další přesilovkové trefy nevyužily. První větší šancí ze třetí třetiny byla až příležitost Hejcmana. Obraně téměř pláchl, ale neuspěl v kličce na gólmana, který mu puk vyrazil takovým způsobem, že se jej ještě pokoušel sklepnout do sítě ze vzduchu. O pár minut později zahrozil hostující Zaťko od modré, jehož střela se odrazila do volného prostoru k brankovišti. Tam ale jeden z hostujících hráčů kotouč promáchl.

Zápas tak směřoval do prodloužení 3 na 3, kde měli převahu pro změnu hlavně Zubři mnohokrát nebezpeční z rychlých brejků, které by stačily i na čtyři branky. Světelná tabule ale i po pěti minutách nastavené hry ukazovala skóre 2:2 a utkání tak musely rozlousknout až samostatné nájezdy. Jediným úspěšným řešitelem byl Adam Zbořil a posunul tak Nové Zámky do čela tabulky ZUBR Cupu.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): V dnešním zápase jsme ještě zkoušeli sestavu. Celý tento turnaj je o tom, že se snažíme prověřit místa, kde nás ještě tlačí bota. Myslím si, že ti hráči, kteří dnes zase dostali příležitost, tak vyjma začátku utkání nezklamali a byli jsme favoritovi minimálně vyrovnaným soupeřem. Při troše střeleckého štěstí jsme mohli utkání i vyhrát. Proti Zlínu budeme chtít zase odehrát vyrovnané utkání.

Milan Jančuška (HC Nové Zámky): Po úterním zápase ve Zlíně nám nešly nohy, jak bychom si představovali. Trpěla kombinace i hra samotná. Vedli jsme, ale po chybách jsme o náskok přišli. Nakonec rozhodly až nájezdy. Za vítězství jsme rádi, je to příprava a máme před sebou ještě spoustu práce.