Ve druhém utkání na turnaji Zubři neuspěli, soupeři z Jastrzebie podlehli o dva góly

H a v í ř o v – Druhou prověrkou v přípravě byl sobotní turnajový zápas s polským Jastrzebie, proti kterému učinil trenérský triumvirát A-týmu změny v sestavě. Zubři proto nastoupili s mladíky ze Zlína a nově také z brněnské Komety. Přerov v zápase nebyl horším týmem, na vítězství ale tentokrát nedosáhl. Tabulka turnaje se díky tomu vyrovnala, i přes porážku ale Zubři v neděli budou hrát s Francií o konečné vítězství.
turnaj, sobota 8.8.2015
HC ZUBR Přerov - JKH GKS Jastrzebie-Zdrój
2:4
(1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Popelka, 56. Sýkora (Chmelíř, Grof) – 12. Petro (Laszkiewicz), 35. Kulas (Laszkiewicz, Petro), 51. Lehečka (Nalewajka L.), 58. Laszkiewicz (Kulas). Rozhodčí: Šutara – Kuchař, Stonavský. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 253. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Vojtek – Chmelíř, Běhal, Novotný, Přindiš, Šnajnar, Grof, Polák, Andrýsek – Pšurný, Sýkora, Dostálek – Školoud, Šebek, Stoklasa – Kratochvíl M., Král, Hložek – Kovařík, Matula, Popelka
Zabolotny – Górny, Semrád, Janáček, Peslar, Seliga, Bigos, Giminski, Pavesic, Laszkiewicz, Petro, Kulas, Danieluk, Nalewajka L., Plichta, Pastryk, Zorvan, Nalewajka R., Szczurek, Lehečka, Swierski

V úvodních minutách měli navrch Zubři, kteří si aktivitou vynutili soupeřův faul. Během přesilovky se pak Zabolotny v bráně musel činit. Málem jej překonal Popelka, jenž se snažil doklepnout puk po Matulově střele. Přerovští borci diktovali tempo i nadále, a také Pšurný měl před bránou hodně nadějnou možnost. Jastrzebie o sobě dalo poprvé vědět až v minutě osmé, ale Vojtek byl na ránu Pavesice připravený.

Velkou možnost na otevření gólového účtu pak měl Dostálek, který dostal od Běhala famózně puk do jízdy, avšak na brankáře Zabolotného si bekhendem nepřišel. To Juraj Petro byl na druhé straně se svou ránou úspěšný, Vojtkovi prošel puk mezi betony a Jastrzebie vedlo. Ne však dlouho, o tři minuty později střílel z kruhu Michal Popelka a nepříliš prudký kotouč si našel cestu za záda brankáře. V závěru prvního dějství hráli Zubři ještě přesilovku, ale nevyužili ji.

Také do druhé „dvacky“ vyjel Přerov s chutí. Možnost poslat Zubry do vedení nevyužil střílející Král a zejména pak ostře dorážející Popelka, který z velké části odkrytou klec minul. Vojtek si ale také na nedostatek práce nemohl stěžovat. Prověřil ho například Danieluk se svou jedovatou střelou či Peslar bekhendovým pokusem.

Posléze se hrálo ve čtyřech na obou stranách, což maličko více svědčilo Jastrzebie. Vojtek musel řešit střely Pavesice a Bigose. Ty si pohlídal, ale poté už se skóre měnilo. A bohužel ve prospěch soupeře. Rychlou spolupráci zakončil precizně pod horní tyčku Tomasz Kulas. Přerov mohl odpovědět ve 39. minutě z hezkého přečíslení, jenže Školoud nezpracoval Šebkovu přihrávku.

Do třetí tercie vstupoval Přerov s cílem pokusit se o vyrovnání, jenže střelu Chmelíře zlikvidoval Zabolotny a po Dostálkově otočce pak kotouč skončil mimo. Ve 44. minutě mohli naopak hosté utéct na rozdíl dvou gólů. Vojtek se ale blýskl ostrým zákrokem proti Laszkiewiczovi a zejména pak proti Peslarovi, kterému při zakončení vykopl puk betonem.

Přerované poté získali přesilovku, v níž mohli srovnat, ale naopak i inkasovat. Aktivní Laszkiewicz ztroskotal na Vojtkovi a Stoklasa orazítkoval tyčku Zabolotného svatyně. Devět minut před koncem šance Zubrů na zvrat poklesly. Jakub Lehečka se totiž drze vydal před Vojtka, o jehož beton poslal kus černé gumy do brány.

Modrožlutí se ale nevzdávali a odpověděli v přesilovce, ve které Tomáš Sýkora šikovně tečoval střelu Chmelíře od modré čáry. Dvě a půl minuty před koncem Zubři sáhli po oddechovém času a zkusili hru v šesti bez brankáře, jenže ta dlouho netrvala. Leszek Laszkiewicz dostal kotouč do středního pásma a trefil prázdnou klec.

Také dodatečné nájezdy se staly kořistí Jastrzebie. Za Přerov skóroval pouze Šebek, zatímco Vojtka překonal Kulas a Peslar.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Oproti včerejšímu zápasu jsme nastoupili ve změněné sestavě, vyzkoušeli jsme osm nových hráčů. V první třetině to nebylo znát, vstoupili jsme do utkání aktivně. Ke konci třetiny už se hra srovnala. Utekla nám ale druhá třetina, soupeř zvýšil aktivitu, a my jsme na to nedokázali zareagovat. V poslední třetině jsme udělali změny v sestavě, začali jsme zase hrát aktivně, měli jsme i spoustu šancí. Bohužel byl dnes soupeř produktivnější, ale určitě ne lepší. Zítra znovu dostanou šanci mladí hráči a někteří zkušení dostanou zítra volno.

Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzebie-Zdrój): Tak jako včera jsme nezačali dobře, od druhé třetiny jsme však začali lépe bruslit a začala nám vycházet také kombinační hra. V závěrečné části jsme v podstatě jen kontrolovali výsledek, škoda jen inkasovaného gólu na 2:3. Jednalo se o bojovné utkání na těžkém ledě, vítězství v něm bylo vydřené.