Také druhé derby kořistí Prostějova, Zubři prohráli 1:2

P ř e r o v – Také druhé letošní derby s Prostějovem přineslo hokejové zápolení ostré jako břitva. Bezmála tři tisícovky diváků sledovaly v Přerově hodně vyrovnané utkání, které dlouhou dobu postrádalo gólové koření. Obě družstva se totiž hodně zaměřila na obranu a proměnit šance bylo velmi složité. Na konci druhé části se sice domácí Zubři dostali do vedení, ale svůj náskok v té třetí bohužel neudrželi. Osudovou chybou se jim stala velká nedisciplinovanost, díky které inkasovali vyrovnávací gól a tři minuty před koncem Jestřábi dokonce stav obrátili ve svůj prospěch. Po výsledku 1:2 se tak i druhý souboj velkých rivalů v této sezóně stal kořistí Prostějova.
21.kolo, sobota 19.11.2011
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
1:2
(0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 39. Hanák (Kolařík, Kotásek) - 48. Kumstát (Smejkal, Černý), 57. Černý (Čuřík, Doseděl). Rozhodčí: Škach - Kika, Matěj. Vyloučení: 12:9, navíc Kolařík (Přerov) 10 minut osobní trest, Krajíček (Přerov) trest ve hře - Peštuka (Prostějov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2791. Buly: 43:31. Střely: 43:40 z toho na branku: 33:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
J. Sklenář - Pala, Ferenc, Pospíšil, Krajíček, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář - Kotásek, Hanák, Kočara - Blinka, Goiš, Brančík - Ditrich, Sedlák, Kundrátek - Kolařík, Menšík, Černý
Musil - Kumstát, Doseděl, Osina, Kolibár, Peštuka, Paška, Stráněl, Finkes, Stejskal, Duba, Smejkal, Ševčík, Černý, Žajgla, Čuřík, D. Šebek, Zachar, P. Šebek

První třetina přinesla očekávaný průběh, oba soupeři si nedarovali ani centimetr ledu a k vidění proto byl obrovský boj. Prostějov byl na začátku mírně aktivnější, k čemuž mu pomohly dvě přesilové hry. V nich však úspěšný nebyl, stejně jako Zubři, kteří také měli možnost zahrát si v početní výhodě. Po Krajčíkově nepřesné střele přišla na druhé straně možnost Duby, ale ani on svou šanci nedokázal přetavit v gólový úspěch.

V dalších minutách se už diváci dočkali několika akcí, které volaly po změně stavu. Sedlák totiž adresoval puk na velmi dobře postaveného Kolaříka, ovšem ten prostějovskou branku těsně přestřelil. Skvělý obranný zákrok následně předvedl Vlček, který Jestřáby připravil o zakončení při přečíslení dvou na jednoho. Další nadějnou příležitost měl Smejkal, jenž pěkně tečoval Dubovu střelu. Zubři měli štěstí, protože kus černé gumy šel velmi těsně vedle tyčky. Závěr první periody se pak nesl ve znamení přerovské přesilovky čtyři na tři, která ale také gólový úspěch nepřinesla, měla však pokračování ve druhé části.

Zubři se hned po jejím startu usídlili v útočném pásmu a Pala zkoušel zlomit bezbrankový stav ostrou střelou. Těžký boj pokračoval i nadále a proto na světelné tabuli byly ve skóre stále dvě nuly. Nic na tom nezměnila ani střela Černého, při které neměl Sklenář zrovna dobrý rozhled, ale dokázal zasáhnout. V polovině zápasu se hra mírně přiostřila, čímž narůstal počet vyloučených. Byli to zejména Jestřábi, kteří hráli za hranicí pravidel a proto Přerov měl možost přesilovek.

Faul Žajgly sice ještě Ditrich se svou možností nepotrestal, ale v závěru druhé dvacetiminutovky soupeř nabídl domácím další přesilovkové šance a v nich už se konečně stav 0:0 změnil. Úspěšným střelcem se stal Hanák, který využil spolupráce Kolaříka s Kotáskem a puk poslal přesně mezi betony prostějovského brankáře.

Do třetí dvacetiminutovky nastupovali Jestřábi s cílem pokusit se nepříznivý stav změnit. A to se jim nakonec podařilo díky faulům přerovského týmu, který soupeři nabídl luxusní a více než minutu dlouhou přesilovku pěti proti třem. V ní se parádní střelou do horní části branky trefil Kumstát a dal zápasu nový náboj. Někteří diváci už možná s přibývajícím počtem odehraých minut vyhlíželi možné prodloužení, jenže na to nakonec nedošlo. Tři minuty před koncem totiž do branky Zubrů zapadl puk po střele Černého a domácí prohrávali.

O vyrovnání se toužili ještě ve zbývajícím čase poprat, jenže díky hrubému faulu Krajčíka, který dostal pětiminutový trest a navíc ještě trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku na Stejskala, museli konec třetího dějství dohrávat v oslabení. Na stavu 1:2 už nic nezměnila ani viditelná snaha Hanáka s Kotáskem, kteří se snažili vypracovat si šance. Prostějov tak z ledu Zubrů odvezl všechny tři body a v tabulce přerovskému týmu odskočil.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Prostějov hraje nyní ve velmi dobré formě, takže jsme věděli, že nás čeká hodně náročný zápas. I když jsme se těžko dostávali do šancí, tak přesto jsme dvě třetiny odehráli dobře. Tu třetí jsme ale absolutně nezvládli. Vlastní nedisciplinovanost nás připravila o dobrý výsledek. Mít v derby tolik vyloučených, to prostě nejde tak těžký zápas zvládnout. Řekl bych, že rozhodujícím momentem bylo naše oslabení ve třech, kdy jsme inkasovali gól na 1:1.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Podařilo se nám odvézt z Přerova tři body, takže ze zápasu mám krásný pocit. Kluci to v závěru dokázali vydolovat. Po druhé třetině jsem musel v kabině zvýšit hlas a hráči dostali kartáč, protože na naší straně bylo hodně vyloučení, které nás dostávaly do kolen a stály spoustu sil. Těch jsme se pak vyvarovali a to si myslím, že nakonec rozhodlo. Jinak to byl velmi vyrovnaný zápas, kterému by určitě slušela remíza.