Starší dorost pokračuje v úspěšné sérii, k výhře nad Bobry pomohly góly obránců

P ř e r o v - Po páteční skvělé výhře nad Opavou vyrazil starší dorost do dalšího boje hned v sobotu, kdy absolvoval předehrávku s meziříčskými Bobry. Ti sice na úvodní trefu Zubrů odpověděli, avšak poté se už prosazovali jen domácí, kteří svému soupeři utekli až na konečných 6:1. Střelecky se tentokrát činili především obránci, konkrétně Ondřej Vlček a Stanislav Svozil, kteří zaznamenali dva góly. Stejný počet jich přidal také útočník Martin Ryšavý.
22.kolo, sobota 6.1.2018
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
6:1
(2:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Vlček (Koudela), 19. Svozil (Ryšavý), 21. Ryšavý (Svozil), 29. Vlček (Ministr), 49. Svozil (Komačka), 53. Ryšavý (Kopeček) – 9. Kuchařík (Kubenka). Rozhodčí: Dufka – Loun, Perutka. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 48:12. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
Kocák – Tischer, Svozil, Nesrsta, Kopeček, Koudela, Vlček, Vohrabal, Peluha – Ryšavý, Wolf, Gorás – Frolek, Šimanský, Komačka – Mynář, Ministr, Krul – Mrázek, Foltas, Kuba
Sachr – Nadymáček, Pařízek, Škrhla, Brázdil, Kuchařík, Kubenka, Hep, Siner, Hrňa, Kašpar

V úvodu zápasu se oba týmy prezentovaly šancemi, avšak bez gólového efektu. Nejprve Koudelovu ránu Sachr vyrazil a na druhé straně stejným způsobem Kocák likvidoval pokus Sinera. Přerované pak nezužitkovali přesilovku, přestože v ní měl velkou příležitost dorážející Gorás, ale v osmé minutě už domácí radost přišla. Koudela připravil palebnou pozici pro Ondřeje Vlčka, na jehož ránu brankář Bobrů nestačil.

Z vedení se ale Zubři netěšili moc dlouho. Po necelých dvou minutách se vydal do útoku Šimon Kuchařík a překonal Kocáka střelou pod rameno. Přerov pak začal být aktivnějším týmem, za což si vysloužil početní výhodu, se kterou už naložil úspěšně. Tentokrát zapadla za Sachrova záda dělovka Stanislava Svozila. Hned po chvíli byl v úniku faulován přerovský Komačka a sudí neváhal nařídit trestné střílení. To však domácí forvard neproměnil.

Druhou část zahájili Zubři skvěle. Už po třinácti vteřinách byl Martin Ryšavý důrazný před bránou a Sachrovi propadl puk do klece potřetí. Bobři se pak dostávali před Kocáka s velkými obtížemi, zatímco Přerov měl jednu šanci za druhou. Spoustu jich neproměnil. Skóre se měnilo až ve 28. minutě, kdy sice ještě Ministr gólmana Sachra nepřelstil, ale doklepnutí Ondřeje Vlčka ze vzduchu už znamenalo vedení 4:1.

Valašské Meziříčí mohlo snížit během přesilové hry, která přišla ve 36. minutě, ale domácí družina zvládla oslabení skvěle a do třetí „dvacky“ si přenesla tříbrankové vedení.

V jejím úvodu to byli znovu Bobři, kdo mohl stav korigovat. Jejich přesilovka se však neujala. Do rány Kuchaříka padl obránce Tischer a Hrňova rána mířila jen do Kocákovy masky. A v další přesilovce pak Meziříčští dokonce sami inkasovali. Stanislav Svozil prošel do útočného pásma, udělal obránci stahovačku a famózní ranou zvýšil na 5:1.

Osm minut před koncem mohl další gól přidat Gorás, který byl sám mezi kruhy, ale trefil jen horní tyčku. Přece jen ale pak šestá trefa přišla. Po střele Kopečka se odrazil kotouč od zadního mantinelu přímo na hůl Martina Ryšavého, který jej poslal přesně k tyči a doplnil tak skupinu dvougólových střelců v zápase. V poslední minutě ještě na Kocáka uháněl Kuchařík, přerovský kasař ale puk mezi betony nepustil.

Aleš Verlík (HC ZUBR Přerov): Po pátečním výborně zvládnutém utkání s Opavou to dnes byl úplně jiný zápas. Soupeřova sestava byla taková, jaká byla. Začátek byl z obou stran rozháraný. Sice jsme si vytvořili spoustu šancí, ale řadu z nich nám pochytal brankář Sachr. Po první třetině to bylo 2:1 a my jsme si v kabině řekli, že musíme jít do toho zápasu úplně jinak. Chtěli jsme zapojit všechny hráče, což se nám podařilo a zápas jsme nakonec zvládli. Vyhráli jsme 6:1, ale koncovka některých útočníků nebyla taková, jakou bychom si představovali. Místo toho nám však gólově pomohli obránci, kteří z šesti branek dali čtyři. Jsme velice rádi, že máme páteční utkání s Opavou i sobotní s Valašským Meziříčím za sebou vítězně.

Tomáš Pařízek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Přijeli jsme pouze s deseti hráči a hrát v takovém počtu je velice těžké. Dva góly nám soupeř dal v přesilovce a jeden dokonce v oslabení. Síly postupně ubývaly a chyby se kupily.