Také v Mostě zápas rozhodlo až prodloužení, tým Zubrů po porážce dál čeká na výhru

M o s t – Další příležitost utnout sérii neúspěchů a získat všechny tři body měli Zubři na ledě Mostu, jež bojuje o záchranu. Soupeře ze suterénu tabulky Přerov letos už třikrát poměrně hladce porazil, ovšem napočtvrté to Hanákům nevyšlo. V gólově bohatém duelu tým Zubrů na začátku vedl, pak ale neustále musel dotahovat ztrátu. Vyrovnání přišlo až v poslední minutě, znovu však přerovský tým získal pouze jeden bod. Most totiž rozhodl v nastaveném čase o svém vítězství.
41.kolo, sobota 14.1.2017
HC Most - HC ZUBR Přerov
5:4p
(2:2, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Šimeček (Divíšek, Kubinčák), 19. Divíšek (Šimeček, Kubinčák), 37. Divíšek (Kubinčák, Hora), 43. Smolka (Divíšek, Šimeček), 65. Strejček (Divíšek) – 7. M. Kratochvíl, 20. Berger, 41. Novotný (Plášek, Sikora), 60. Dostálek (Sýkora). Rozhodčí: Doležal – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 181. Střely na branku: 30:50. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Petrásek – Hora, Šefl, Šesták, Strejček, Černý, Rulík, Drábek – Kubinčák, Divíšek, Smolka – Rod, Alinč, Martynek – Mical, Šimeček, Veselý – Komínek, Trübenekr
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Grof, Malina, Vágner, Pala – Plášek, Berger, Sikora – Procházka, Sýkora, Dostálek – Goiš, Král, M. Kratochvíl

Vstup do utkání měli daleko povedenější hostující Zubři. Ve čtvrté minutě se sám před Petráskem po chybě v rozehrávce zjevil Chmelíř, ovšem domácí gólman skvěle přečetl hru a šanci zlikvidoval. V sedmé minutě už to ale Přerovu vyšlo. Matouš Kratochvíl převzal kotouč ve středním pásmu, nabruslil si až na kruhy, odkud parádní střelou nad rameno gólmana poprvé v utkání rozvlnil síť – 0:1. V jedenácté minutě se musela vyznamenat také hostující obrana. Luboš Horčička se po rychlé kombinaci Mostu dostal mimo svou bránu, kotouč směřující do prázdné brány ale těsně před brankovou čárou zastavili obětavý obránci.

Ve třinácté minutě se nedovoleným přestupkem provinil hostující Karel Plášek a mostečtí dostali k mání přesilovou hru. V ní se po parádní kombinaci Divíška s Kubinčákem dostal ke kotouči před Horčičkou v útočném pásmu Jaroslav Šimeček, který svižnou ranou z první vyrovnal stav utkání – 1:1! Po vyrovnávací brance se ke dvěma skvělým šancím dostali přerovští. Nejprve v přečíslení dva na jednoho oslovil Procházka Sýkoru, ten ale z blízka neprocpal kotouč za záda Petráska. O dvě minuty později Sikora z dobré pozice vyprášil pouze lapačku domácí opory, a tak přišel trest na druhé straně kluziště.

Krátce po skončení dvojnásobné přesilové hry Mostu parádně rozebrali obranu Přerova Kubinčák se Šimečkem, po jejichž akci do úplně prázdné brány zakončoval Tomáš Divíšek a domácí se poprvé v utkání dostali do vedení – 2:1. To chtěli zřejmě udržet až do šatny, jenže tento úkol se jim splnit nepodařilo. Mostečtí obránci propadli ve středním pásmu a rozjetý Jan Berger upaloval sám na Michaela Petráska. Toho svým rychlým naznačením poslal na led a rychlou střelou zápěstím do horní poloviny brány rozesmutnil domácí obecenstvo – 2:2.

Zpočátku druhé třetiny vrhly oba týmy své síly do ofenzívy a každý si vytvořil jednu obrovskou šanci, tu první domácí Most. Drábek krásným pasem přes celé kluziště vybídl k brejku Jana Alinče, který jel tváří v tvář Horčičkovi. Nakonec se rozhodl pro střelu mezi betony, tu ale velezkušený brankář Přerova tušil a skvělým zákrokem podržel svůj tým. Z rychlé protiakce se naopak mohli prosadit Zubři. Berger se Sikorou pláchli do rychlého brejku proti Šestákovi, který ale výborným obraným zákrokem dvojici protihráčů o kotouče připravil.

V sedmatřicáté minutě se ve druhé třetině opticky horší tým Mostu překvapivě prosadil. Horovu ránu od levého mantinelu vyrazil Horčička na čepel Vojtěcha Kubinčáka, který ihned z první poslal kotouč zpět do ohně. V něm byl skvěle postavený Tomáš Divíšek, na jehož milimetrově přesnou teč neměl hostující brankář nárok – 3:2. V závěru druhé třetiny měli stejně jako v té první Zubři skvělou šanci na gól do šatny. Dostálek se ideální pozice pokoušel dostat kotouč za Petráska, ten ale nadvakrát dobře zasáhl a podržel svůj tým.

Mostečtí prožili ovšem hrůzostrašný vstup do třetí periody. Po patnácti vteřinách hry napřáhl na levém kruhu k dělové ráně Karel Plášek, jehož střelu na brankovišti ještě dorážel Martin Novotný a začínalo se opět od začátku – 3:3. Vyrovnaný stav opět nevydržel příliš dlouho. Tomáš Sýkora zamířil na trestnou lavici a přesilovkové komando Mostu opět zaúřadovalo. Tomáš Divíšek našel přihrávkou zpoza brány z druhé vlny najíždějícího Pavla Smolku, který vymetl pavučinky Horčičkovy brány a domácí měli opět důvod k radosti – 4:3.

Zubrům postupem času docházela trpělivost, hra se otevřela a k vidění byl skvělý hokej. Přerovští bušili do mostecké obrany, která spolu s Petráskem bránila zuby nehty jednogólový náskok. V šestapadesáté minutě už bylo vyrovnání na spadnutí. Grof se zjevil úplně sám před Michaelem Petráskem, jenž koncem betonu vyrazil jeho pokus do rohu kluziště. V úplném závěru se přerovští pokusil o vyrovnání v power-play, což se jim nakonec povedlo! Pětadvacet vteřin před závěrečnou sirénou krásnou přihrávkou uvolnil Sýkora na pravém kruhu Vlastimila Dostálka, který zachoval zabijácký instinkt a svižnou ranou zápěstím na dlouhou tyč poslal utkání do prodloužení - 4:4.

Atraktivní prodloužení tři na tři přineslo nespočet šancí na obou stranách. Nejprve se po ráně Veselého už už radovali domácí fanoušci, jenže Horčička sklapl na brankové čáře své betony a rozhodčí se rozhodli branku neuznat. O dvě minuty později nejprve zneškodnil Petrásek prudkou střelu Bergera, následně i nebezpečnou dorážku Dostálka. Zdálo se, že fanoušci na zimním stadionu v Mostě uvidí samostatné nájezdy, těch se ale nakonec nedočkali. V čase 64:01 našel Divíšek zadovkou zpoza Horčičkovy brány před bránou Jana Strejčka, který pohotovým zakončením nad rameno brankáře odstartoval radost všech mosteckých příznivců.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): První třetina byla z naší strany taková, jakou jsme si představovali, ale bohužel nám soupeř po zbytečných faulech dal dva góly. Místo toho, abychom po první třetině vedli 3:0, to bylo 2:2. Druhá třetina se nám vůbec nepovedla a jen díky Luboši Horčičkovi jsme pořád byli ve hře. Ve třetí třetině jsme bojovností urvali alespoň bod, ale je to pro nás málo. Měli jsme si z Mostu odvézt všechny tři. Na obou zápasech v rámci tripu jsme měli podporu našich fanoušků, proto jsme hodně zklamaní, že si těch bodů nevezeme více.