Úvodní přípravný duel rozhodly až nájezdy, Zubři vezou ze Vsetína porážku

V s e t í n – Hokejisté přerovského Zubru odstartovali ve čtvrtek svou sérii jedenácti přípravných utkání. Na úvod se tým okolo trenérského tandemu Dočkal - Faltýnek představil ve Vsetíně, kde se hrál duel se spoustou nepřesností. Gólů se pětistovka diváků dlouho nemohla dočkat, až v úvodu třetí části poslal Valachy z trestného střílení do vedení expřerovský Kolařík, ale Zubři brzy srovnali Málkem. Protože další branka už nepadla, vítěze určily nájezdy, které lépe zvládli domácí. Již v pátek od 18:00 hostí Zubři doma Prostějov.
přát., čtvrtek 7.8.2014
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
2:1sn
(0:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 41. Kolařík (z trestného střílení), rozhodující nájezd Mikšovský – 44. Málek (Vlček). Rozhodčí: Hradil, Husička – Novák, Škrobák. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 510. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Hromada – Šafařík, Tichý, Žák, Haloda, Hryciow, Báchor, Jirák, Zuzaník – Hruška, Podešva, Kolařík – Kubo, Mikšovský, Vítek – Štrbík, Daněk, Kývala – Kubáč, Kuchařík, Nesrsta
Sklenář – Pala, Polák, Vlček, Šťastný R., Kudělka, Mašíček – Sprušil, Kolář, Málek – Kratochvíl Š., Škumát, Skoumal – Gremlica, Kratochvíl M., Rajnoch – Kebza, Školoud, Kundrátek

V pondělí vyjely celky Vsetína a Přerova poprvé v sezóně na led a už ve čtvrtek je čekal vzájemný přípravný zápas. S větší chutí vstoupili do utkání domácí Valaši, kteří převážnou část úvodní dvacetiminutovky diktovali tempo hry. Stejně jako v loňské přípravě hýřila aktivitou zejména trojice někdejších spoluhráčů z juniorky Štrbík – Daněk – Kývala, která se po roce znovu sešla v jednou dresu i útoku.

Hosté se soustředili více na defenzívu a obraně VHK hrozili zejména z rychlých protiútoků. Jeden z nich předvedl v polovině periody Rajnoch, tísněn vracejícím se Šafaříkem si ale na Hromadu v brance nepřišel. Na druhé straně mohl o chvíli později otevřít skóre po šikovné kombinaci VHK Vítek, z úhlu ale trefil pouze tyč odkryté branky. Dohromady šest minut z úvodní dvacetiminutovky odehráli Valaši v přesilové hře. V této herní činnosti byl nejvíce vidět obránce Žák, který hned několikrát nebezpečně centroval puk před bránu, Sklenář v hostující svatyni ale chytal spolehlivě. V závěru dvacetiminutovky si v přesilovce zahráli i hosté, ani oni se však neprosadili a do kabin tak celky odcházely za stavu 0:0.

Druhá třetina nabídla, stejně jako ta první, řadu šancí na obou stranách. Zdálo se však, že brankáři se na první zápas sezóny těšili ještě více, než jejich kolegové v poli a ve svých brankovištích předváděli skvělé zákroky. Za Vsetínské měl dobrou šanci Kývala a o chvíli později hned natřikrát dorážel na Sklenáře z bezprostřední blízkosti Nesrsta, otevřít skóre utkání se jim ale nepodařilo. Za Zubry zahrozili po křídle unikající Kundrátek nebo v přečíslení pálící Škumát, ani oni si ale na gólmana VHK nepřišli. Branka nepadla ani z přesilovek – dvou Vsetínských a jedné Přerovské. Do kabin se tak znovu putovalo za bezgólového stavu.

V úvodu třetí třetiny už se ale solidně zaplněný Lapač branky dočkal. Unikající Kolařík byl evidentně podražen a rozhodčímu nezbylo, než nařídit trestné střílení. Jan Kolařík při něm potvrdil pověst kanonýra a přesnou střelou na vyrážečku nedal Sklenářovi šanci. Z vedení se ale Valaši neradovali dlouho. Hostující Gremlica sice nejprve na Hromadu z bezprostřední blízkosti neuspěl, na sklonku 44. minuty už se ale Zubři dočkali. Střelu z mezikruží vyrazil Hromada přímo do brusle hlídkujícího Matěje Málka a od ní se puk šťastně odrazil za brankovou čáru.

Povzbuzení hosté mohli záhy skóre otočit, Škumát ani Gremlica s Kratochvílem ale na Hromadu nevyzráli. V polovině třetiny se znovu výrazněji připomněl Vsetín. Po kombinaci v útočném pásmu se do výborné střelecké pozice dostal Kývala, vychytala jej však Sklenářova lapačka. Zbytek utkání už přinesl jen několik oboustranných vyloučení, branku ale nikoliv, zápas tak skončil nerozhodným výsledkem 1:1

Po 60. minutách si ještě oba celky vyzkoušely sérii tří nájezdů. Úspěšnější byl Vsetín, když jediným přesným exekutorem byl hned v první sérii Adam Mikšovský. I on se prosadil střelou na vyrážečku a rozhodl o penaltové výhře VHK v poměru 1:0.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): My i Přerov jsme chvíli na ledě, ale i tak utkání mělo svou úroveň. Byl to takový klasický letní hokej, kde bylo hodně nepřesností. Led ještě také zdaleka nebyl takový, jaký by měl být, takže puky hodně odskakovaly. I tak bylo k vidění pár hezkých akcí. Dopředu jsme špatně nehráli, v obraně nějaké chyby byly, ale celkově si myslím, že to účel splnilo. Kluci místo tréninku měli v podobě přáteláku takovou vsuvku v prvním týdnu na ledě. Nehrála nám první lajna, Přerov taky nechal některé své zkušené hráče doma, takže ty mistrovské zápasy už budou o něčem jiném. Jsem rád, že jsme mohli vidět kluky, kteří jsou u nás na zkoušku hrát, protože zápas je něco jiného než trénink. Nakonec jsem rád, že i když šlo jen o přípravu, tak jsme zápas dokázali na nájezdy urvat.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Bylo vidět, že šlo o první přípravný zápas. První třetina byla hodně neurovnaná. Celý zápas bylo k vidění spousty chyb. Nicméně nás soupeř díky přesilovým hrám v první třetině přehrával. O přestávce jsme si něco řekli v kabině a ve druhé dvacetiminutovce už jsme byli aktivnější. Hra se vyrovnala, byly k vidění šance na obou stranách. Poté co jsme z trestného střílení ve třetí třetině inkasovali a vzápětí vyrovnali, tak jsme byli aktivnějším týmem. S trochou štěstí jsme mohli i ty „bodíky“ urvat pro sebe, i když soupeř v přesilové hře zase několikrát také zahrozil. Zápas byl oboustranně vyrovnaný, přípravný účel splnil a v nájezdech byl nakonec šťastnější soupeř.