Třetí vítězství v řadě Zubři nepřidali, Frýdek si po obratu odvezl všechny body

P ř e r o v – V úvodních dvou kolech byli Zubři stoprocentní a úspěšnou bilanci chtěli potvrdit v duelu s Frýdkem-Místkem, jenže plán zůstal nesplněn. Přerované sice šli v první třetině do vedení, prosadili se však jen jednou. Rysům se pak podařilo skóre otočit a ve třetí části přidali pojistku. Modrožlutí už síly na zvrat nenašli a poprvé v sezoně tak z utkání nezískali žádný bod.
3.kolo, sobota 16.9.2017
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
1:3
(1:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Fořt (Pšurný) – 24. Zahradníček (Kofroň, Christov), 36. Kovář (Bartko, Chmielewski), 44. Ostřížek (Pechanec, Chmielewski). Rozhodčí: Obadal, Veselý – Bryška, Novák. Vyloučení: 9:9, navíc Dvořák (Přerov) 10 minut osobní trest – Bajtek (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2002. Střely na branku: 39:31. Zblokované střely: 9:8. Hity: 22:9. Vhazování: 49:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Šimboch – Novotný, Valenta, Malina, Zbořil, Pala, Gazda – Procházka, Pšurný, Fořt – Plášek, Sýkora, Šlahař – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Š. Kratochvíl, Navrátil
Strmeň – Kovář, Haman, Zahradníček, Ovčačík, Piegl, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Ostřížek – Bajtek, Kovařčík, Franek – Christov, Mikulík, Kofroň – Kvasnica, Jáchym, Klimša

Přerov neponechal nic náhodě a hned v úvodu Frýdku nepříjemně zatopil. Mezi kruhy měl dostatek prostoru ke střele Koblar a Strmeň musel vytáhnout pohotový zákrok levým betonem. Poradil si i s pokusem Gazdy z prostoru poblíž modré čáry. V dresu hostů vymýšlel útočné kulišárny Klimša. Jáchym jeho přihrávku před brankou nezpracoval, zkušený obránce Ovčačík ale z pravé strany okamžitě pálil a prověřil Šimbochovu pozornost. Ve čtvrté minutě Zubři udeřili. Tomáši Fořtovi se naskytl prostor na pravém křídle, nalezl si příhodnou pozici a zamířil do levé šibenice nad Strmeňovu vyrážečku. Další branku mohl po Goišově nahrávce přidat Kratochvíl, zblízka ale střílel jen do míst, kde se pohyboval frýdecký gólman.

V 11. minutě hráli Rysi přesilovku. Pokus Ovčačíka ztečoval Pšurný, puk narýsoval oblouček a spadl přímo před přerovskou branku. Po chvíli už se však nalézal v moci hbitého Juraje Šimbocha. Ve 13. minutě nahazoval Šlahař a kotouč díky dobré práci dua Procházka-Pšurný jen těsně minul hostující svatyni. Střelu Fořta k bližší tyči zase lapačkou zastavil Strmeň a Valenta v početní převaze krátce před první sirénou mířil do jeho pravého betonu.

Zkraje druhé periody uvolnil Berger Dvořáka, jenž se z levé strany protáhl před branku, ale skóre nezměnil. Ve 24. minutě mohl srovnat Mikulík, který u pravé tyče zakončoval úplně sám. Obrovskou šanci hostujícího kapitána však parádně zneškodnil Šimboch. Záhy ovšem Frýdek-Místek přeci jen vyrovnal. Od levého mantinelu napřáhl Jan Zahradníček a přerovskému muži s maskou puk propadl mezi betony. Rysy vstřelený gól nabudil a hnali se za dalším. Pechanec pokusem přes hráče zasáhl Šimbochův beton a z dorážky z poněkud ostřejšího úhlu zacílil mimo.

V dobré možnosti se během přesilové hry objevil i jeho spoluhráč Klimša, z těsné blízkosti ale nepřekonal dobře postaveného Šimbocha. Slovenský brankář ve službách Zubrů se pak zaskvěl zákrokem špičkou pravého betonu, kterou vytáhl přízemní střelu Ostřížka. Se svými pokusy si na něj nepřišli ani Christov s Pieglem. Chvíli nato namazal frýdecký bek Kovář Procházkovi. Na konci jeho akce byla rána Novotného do výstroje Jana Strmeně. Přerov měl pak k dispozici přesilovku, kterou však ukončila nedovolená hra Pšurného vysokou holí. Útočník Hanáků za ni obdržel čtyřminutový trest.

Při zápolení čtyř hráčů v poli na obou stranách se do velké příležitosti dostal Plášek, vzájemný souboj se Strmeněm ale prohrál. Přerované poté museli čelit hostující přesilovce. Tu však Frýdek nakonec zužitkoval, rána Lukáše Kováře z místa poblíž modré čáry se zastavila až v síti. Za Zubry se pokoušeli vyrovnat Fořt s Pšurným, oba ovšem neuspěli.

Se startem třetí třetiny se žlutomodří začali opět tlačit za vyrovnáním. Obrovskou šanci jim k němu nabídl Jan Strmeň. Ten neudržel puk ve své moci, načež se černé pryže zmocnil Milan Procházka, avšak jeho gólové radosti zabránila branková konstrukce. Frýdecký gólman vzápětí své zaváhání napravil, když koncem svého betonu vytáhl střelu Dvořáka. Úspěch neslavila ani následná dělovka v podání Goiše. Zato hosté ze své první vážnější možnosti ve třetím dějství skórovali. David Ostřížek si sjel na pravý kruh a vymetl bližší vinkl přerovské svatyně. Ve 46. minutě se mohl prosadit také David Klimša, v pádu ovšem odkrytou branku netrefil.

Dění na ledě pak okořenil pěstní souboj Dvořáka s Bajtkem, za nějž oba hráči putovali na trestnou lavici. Ve 49. minutě střílel zblízka Kofroň, ale ztroskotal na Šimbochovi. Zubři pak dostali výhodu přesilové hry, ve které formace okolo Pláška doslova zamkla Rysy před jejich klecí. Kontaktní branky však Hanáci nedocílili, ani posléze prostřednictvím snažení Fořta s Pšurným. V závěru utkání se ještě vyznamenal Juraj Šimboch, jenž v jasných šancím vychytal Klimšu a následně i Kovařčíka s Bartkem. Frýdek-Místek zvítězil v Přerově 3:1.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Soutěž je tak vyrovnaná, že porážek ještě určitě přijde víc. Ale ta první v sezoně mohla ještě chvíli počkat. Jak jsme v Kadani měli štěstí a šli jsme mu hodně naproti, tak proti Frýdku-Místku jsme ho ve finální fázi neměli. Kotouče se k nám moc neodrážely. Málo jsme se důrazně tlačili před branku a nebyli jsme stoprocentně zodpovědní v defenzívní činnosti. Tam jsme nasekali neskutečné množství chyb. Postupem času i tím, že jsme prohrávali, se nám hra rozpadala. V Kadani jsme využili pět přesilovek, proti Frýdku jsme v přesilovkách váhali a čekali, až si to ještě lépe připravíme. Chtěli jsme dávat góly jako v minulém zápase. Bohužel každý soupeř je jiný a Frýdek-Místek výborně bruslil, byl agresivní v osobních soubojích, nedal nám ten prostor. Proto utkání dopadlo, jak dopadlo.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Průběh zápasu se vyvíjel, jak jsme ho očekávali. V první třetině domácí předvedli enormní úsilí a dostali nás pod velký tlak. Škoda, že hned z naší první chyby dali gól. První třetinu byl Přerov lepší, ale od té druhé jsme zlepšili pohyb a byli jsme výraznější. Myslím si, že od druhé periody jsme hru řídili my. Nakonec se nám to povedlo i zefektivnit a vstřelili jsme tři branky.