Všechny tři body zůstaly ve Frýdku, Zubři v oslabené sestavě podlehli o dva góly

F r ý d e k - M í s t e k – Do duelu proti Rysům z Frýdku-Místku vyjel tým Zubrů v oslabené sestavě, hned trojici hráčů totiž skolila na dopoledním rozbruslení viróza. Rozhodující momenty se udály už v prvním dějství. Frýdek šel po slepených gólech do dvoubrankového vedení, z něhož Přerované pak umazali jen polovinu. Až do samotného závěru Zubři sahali po vyrovnání, ale soupeř zpečetil zisk tří bodů trefou do prázdné brány.
27.kolo, sobota 24.11.2018
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
3:1
(2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Motloch (Peterek, Adámek), 13. Novotný (Martynek, Kofroň), 60. Novotný (Martynek, Kofroň) – 35. M. Kratochvil (Kopta, Š. Kratochvil). Rozhodčí: Přikryl, Cabák – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1206. Střely na branku: 30:24. Zblokované střely: 4:8. Vhazování: 28:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Hamerlík – Husák, Adámek, Žovinec, Matyáš, Zahradníček, Bartko, Krisl – Martynek, Novotný, Kofroň – Christov, Klimša, Rudovský – Kalus, Peterek, Kaukič – Raška, Kuťák, Motloch
Klimeš – Pala, Čáp, Padrnos, Ferenc, Černý, Malina – Rachůnek, Sýkora, Moučka – Procházka, Hejcman, Sikora – Kopta, M. Kratochvil, Š. Kratochvil

První minuty úvodní třetiny přinesly poměrně vyrovnaný hokej, šancí ani před jednou z branek nebylo mnoho. Bezgólový úvod ukončili domácí ve 12. minutě, krátce poté, co neproměnili přečíslení tří na jednoho. Obrana Přerova jim ale dala druhou možnost, a tentokrát už to Slezanům vyšlo. Jonáš Peterek v přečíslení nahrál Lukáši Motlochovi, a ten se nemýlil.

Uteklo jen čtyřiatřicet sekund a domácí fanoušci se radovali z druhého gólu. Rostislav Martynek našel Štěpána Novotného, a ten propálil střelou na bližší tyč brankáře Lukáše Klimeše. Převaha Frýdku-Místku trvala až do konce první třetiny, bylo to i zásluhou dvou přesilovek, které domácí měli, ale nevyužili je.

Druhá třetina začala také tlakem domácích, znovu to bylo díky početní převaze. Ani tentokrát ji ovšem Slezané nevyužili. Poté se hra vyrovnala a poprvé dostali možnost přesilové hry také Přerovští. Obrana Slezanů v čele s Hamerlíkem ale odolala.

Žádné stoprocentní šance k vidění ve druhé třetině nebyly, alespoň tedy do doby, než Přerov skóroval. Před branku vyjel s pukem na holi Matouš Kratochvil, Hamerlík se nezorientoval dobře a než se nadál, musel lovit kotouč ze své sítě. Přerovští tak zadělali na drama, které mělo přijít v závěrečné dvacetiminutovce.

Třetí třetina se hrála spíše v opatrném duchu ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, i když zejména Přerov se musel tlačit dopředu za vyrovnáním. To se mu ovšem nedařilo. Naopak mohli hosté inkasovat, kdyby se svými šancemi lépe naložili Filip Kuťák a Martynek v oslabení.

Jak se blížil konec utkání, tlak Zubrů mírně rostl, ale Hamerlík přeci jen příliš mnoho ošemetných situací před svou brankou řešit nemusel. V samotném závěru to pak ještě hosté zkusili bez brankáře, ale ani v šesti se jim na vytoužené vyrovnání dosáhnout nepovedlo. Naopak ještě vítězství slezského celku podtrhl gólem do prázdné brány Štěpán Novotný.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Na rozdíl od zápasu se Slavií to od nás byl výborný výkon, nedělali jsme chyby. Hlavně vzadu velmi dobré, dali jsme krásné góly. Přerov je kvalitní tým, o to je to vítězství cennější. Pro nás je perfektní, že vyhráváme doma. Čeká nás těžký zápas v Českých Budějovicích, takže je super, že jsme to dneska uhráli.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Dnes to pro nás byl hodně těžký zápas, protože jsme nenastoupili v kompletní sestavě, několik hráčů máme zraněných. A podle toho to taky vypadalo. Navíc ještě měli další dva hráči zdravotní problémy během zápasu. Jsem rád, že jsme to utkání vůbec odehráli a že se to nezvrtlo v gólový příděl. Hráči odvedli na to, v jakém jsme byli stavu, maximální výkon a musím jim za jejich snahu poděkovat.