Tři porážky a dost! Zubři po výborném výkonu doma vynulovali pražskou Slavii

P ř e r o v – Uplynulé tři zápasy byly pro Zubry neúspěšné, špatnou sérii ale přerovský tým velmi rázně utnul. Slavii ve své MEO Aréně naložil pět branek, zatímco ani jednou neinkasoval. Modrožlutí položili základy úspěchu už v první třetině, kdy zaznamenali dvě trefy. Po bezbrankové druhé periodě přišla skvělá třetí, ve které Zubři navýšili skóre na konečných 5:0 a porazili tak soupeře v sezoně i podruhé.
17.kolo, pondělí 22.10.2018
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
5:0
(2:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Š. Kratochvil (Pala, T. Doležal), 13. Moučka (Indrák, Mašín), 45. Pšurný (Procházka, Sikora), 48. Zbořil (Černý, Sikora), 58. Pšurný (Procházka, Zbořil). Rozhodčí: Vrba, Přikryl – Košatka, Novák. Vyloučení: 3:4, navíc Sýkora (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1789. Střely na branku: 37:25. Zblokované střely: 11:5. Vhazování: 44:23. Průběh utkání: 5:0.
Klouček – Pala, Čáp, Pohl, Zbořil, Černý, Malina, Padrnos – T. Doležal, Sýkora, Š. Kratochvil – Procházka, Pšurný, Sikora – Navrátil, Hejcman, M. Kratochvil – Mašín, Moučka, Indrák
Sochůrek – Duda, Novák, Drtina, Steinocher, Hrdinka, Hejda, Valík – Brož, Šagát, Kubica – J. Doležal, Vlček, Veselý – Šteiner, Furch, Šergl – Tejral, Kohút, Heldák

Na Přerovu byla od úvodu vidět snaha konečně se po více než dvou zápasech gólově prosadit, Moučkovi k tomu po Navrátilově přistrčení chyběl kousek. Radost v týmu Zubrů propukla krátce před uplynutím osmé minuty. Palův pokus od modré čáry tečoval za bezmocného Sochůrka Šimon Kratochvil. Stejně jako on zaznamenal svou druhou trefu v sezoně také Jaroslav Moučka, který o pět minut později před brankou těžil ze spolupráce s Mašínem a nahrávajícím Indrákem. Asi největší šanci Slavie v první třetině měl na svědomí Šteiner, u levé tyče ho vychytal Klouček.

Dobrá možnost se v první pětiminutovce druhé části naskytla Moučkovi. Jeho gólové zakončení po sražené střele Navrátila vyškrábl Sochůrek holí před sebe. Na druhé straně si Klouček poradil s nebezpečným pokusem Kohúta zblízka nebo s ještě svízelnějšími dorážkami Vlčka o chvíli později. Po vybojování puku u útočné modré čáry se v slibné pozici objevil Procházka, gólmana ale nepřekonal. Blízko snížení byl Vlček, jenž trefil levou tyč. Proti Kratochvilovi a Zbořilovi se vyznamenal Sochůrek. Druhého jmenovaného ale v tutovce fauloval Drtina a Zubrům se v součtu s vyloučením Brože naskytla dvojnásobná přesilovka. V ní Hejcmanovu střelu do odkryté klece zastavila noha bránícího slávisty.

Zkraje třetího dějství Hanáci rozpoutali v brankovišti pořádný závar, Sochůrek při něm ale Slavii podržel. Obrovskou příležitost nepřetavil v gól Navrátil, osamocený před brankou poslal kotouč jen do lapačky sešívaného muže s maskou. Ve 45. minutě Procházka od zadního mantinelu oslovil Romana Pšurného, který si povyjel a prostřelil Sochůrka. Čtvrtou přerovskou trefu přidal v přesilové hře Mikuláš Zbořil, krátce před koncem pak znovu zafungovala spolupráce Procházky a Romana Pšurného. První přihrával a druhý pálil do volné části prostoru mezi třemi tyčemi. V samotném závěru ještě Pšurný odmítl hattrick.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Výsledek vypadá jednoznačně, ale zápas to byl velmi těžký. Celému týmu patří velké poděkování. Jsme ve stavu, kdy máme hodně zraněných a nemocných hráčů. Všichni kluci, kteří se vrátili po zranění nedoléčení nebo hráli s nemocí, zaslouží absolutorium. Výborně zachytal gólman Klouček, který spolu s Matoušem Kratochvilem přijel z Pardubic. Výkon byl podle mě disciplinovaný, snažili jsme se nehrát v oslabení. Ve třetí třetině už jsme soupeře nenechali nadechnout a utkání zvládli.

Miloš Říha mladší (HC Slavia Praha): Já myslím, že první třetinu, i začátek druhé jsme byli lepší, každopádně samozřejmě ten stav 0:2 pro nás nebyl příznivý. Dostali jsme dva poměrně smolné góly po odrazech. Bylo to pro nás těžké, byli jsme tady s mladým mužstvem. Domácí někdy od té osmé minuty druhé třetiny dominovali a měli více ze hry. Byli jsme rádi, že jsme ustáli oslabení ve třech a věřili, že se do zápasu ještě vrátíme. Nicméně třetí třetina byla z naší strany velice špatná a myslím, že to pro nás byla taková facka. Nemůžeme ji odehrát tak ledabyle a dostat 5:0. Musíme se z té facky celé mužstvo ponaučit a do dalších zápasů nastoupit úplně jinak koncentrovaní a disciplinovaní.