Slibný úvod Zubrům nepomohl. Motor rozhodl v přesilovkách, využil hned šest

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Podruhé v řadě ovlivnily zápas hokejistů Přerova přesilové hry. Zatímco doma proti Porubě se v nich nedokázali prosadit, na jihu Čech jim při této herní pasáži ukázaly svou sílu České Budějovice. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře přitom nad vedoucím týmem Chance ligy vedli a dobrou polovinu první třetiny mu pořádně zatápěli. Motor ale ještě do přestávky předvedl čtyřgólový obrat, který se pod výsledek utkání výrazně podepsal. Domácí nakonec zužitkovali všech šest svých početních výhod, Zubři s nimi celkově prohráli 3:9.
32.kolo, čtvrtek 19.12.2019
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
9:3
(4:1, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Pýcha (Šimánek), 16. Kloz (Pýcha, Šimánek), 17. Gilbert (Michnáč, Kloz), 18. Prokeš (Babka, Beránek), 26. Šimánek (Pýcha), 36. Kloz (Plášil, Pýcha), 48. Gilbert (Pýcha, Michnáč), 53. Christov (Vydarený, Babka), 55. Novák (Šimánek, Pýcha) – 4. Doležal (Popelka, Weinhold), 22. Moučka (Číp, Kubeš), 51. Goiš (Weinhold, Krisl). Rozhodčí: Grech, Valenta – Belko, Tvrdík. Vyloučení: 8:9, navíc Gilbert (České Budějovice) 10 minut osobní trest, Beránek (České Budějovice) 10 minut osobní trest, Pavel (České Budějovice) 5 minut + do konce utkání, Allen (České Budějovice) 10 minut osobní trest + do konce utkání – Krisl (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 6:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6011. Střely na branku: 32:24. Zblokované střely: 7:11. Vhazování: 32:41. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:3, 9:3.
Strmeň – Vydarený, Suchánek, Pýcha, Plášil, Allen, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – Karabáček, Gilbert, Michnáč – Novák, Prokeš, Šimánek – Beránek, Kloz, Babka
Petrásek (18. Šimonů, 55. Petrásek) – Krisl, Weinhold, Kubeš, Zbořil, Běhal, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Popelka – Moučka, Berger, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Hejcman, Dvořák – Svoboda

Po úvodním buly měl více ze hry Motor, ale z první větší šance udeřili Zubři. Popelkovu ránu zblokoval Strmeň jen k Tomáši Doležalovi, který úspěšně dorážel. Gól Přerovany povzbudil, jejich dobrý pohyb dělal suverénnímu lídrovi tabulky problémy. Navýšit vedení poté mohl Běhal, jehož teč těsně minula bránu. Budějovice měly velkou šanci v půli desáté minuty, kdy sahaly po vyrovnání. Michnáč našel křížnou přihrávkou Karabáčka, ovšem Petrásek se bravurně přesunul a puk vyrazil.

O chvíli později ale šli domácí do početní výhody, z níž bylo srovnáno. Na modré se napřáhl Pavel Pýcha a jeho projektil skončil za zády brankáře Petráska. Přesilovky, to byl důležitý aspekt pro Motor. Zubři totiž na ně doplatili. Na začátku šestnácté minuty si k bráně sjel Jan Kloz a zacílil přesně k tyči, po necelých dvou minutách pak Petráska zblízka překonal David Gilbert. To ale nebylo vše, o šestnáct vteřin později se z dorážky prosadil Radek Prokeš a zvýšil už na 4:1.

Místo Petráska do brány zamířil Šimonů, Přerov ale i druhou část otevřel dobře. Číp vysunul do útoku Jaroslava Moučku, který poslal puk nechytatelně do horní části brány. Další průběh druhého dějství rozbila častá vyloučení. Motor znovu ukázal svou sílu v přesilovce a zásluhou ostré rány Jiřího Šimánka znovu vedl o tři branky.

Po polovině zápasu se Zubři dostali do několika šancí, zejména při zakončení Krisla visel gól doslova na vlásku, ale Strmeň výborně zasáhl. Místo toho se domácí radovali už pošesté, když Plášilovu dělovku ztečoval za Šimonů Jan Kloz.

Přerov se ve třetí periodě snažil s nepříznivým průběhem ještě něco udělat. Jenže jeho už tak velká gólová ztráta se ještě zvýšila. Číp sice v oslabení prudkou ranou orazítkoval tyčku, z protiútoku ale Plášil našel zcela volného Davida Gilberta, který udělal kličku a zavěsil. Stejný hráč se mohl zakrátko prosadit znovu, Šimonů si však prostor u tyče pohlídal.

Naopak přišla gólová situace na druhé straně. Weinhold přešel za obranu a naservíroval puk na hůl Jiřího Goiše, který snížil na 7:3. Hned poté se strhla mela, při které se do sebe pustil Pavel s Krislem a oba museli předčasně do sprch. Zubři sice měli k dispozici přesilovku, ale inkasovali v ní osmý gól. Vít Christov ujel do brejku a procedil puk mezi betony. V závěru ještě přišel další faul a Motor opět skóroval v přesilovce. Martin Novák přesnou střelou na vzdálenější tyčku stanovil konečný výsledek na 9:3.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Odehráli jsme výborné utkání proti jednomu z nejlepších týmů soutěže. Parádně nám zahrály speciální formace. Využili jsme šest přesilovek, což nepamatuji. Odehráli jsme tentokrát dobře celých šedesát minut.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Utrpěli jsme těžkou porážku. Šestkrát jsme inkasovali v oslabení, což by se stávat nemělo, ale stalo. Pro nás je ale dnes důležitější věc než hokej to, že náš kapitán podstoupil úspěšně v Praze těžkou operaci.