Tým Zubrů v odvetě s Prostějovem bojoval, chyby však rozhodly o výhře Jestřábů

P r o s t ě j o v – Srpnové testovací období zdárně postupuje kupředu, proto Zubři odehráli ve čtvrtek už svůj sedmý přípravný zápas. Jejich soupeřem byl podruhé Prostějov, tentokrát se však dění přeneslo na led Jestřábů. Rozdíl mezi první a druhou ligou nebyl v tomto zápasu téměř vůbec patrný, Zubři však nedokázali využít ani jednu ze svých příležitostí, naopak dvakrát po chybě inkasovali a prohráli 0:2.
přát., čtvrtek 21.8.2014
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Mašek (Belay), 44. Venkrbec (Indra). Rozhodčí: Trunečka – Kašík, Nazad. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 751. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 2:0.
Kocián (31. Vydržel) – Švaříček, Roupec, Kaluža, Knesl, Malý, Liška, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec, Indra, Stejskal, Duba, Sršeň, Kučera, Mašek, Belay, Coufal, Kuchta, Medek
Sklenář – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Goiš, Sedlák, Dostálek, Lehečka, Šebek, Kratochvíl Š., Sprušil, Kolář, Školoud, Rajnoch, Škorík, Kundrátek

Druhé vzájemné přátelské utkání před novou sezonou mezi Jestřáby z Prostějova a Zubry z Přerova příliš hokejové krásy nepřineslo. Prvních pět minut zápasu byli domácí jednoznačně lepší a předváděli hokej prvoligových měřítek, což vyústilo v několik slibných gólových šancí, ovšem postupem času svou hru Jestřábi přizpůsobili soupeři a hra začala postrádat hokejovou krásu. Příliš vzruchu v hledišti nepřinesly ani přesilové hry na obou stranách, časté vylučování spádu hry naopak spíše uškodilo.

Druhou třetinu rozehrála šance domácího Venkrbce, který v samostatném úniku trefil tyčku Sklenářovy branky. Tato příležitost dala naději na hokej přísnějších měřítek, ovšem tempo v dalším průběhu opět opadlo a ledu vládly nepřesnosti na obou stranách. Trenéři na straně Prostějova se v polovině utkání rozhodli pro výměnu brankáře a Kociána mezi třemi tyčemi domácí branky nahradil Vydržel. Ten měl okamžitě po svém nástupu na led možnost předvést své umění při velké příležitosti Šebka v přerovském dresu, tomu však jeho nájezd nedovoleně překazil Roupec.

Šance na skórování Přerova probrala paradoxně spíše Jestřáby a ti se dokázali dostat do souvislejšího tlaku, který vyústil nejprve v nebezpečný pokus Malého a následně v už úspěšnou střelu Šimona Maška, který procpal puk za Sklenářova záda, a otevřel tak gólový účet zápasu.

Tentýž hráč ovšem po svém faulu oslabil svůj tým na začátku třetí dvacetiminutovky měl tak šnaci Přerov srovnat. Vše ale dopadlo přesně opačně a skórujícím týmem byl Prostějov, když ve vlastním oslabení zvýšil na 2:0 Matouš Venkrbec. Přerov měl ovšem do konce zápasu ještě několik dalších přesilovek, které z jeho pohledu vypadaly podstatně lépe, neuspěl však Dostálek, Janota ani Vlček, který orazítkoval Vydrželovu tyč.

Zubrům tak nebylo v tomto zápase dáno skórovat a odvážejí si z Prostějova prohru 0:2. Jestřábi naopak stále drží v letošní přípravě domácí neporazitelnost.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): V první třetině jsme byli lepším týmem s několika vyloženými příležitostmi, ale v druhé části se hra vyrovnala. Soupeř se dostal do šancí. Naštěstí jsme dali gól na 1:0. Hra pak byla dost rozháraná, plná osobních soubojů. K hektickému hokeji to mělo daleko. Zítra nás čeká Šumperk a to bude úplně o něčem jiném.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Zvolili jsme si velký počet přípravných zápasů, protože v podstatě za pochodu upravujeme kádr. Snažíme se to doplnit mladými hráči od nás. S těžkým soupeřem jako je Prostějov jsme neplnili stanovenou taktiku, hráli jsme ustrašený hokej. Soupeř nás přehrával, neplnili jsme věci, které jsme si řekli. Od druhé třetiny jsme hráli hokej, který jsme chtěli. Tomu odpovídá i poměr střel. Hráli jsme ze zajištěné obrany, trochu škoda nevyužitých přesilovek. To bude v sezóně rozhodovat. Po individuální hrubce v třetí části jsme inkasovali podruhé. Zápas nám ukázal, kde máme slabší místa. Prostějovu přeji ať se mu v 1.lize daří.