Vítězný návrat z reprepauzy, Zubři doma týmovým výkonem přemohli Chomutov

P ř e r o v – První část domácího dvojzápasu proti Chomutovu se hokejistům Přerova vydařila. Piráty v předehrávce 56. kola Chance ligy porazili 3:1. O konečném výsledku hodně napověděla hned první třetina, ve které se svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře dostali do dvoubrankového vedení. Třetí trefu přidali z trestného střílení, hosté ze severu Čech se zmohli pouze na snížení. Oba týmy se znovu střetnou už ve středu.
56.kolo, úterý 11.2.2020
HC ZUBR Přerov - Piráti Chomutov
3:1
(2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Hejcman (Číp, Bodák), 18. Š Kratochvil (M. Kratochvil), 33. Číp (TS) – 43. Hlava (Stloukal, Pitule). Rozhodčí: Doležal, Kašík – Hanzlík, Polák. Vyloučení: 4:5, navíc Moučka (Přerov) trest do konce utkání, Krisl (Přerov) trest do konce utkání – Hlava (Chomutov) 10 minut osobní trest, Schaus (Chomutov) trest ve hře. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1205. Střely na branku: 38:36. Zblokované střely: 12:11. Vhazování: 34:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Petrásek – Forman, Kubeš, Bodák, Zbořil, Gazda, Běhal, Krisl – Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Popelka, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Moučka, Dvořák
Pavlát – Havel, Schaus, Žovinec, Rýgl, Lang, Štochl, Seemann – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, Suchý, Chlouba – Sklenář, Kverka, Llewellyn – Svoboda, Šagát, Chrpa

Krátce po začátku duelu nabral rychlost středem Číp, který zadovkou předal puk Darku Hejcmanovi a ten přesnou střelou otevřel skóre. Petrásek dlouho čekal na větší práci, to Pavlát jí měl dostatek. Vychytal osamoceného Popelku i další velké šance Přerova. Na Šimona Kratochvila, který projel celé hřiště a navrch přebruslil posledního obránce, už však v osmnácté minutě nestačil.

I ve druhé třetině se aktivněji jevili domácí Zubři a Pavlát tak musel několikrát hasit oheň na střeše. Gólovky měli na hokejkách Matouš Kratochvil, Pšurný nebo Hejcman. Ten dostal povedenou křižnou přihrávku od Čípa, ale gólman Pirátů držel Hanáky od třetího gólu zkrátka. Nakonec s ním musel přijít právě Radek Číp, jenž byl faulován během samostatného úniku a Pavláta tak mohl překonat mezi betony při trestném střílení.

V úvodu třetí třetiny se bratři Kratochvilovi postarali o zvonící tyč u Pavláta, zanedlouho ale Zubři putovali na trestnou a Chomutovští trestali. Stloukal napřáhl ke střele, kterou za Petráska protečoval Nicolas Hlava. Chomutovští se nadechovali ke kontaktní brance, domácí už ale žádnou změnu skóre nedopustili ani při závěrečné power-play Pirátů. Velkou kaňkou na utkání zůstává zákrok Nicholase Schause, který po třetí siréně zákeřnou sekyrou zezadu atakoval Matouše Kratochvila.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Dvě třetiny jsme hráli velice slušný hokej a hráli jsme to, co jsme si řekli. Největší trable jsme měli v našich přesilovkách, ty nám nevycházely. Poslední třetina od nás byla taková nemastná, neslaná. Ovlivnil to ten inkasovaný gól z přesilovky. Chtělo to tam trochu víc trpělivosti, protože si myslím, že Chomutov v posledních deseti minutách kousal. Samozřejmě se vyjádřím k poslední situaci, kdy se to tam vyostřilo. To, co předvedl hráč Schaus, jsem dlouho neviděl. Matouše máme vyřazeného, teď je otázka, na jak dlouho.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): Nastoupili jsme vlažně a udělali dost chyb, za které nás domácí potrestali. Začali jsme hrát za stavu 0:3, což je podle mě málo. Do středečního utkání se z toho musíme poučit.