Také v odvetě se Šumperkem rozhodovaly nájezdy, Zubři v nich tentokrát neuspěli

Š u m p e r k – S Prostějovem zažili Zubři vítěznou odvetu a svého soka porazili na nájezdy. Zápas v Šumperku měl opačný průběh. Přerov byl nucen dotahovat gólové manko a dlouho se nedokázal prosadit. Šance zůstávaly nevyužity a větší tlak brzdily časté fauly. Ve třetí periodě ale Zubři už zabrali a dvěma rychlými zásahy srovnali. Mohli i rozhodnout, ale za stavu 2:2 přišly znovu na řadu nájezdy. Ty tentokrát lépe zvládl soupeř, proto Přerov po čtyřech zápasech okusil hořkost porážky.
přát., čtvrtek 27.8.2015
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
3:2sn
(2:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Hroch (Vachutka), 13. Haas (Půhoný, Látal), rozhodující nájezd Vrdlovec – 43. M. Kratochvíl (Pala, Běhal), 44. Kovařík (Popelka). Rozhodčí: Přikryl – Novotná, Zouhar. Vyloučení: 2:9, navíc Grof (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 380. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Novák – Bažant, Sedlák, Kečkeš, Drtil, Látal, Rusina, Slavík, Prokop – Langr, Haas, Plášek – Půhoný, Brunec, Vrdlovec – Fořt, Milfait, Šimun, Půlpán, Ostřanský Vachutka – Hroch
Vojtek – Chmelíř, Grof, Pala, Přindiš, Běhal, Vágner, Zbořil, Novotný – Pšurný, Popelka, Dostálek – Goiš, Školoud, Kratochvíl Š, – Král, Kratochvíl M., Stoklasa – Kovařík

Poměrně klidný rozjezd základní hrací doby toužili okořenit hokejisté Přerova, když pár okamžiků po úvodním vhazování razili k brance Čeňka Nováka. Živo ale začalo být až v 6. minutě, když drak Milan Ostřanský inkasoval trest za držení. Paradoxně mohli v oslabení skórovat draci. Karel Plášek ovšem neproměnil samostatný únik. A na druhé straně vzápětí přestřelil Pšurný. Ruce letěly poprvé do vzduchu v 10. minutě, dračí odchovanec Daniel Hroch ujel po levém křídle a prostřelil Martina Vojtka – 1:0.

Parádní příležitost domácí výběr obdržel chvíli po polovině první části zápasu. Za katr zamířili hned dva Hanáci, a tak Salith velebil přesilovku pěti proti třem. Marek Haas nezaváhal, v početní převaze dopravil druhý puk do svatyně Zubrů a domácí tribuny tleskaly radostí – 2:0. Za stejného stavu úvodních dvacet minut končilo, Šumperští měli výsledkově navrch.

Velice podobně započalo i prostřední dějství. Ve 28. minutě zmizel za vrátky trestné lavice hostující Vlastimil Dostálek, o deset vteřin později netrefil prázdnou branku drak Bažant, který mohl zvýšit již na 3:0. Ale šumperským bojovníkům nestačila ke třetímu zásahu ve druhé třetině ani další dvě vyloučení na adresu Filipa Stoklasy a Tadeáše Krále. Marek Haas ve 35. minutě vystrašil gólmana Zubrů, sic branku netrefil. Druhá část skončila bez branek.

Zajímavou podívanou s sebou tedy mělo přivanout třetích dvacet minut druhého krajského derby v přípravě mezi Šumperkem a Přerovem. Běžela teprve 43. minuta a Hanáci udělali první krok ke zlepšení stavu, Matouš Kratochvíl ujel domácí defenzívě a prostřelil Nováka nad lapačku – 2:1. Necelé dvě minuty na to už svítila na tabuli remíza, Lubomír Kovařík obdržel líbivou přihrávku před branku a nedal šumperskému ochránci svatyně vůbec šanci – 2:2. Leč ještě Tomáš Sedlák trefil během 46. minuty tyčku přerovské branky a následovala i další vyloučení, do konce základní hrací doby jiné puky do sítí nepadly.

Rozhodovaly tedy až nájezdy. V dovednostní disciplíně se opět blýskl profesionál na trestná střílení Daniel Vrdlovec, který byl důvodem, proč Salith Přerovské předčil. Draci tedy rivalovi splatili předchozí porážku 3:8.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Soupeř na nás od začátku vletěl, na což jsme hráče upozorňovali. Šumperk byl velice aktivní a my jsme naopak byli v některých pozicích o krok pozadu. Řešili jsme to fauly a tím jsme se dostávali pod tlak. Naše hra neměla spád a nebyla taková, jakou jsme si představovali. Pak už jsme přinutili hráče zvýšit nasazení. Kluci si uvědomili, že se slabým pohybem nemůžeme soupeři na jeho ledě konkurovat. Třetí třetina už byla mnohem lepší. Měli jsme i gólovky k tomu, abychom stav otočili, ale už nám to tam nespadlo. Nájezdy jsou o štěstí, jsme ale rádi, že se nám podařilo ze stavu 0:2 zápas vyrovnat.