Také druhý přípravný zápas byl úspěšný, Zubři i bez řady opor zvítězili v Porubě

O s t r a v a – Seriál přípravných zápasů v pátek pokračoval druhou částí. Zubři se s hodně omlazenou sestavou a bez většiny opor vydali na kolbiště Poruby, která bude v sezóně usilovat o postup do WSM ligy. Přerov měl nad soupeřem, jenž také nenastoupil kompletní, výraznou převahu. Hanáci nakonec slavili vítězství o čtyři góly, řadu dalších šancí navíc neproměnili.
přát., pátek 4.8.2017
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
1:5
(0:2, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 53. Slavík (Peslar) – 7. Navrátil (Goiš), 12. Fryšara (Gazda, Padrnos), 44. Berger (TS), 50. Šlahař (Berger, Koblar), 54. Šlahař (Berger, Metelka). Rozhodčí: Mikula – Janda, Moravec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Kůdela (32. Pútec) – Dresler, Niko, Peslar, Slavík, Adam, Bail, Vostárek, Puškár – Gelnar, Schwarz, Ollender – Stejskal, Škoda, Chomič – Kuncek, Ballner, Zachar
Huf (32. Šimonů) – Malina, Adamík, Padrnos, Gazda, Furch, Běhal, Zbořil, Metelka – Koblar, Berger, Dvořák – Fryšara, Václavek, Gago – Goiš, Šlahař, Navrátil – Tomaník, Š. Kratochvíl

Úvodní šance zápasu vzešla od Zubrů. Gazda střílel od modré, ale výborně postavený Václavek kotouč mezi betony Kůdely neprotlačil. Gago pak měl další šanci, pronikl před bránu, jenže ani tentokrát stav změněn nebyl. Brankář Huf si poprvé sáhl na puk až v minutě šesté při přesilovce Ostravanů. Schwarz s Ballnerem však minuli, a tak udeřil Přerov. V oslabení pláchl Jakub Navrátil a Kůdela musel kotouč lovit z brány.

Modrožlutí byli i nadále aktivnější a brzy přetavili v gól přesilovku. Štěpán Fryšara si v chumlu před bránou počínal důrazně a přehodil kotouč přes Kůdelův beton. Poruba se stavem 0:2 rozhodně spokojena nebyla, ale brankář Huf výborným zákrokem lapil šanci Zachara z bezprostřední blízkosti.

Také druhou třetinu otevřela přerovská šance. Znovu se mohl prosadit Fryšara, ale po kličce narazil na beton brankáře Kůdely. O chvíli později měla ještě větší tutovku Poruba. Huf byl daleko ze svého postavení, ale před dorážejícím Zacharem skvěle kotouč vypíchl. V dalších minutách pak Přerované navyšovali počet svých šancí, ovšem bez gólového efektu. Neuspěl Koblar a krátce po něm i Gazda.

V polovině duelu oba mančafty vyměnily své brankáře. Větší porci práce měl porubský Pútec, jenž se ale blýskl parádním zákrokem po výpadu velmi aktivního Fryšary. S koncem druhého dějství zahrozil i RT TORAX, zejména možnost Ollendera měla jasné gólové parametry, cestu kotouče do kasy ovšem zatarasil Šimonů svým betonem.

Ve třetí tercii se obraz hry nezměnil, Přerov stále diktoval tempo a aktivitou získal možnost trestného střílení, když byl Jan Berger při zakončení zahákován Slavíkem. Opora Zubrů zakončila penaltu skvělým odrazem o tyčku a stav byl 0:3! Další posun mohl posléze zařídit Šlahař, jenže téměř odkrytou porubskou bránu minul.

O chvíli později ale Jakub Šlahař svoji chybu napravil. Po rychlé souhře s Bergerem a Koblarem zamířil nechytatelně nad Pútecovo rameno. Sedm minut před koncem se radosti dočkala i Poruba. Brankář Šimonů měl zakrytý výhled a Marek Slavík jej prostřelil. Hanáci ovšem přispěchali s rychlou odpovědí. Pěkná souhra vedla k pátému gólu, Jakub Šlahař zakončoval do prázdné kasy. V posledních dvou minutách měli ještě Ostravané k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, stav 1:5 už se ale nezměnil.

RT TORAX si alespoň částečně spravil chuť v dodatečných nájezdech, ve kterých Zubři ani jednou nezacílili přesně. Naopak domácí proměnili nájezdy dva.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba): Byl to klasický první zápas, v tomto utkání ale dostali přednost kluci, kteří stále ještě bojují o místo v sestavě. Čtyři góly jsme inkasovali po hrubých individuálních chybách, nicméně bylo tam plno mladých kluků, takže výkon bych hned po prvním zápase určitě nerad hodnotil. Musím ale uznat, že byly tam i velmi pěkné chvilky.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Stejně jako soupeř jsme nenastoupili v kompletním složení. Do utkání jsme šli z plné přípravy a přenesli jsme do něj některé věci z tréninku. Dobře nám zachytali oba gólmani a celkově si myslím, že duel splnil svůj účel.