Starší dorost: Technika opět kladla odpor, tři body získal tým Zubrů po velkém boji

B r n o - Zatímco některé soutěže teď čeká reprezentační pauza, Regionální liga staršího dorostu směle běží kupředu. V pořadí 18. kolo nadstavbové části zavedlo Zubry na kolbiště Techniky Brno, která opět ukázala, že platí za velmi nepříjemného soka. Přerované sice měli pod hradem Špilberkem střeleckou i herní převahu, ale o důležité tři body museli tvrdě bojovat až do konce. Výhrou 4:2 byl jasný cíl splněn.
32.kolo, neděle 11.2.2018
Technika Hockey Brno - HC ZUBR Přerov
2:4
(0:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Kunst (V. Malý, Lučivňák), 54. Ognar (Brůžek, Coufal) – 1. Gorás (Wolf), 32. Skopal, 37. Kopeček, 59. Gorás (Šimanský, Svozil). Rozhodčí: Maršálek – Husák, Šustr. Vyloučení: 6:3, navíc Hovorka (Technika Brno) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 25. Střely na branku: 20:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
Horký – Bajkalov, Kučera, Lučivňák, Čiliak, Hejduk – Coufal, Mach, Alešin, Ognar, F. Malý, J. Malý, V. Malý, Brůžek, Kunst, Hovorka
Kocák – Tischer, Svozil, Kopeček, Nesrsta, Koudela, Vohrabal, Gréč – Skopal, Wolf, Gorás – Frolek, Šimanský, Komačka – Tarnoczy, Knápek, Kuba – Foltas, Krul, Mrázek

Zubři začali v moravské metropoli velmi dobře. Časomíra ukrojila 21 vteřin, když se Tomáš Gorás natlačil k bráně a Horký jeho důrazné zakončení nepokryl. Po následné přesilovce, která zůstala bez gólového efektu, měl stejný hráč další velkou příležitost, jenže přihrávku od Frolka před bránou nezužitkoval.

Technika poprvé více zahrozila v 11. minutě, kdy po buly těsně vedle pálil Alešin, ale v závěru úvodní periody měli Brňané doslova tutovku. Za zubří obranou si totiž počíhal Brůžek, souboj tváří v tvář s Kocákem však domácí forvard kličkou zakončil mimo. V poslední minutě se ještě na modré napřáhl přerovský Tischer a prudkou ranou orazítkoval tyčku.

Start druhé třetiny se Zubrům příliš nevydařil, z čehož domácí těžili. V nepřehledné situaci před Kocákem získal kotouč Ondřej Kunst a dokázal ho procpat do brány. Přerov se snažil přijít s rychlou odpovědí, ale Tarnoczy, Wolf i Šimanský pohořeli při svých šancích na brněnském brankáři. To už ale neplatilo v případě Miroslava Skopala, který se po chybě domácích obránců dostal do brejku a vrátil Hanákům vedení.

Brzy navíc Zubři udeřili znovu. Ve 37. minutě střílel od modré v přesilovce Jan Kopeček a kotouč přes hradbu těl zapadl do brány. Tam jej chtěl dostat také Šimanský, který v závěru uháněl sám na Horkého, jeho skvělý zákrok však byl proti.

Větší uklidnění mohlo přijít také ve 46. minutě. Gorás s Wolfem totiž soupeři prchli v přečíslení a připravili palebnou pozici pro Skopala, jenže ten z druhé vlny minul bránu. Nepřesnou střelou se následně prezentoval i brněnský Brůžek a Kocáka zblízka nepokořil ani Lučivňák, stejně jako Jan Malý, který šikovně tečoval Machem nahozený puk.

Šest minut před koncem se ale Technika dočkala. Přerované nechali u brány dorážet Matěje Ognara a čekal je tak ještě krušný závěr. Problémy však Zubři nepřipustili. V předposlední minutě se totiž Tomáš Gorás prokličkoval před bránou, kterou rychle objel a u levé tyče protlačil kotouč těsně za čáru.