Vítězstvím v Novém Jičíně si Zubři zajistili 4.místo!

N o v ý   J i č í n - V cestě za 4.místem po skončení nadstavbové části stál dnes Zubrům pro ně snad nejobtížnější soupeř - GEDOS Nový Jičín. Utkání se tentokrát vyvíjelo zcela jinak než předchozí vzájemná utkání. Pouze první třetina byla celkem vyrovnaná. Na začátku druhé třetiny se ale trenér Zubrů Oslizlo rozhodl nasadit místo Kohúta do druhé pětky zpátky Pavla Hanáka, který se nakonec těsně po nemoci v sestavě přece jen objevil. Tento tah přerovskému kouči perfektně vyšel. Během dalších 10 minut vstřelil Pavel Hanák dva góly a těsně před koncem druhé třetiny přidali Zubři domácím na cestu do šatny další dva. O vítězi utkání tak bylo v podstatě rozhodnuto. Zubři si zápas ve třetí třetině už jen hlídali. A protože doma Prostějov neuspěl s Havířovem, do play off půjdou Zubři definitivně ze 4.místa.
38.kolo, sobota 5.2.2011
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
2:5
(1:1, 0:4, 1:0)
Góly: 18.Pelikán (Pavlačka), 51.Tomášek (Štěpják) - 6.Ditrich (Sedlák), 26.Hanák (Sedlák), 31.Hanák (Kotásek), 40.Kotásek (Kolařík, Vlček), 40.Ditrich (Kolařík, Sedlák). Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Buly: 29:33. Střely: 37:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1,1:5, 2:5
Šrámek - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Hradil, Chvostek F., Slavík, Skaloš, Macháček, Zedník A, Zedník P., Gebauer, Pavlačka, Štěpják, Tomášek, Martinčík, Uhlár
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Musil, Vlček, Ferenc, Sklenář - Kolář, Ševčík, Sprušil - Kočara, Kohút (21.Hanák), Kotásek - Sedlák, Kolařík, Ditrich - Menšík, Kundrátek, Sršeň

I když ještě ve čtvrtek to vypadalo, že se Zubři budou muset i dnes obejít bez Pavla Hanáka, do Nového Jičína nakonec se Zubry odjel. V první třetině byl ještě na lavičce a Meo hrálo ve stejném složení jako ve středu v hanáckém derby. V sestavě chyběl pouze obránce Valenta.

Jako první se k ataku na soupeřovu branku dostali Zubři. Bylo to však díky tomu, že z domácího týmu si po odehraných 71 sekundách odešel odpočinout na trestnou lavici P.Zedník. Zubři sice tlačili celé dvě minuty, ale bezvýsledně. Naopak hned po návratu Nového Jičína do plného stavu se začalo blýskat před Tihlářem. Ve 4.minutě vystřelil od modré čáry Horák, puk prošel mezi hráči až před Tihláře a nakonec Zubrům pomohli domácí ledaři tím, že před zápasem postavili levou tyč přerovské branky na přímku, po níž letěl puk. Jen o pár sekund později následovala další hrubá chyba Zubrů a v další vyložené šanci se objevili hned dva hráči Gedosu. Pavlačkovu střelu ale zlikvidoval Tihlář. A tak platilo i tentokrát staré otřepané "Nedáš - dostaneš!". Přesně minutu poté to po přihrávce Sedláka vyzkoušel z kruhů Ditrich a puk skončil v Šrámkově síti - 0:1. Meo se viditelně uklidnilo a několik dalších minut se hrálo nahoru-dolů. V této fázi to zkoušel například z první z prostoru mezi kruhy Sprušil, ale mířil těsně vedle. V polovině třetiny si zahráli přesilovku i domácí, ale do šance se během ní nedostali. Teprve v posledních pěti minutách úvodní třetiny získal převahu Gedos a během ní musel za zdržování hry opustit ledovou plochu směrem k trestné lavici Ditrich. Přesilovku sehrál domácí tým výborně. Nejdříve v 17.minutě střílel z kruhů osamělý Skaloš, ale Tihlář puk vyrazil. Ten ale zachytil další nekrytý hráč Macháček a i tentokrát si Tihlář s touto střelou poradil. V 18.minutě už ale tolik štěstí neměl, když po Pavlačkově pasu střílel od modré čáry Pelikán a připravil pavouky bydlící v levém vinklu přerovské svatyně o obydlí - 1:1. Zubři si vytvořili další vyloženou šanci až sekundu před skončením první třetiny. Ze tří metrů střílel Sedlák, Šrámek jeho střelu vyrazil jen nad sebe a puk dopadl za něj. Bohužel ale těsně vedle levé tyče jeho klece. První třetina tak skončila celkem spravedlivě 1:1.

O přestávce mezi první a druhou třetinou se rozhodl kouč Přerova stáhnout z druhé pětky Kohúta a místo něj poslat do hry Hanáka. Druhá pětka byla tedy opět v původním, nejsilnějším složení a bylo to na ledě hned znát. Zubři se dostali do tlaku hned po návratu z šaten a vyvrcholení přišlo 2 sekundy po začátku 26.minuty. Od modré čáry střílel Sedlák a jeho střelu před brankou tečoval Hanák - 1:2. Zubři se tak podruhé dostali do vedení a na to již jejich soupeři nedokázali reagovat. Větší šance si už během této části hry dokázali vytvořit jen při svých přesilových hrách. Tu první měl ve 27.minutě Skaloš, který se najednou objevil těsně před Tihlářem. Sotva se vždy ale za přerovskými hráči zavřela při návratu na ledovou plochu dvířka trestné lavice, ofenzíva Zubrů pokračovala v plné síle. 6 sekund poté, co se utkání přehouplo do své druhé poloviny poslal Kotásek Hanáka do sólového nájezdu a ten střelou pod břevno nekompromisně vsítil vítěznou branku Zubrů - 1:3. Domácí se významněji potkali s pukem až při své další přesilovce ve 34.minutě, když z obranného pásma poslal černý suvenýr jednomu z diváků Sedlák. Tentýž hráč si pak musel krátce po svém návratu na ledovou plochu odpykat ještě jeden trest za podražení a při něm nebyl Gedos daleko od snížení. Těsně před brankovištěm se pokoušela překonat Tihláře hned trojice domácích hráčů, ale ani jednomu se to nepodařilo. U stánku s občerstvením se už začala tvořit pomalu fronta a celý zimní stadion se pomalu připravoval na přestávku, když pouhých 32 sekund před druhou sirénou poslal Vlček z obranného pásma dopředu kolem mantinelu Kolaříka. Ten si trochu vytáhl k sobě gólmana a přihrál do jízdy zcela volnému Kotáskovi, který mu najížděl na druhé straně. Kotásek už měl před sebou jen prázdnou branku - 1:4. A aby toho nebylo málo, schladili Zubři domácí hráče ještě více. Podobná akce ale dále od mantinelu v levé části kluziště směřovala opět z Kolaříkovy hole před branku tentokrát těsně před brankovou čarou a u levé tyče najíždějící Ditrich bez váhání zvýšil už na 1:5. Do konce třetiny zbývalo 7 sekund. Domácí ještě něco reklamovali u rozhodčích, ale ti se po vzájemné poradě rozhodli gól uznat.

Na začátku 3.třetiny si svou nepříznivou situaci domácí hráči ještě více zkomplikovali tím, že se radili v šatně o další taktice déle než povolují pravidla a nastoupili na ledovou plochu pozdě. Vyfasovali tak hned na počátku třetiny dvě minuty. Domácím nezbylo než hrát vabank a snažili se tlačit do útoku i v oslabení. Naopak Zubři v přesilovkách nebránili s takovou intenzitou a tak po 42 sekundách se mohlo skóre měnit na straně domácích. Před Tihláře se dostal zcela sám P.Zedník, ale přerovská brankářská jednička vzešla z tohoto souboje vítězně. Zubry nevyužitá šance domácích přeci jen poučila, na obranu se soustředili výrazněji a domácí se dalších 10 minut dostali jen k několika propagačním střelám z dálky. Zubři mohli zvýšit na 6:1 přesně po 44 odehraných minutách. Do sólového nájezdu se dostal Sprušil a Šrámek opět vyrazil kotouč jen nad sebe. Kus černé gumy se tentokrát zastavil v brankovišti a dorazit jej do prázdné branky se snažil ještě Ševčík, ale u puku se objevila i hůl domácího obránce a díky tomu puk vyletěl nad branku. Protože ale už Sprušilův nájezd byl ovlivněn Horákovým sekáním, Zubři hráli další přesilovku. Do největší šance celého utkání se dostal Nový Jičín v 51.minutě. Při útoku domácích hráčů na přerovskou svatyni poslal jeden z nich na hranici pravidel u mantinelu k zemi obránce Musila a před Tihlářem už byla zcela osamocená trojice Nového Jičína. Tihlář sice stačil zasáhnout ale nakonec do z velké části odkryté branky zamířil přesně Tomášek - 2:5. Rozhodčí Mrkva v poslední třetině velmi šetřil tresty a hru hodně pouštěl. Přesto musel vyloučit v 53.minutě za vzájemnou bitku hned 4 hráče najednou a všem udělil čtyřminutové tresty. Pokračovalo se tedy v plném počtu na obou stranách. V 54.minutě pak mohla zvýšit znovu na čtyřbrankový rozdíl dvojice Sprušil-Ševčík, kteří se dostali do přečíslení 2 na 1. Ševčíkovo zakončení ale nebylo přesné. Za další tři minuty nedokázal přehodit Šrámkovu hokejku z jednoho metru Kolařík. Naopak za domácí ještě mohl skórovat v 55.minutě Andrýsek. Stav se ale už nezměnil.

Vítězství, které si hlavně díky vynikající druhé třetině Zubři zasloužili, zajistilo díky porážce Prostějova Přerovu před play off definitivně 4.místo a nemuže už o něj přijít.

Sestřih videozáznamu naleznete na TV ZUBR

Lubomír Oslizlo (trenér HC ZUBR Přerov) - Jeli jsme sem s tím, že tady chceme vybojovat nějaké body, abychom si vybojovali to 4.místo a to se nám podařilo. Myslím si, že utkání jsme rozhodli ve druhé třetině, během níž jsme vstřelili čtyři branky. Pomohlo nám v ní jednak nasazení Pavla Hanáka, který dal dva góly, začali jsme soupeře více napadat, nebyli jsme tak pasivní a z toho pak vyplynuly i ty šance. Ve třetí třetině jsme potom už utkání dohrávali tak, abychom odtud ty tři body odvezli.