Vstup do ligy byl úspěšný, Zubři díky skvělé první třetině zdolali Frýdek-Místek

P ř e r o v – Konečně to vypuklo! Zubři domácím zápasem s Frýdkem-Místkem načali nový ročník 2. hokejové ligy a jejich vstup do něj byl úspěšný. Skvělou první třetinou přerovský tým soupeře dokonale zaskočil, ale pak přišlo zvolnění a řada chyb, díky kterým bylo z jasného stavu ještě drama. Frýdek však dokázal ve třetí části dvěma góly už jen snížit, proto všechny body za první vítězství zůstaly v MEO Aréně. O přerovské góly se podělili Blinka, Osina, Pala a Janota.
1.kolo, sobota 14.9.2013
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
4:2
(4:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Blinka (Sedlák), 4. Osina (Goiš), 10. Pala (Sedlák, Faltýnek), 10. Janota (Brančík, Sakrajda) – 44. Ivan (Prokop, Stránský), 59. Gogolka (Mach). Rozhodčí: Slavka - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1158. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Kudělka, Osina, Tomeček, R. Šťastný. – D. Šťastný, Sedlák, Blinka – Sakrajda, Brančík, Haloda – Kolář, Ministr, Goiš – Kundrátek, Brada, Loupal
Chvostek (10. Kubáň) – Gajda, Podešva, Měkýš, Krutil, Čintala, Ovšák, Prokop – Gogolka, Slovák, O. Sluštík – Stránský, Samiec, J. Sluštík – Ivan, Mach, Mikšan – Golasovský, Jakubowski, Mamula

Domácí Zubři nastoupili do zápasu s obrovskou chutí, která přinesla doslova pohádkový začátek. Kanonádu rozjel v přesilovce z mezikruží střílející Matěj Blinka, kterého o malou chvíli později, opět v početní výhodě, napodobil Jiří Osina. Frýdečtí byli pod obrovským tlakem a dokázali zahrozit pouze Ondřejem Sluštíkem.

To domácí naopak neustále pálili ostrými. Další povedená střela vzešla z modré čáry od Radomíra Paly, což už nevydržel brankář Chvostek a nechal se vystřídat Kubáněm. Ten však uhájil čistý štít jen 23 vteřin. Michael Janota totiž skvěle zamířil k tyči a stav byl již 4:0! Soupeř přerovského týmu se dostal více k Vojtkovi až v závěru první třetiny, kdy to nejdříve zkoušel na vyrážečku Mach a poté lehkou tečí Slovák. Na čtyřgólovém vedení modrožlutých to však nic nezměnilo.

Také druhá třetina byla ze začátku v režii domácího týmu. Pátý gól mohl po Vlčkově střele z dorážky přidat Sakrajda, ale Kubáň byl tentokrát na svém místě. Výborně zasáhl i na protější straně Vojtek, jehož zákrok proti Ondřeji Sluštíkovi publikum náležitě ocenilo. Na gólmana Zubrů si zakrátko nepřišel ani střílející Stránský.

V dalších minutách se Přerov brzdil sám zbytečnými vyloučeními. Frýdek proto měl příležitost umazat část gólového manka. Vojtek byl však i nadále bezchybný a skvělým zákrokem lapačkou pokazil radost Mikšanovi. Poslední akce druhé třetiny přišla z hole domácího Koláře, který se dostal sám před Kubáně, jenže kasu hodně přestřelil.

Frýdek-Místek dokázal dobýt svatyni Zubrů až v úvodu třetí třetiny, kdy k tomu využil přesilovou hru. Po faulu Davida Šťastného střílel od modré Prokop a Marek Ivan kotouč lehce dorazil. Zvýšit vedení mohl zanedlouho Kundrátek, ale svou akci nedotáhl do úspěšného konce. Stejně tak neuspěl David Šťastný, jehož úžasný slalom kolem obránců doslova volal po gólu.

Devět minut před koncem mohl Mikšan využít slabší chvilku přerovské obrany, brankář Vojtek však přerovské barvy podržel. Stejně tomu tak bylo po průniku Ivana, který se snažil protlačit touš u tyče. Přece jen ale Frýdek-Místek zadělal na menší drama, když se v poslední minutě trefil Jaromír Gogolka. Více už však hosté nestihli, a tak zápas skončil vítězstvím přerovského týmu 4:2.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Soupeře jsme na začátku hodně zaskočili. Naše koncovka byla výborná a spadly nám tam čtyři góly. Bohužel jsme se pak ale zbytečně uspokojili, přepnuli jsme na takovou pohodlnější hru a navíc jsme začali dělat velké množství hrubých chyb. S lepším soupeřem a nebýt stavu 4:0, by utkání pro nás dopadlo špatně. Tři body jsou dobré, ale musíme hrát celý zápas naplno.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Zápas jednoznačně rozhodly první minuty, ve kterých jsme hráli velice lehkovážně. Nebruslili jsme a Přerov se jednoduše dostával do našeho obranného pásma. Navíc tam byly z našeho špatného pohybu fauly, které domácí tvrdě trestali. Řekl bych, že další dvě třetiny jsme byli lepší, ale Přerovu zachytal brankář Vojtek a naše góly přišly už bohužel pozdě.