Skvělý výkon Krále na body nestačil. Zubři „fotbalovým“ poměrem prohráli s Třebíčí

P ř e r o v – Hokejisté Přerova podlehli ve 28. kole Chance ligy Třebíči těsným rozdílem 0:1. Utkání rozhodl moment minutu a půl po úvodním vhazování, kdy se trefil hostující Meluzin. Zubrům, v jejichž dresu se třiceti zákroky blýskl brankář Daniel Král, se vyrovnat nepodařilo. Neproměnili ani přesilovku pět na tři v poslední třetině a jejich trápení v koncovce tak pokračuje. S Horáckou Slavií prohráli druhý vzájemný zápas v aktuálním ročníku druhé nejvyšší soutěže.
28.kolo, středa 7.12.2022
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Meluzín (Malý, Vodný). Rozhodčí: Grygera, Vrba – Blažek, Vašíček. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 608. Střely na branku: 31:31. Zblokované střely: 3:0. Vhazování: 39:31. Průběh utkání: 0:1.
Král – Kudělka, Černý, Chroboček, Krisl, Hrdinka, Novotný, Ševčík – Doležal, Süss, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Indrák, Ministr, Dvořák – Dobša, Macuh, Goiš
Jekel – Tureček, Bořuta, Hunkes, Forman, Furch, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Holec – Malý, Vodný, Meluzín – M. Svoboda, Šilhavý, Krliš

Pouze v málo zápasech této sezony dokázal skóre otevřít Přerov a nebylo tomu tak ani ve třetím vzájemném souboji s Třebíčí. Zubři ponechali otevřená vrátka při útoku, což rychlým brejkem po pasu Malého potrestal už v čase 1:30 Erik Meluzin. Domácí se brzkého manka nezalekli a přišli s několika šancemi na srovnání. Süss v přesilovce trefil tyč, proti Březinovi se zase Jekel skvěle přesunul. Posléze vychytal zblízka také Macuha, Třebíč ale poté začala domácí aktivitu dorovnávat. Král se v prvním dějství několikrát dobře prezentoval zejména proti třebíčské první formaci či v závěru proti velké šanci Michálka.

Druhá třetina patřila bez diskuze maskovanému muži v přerovské bráně. Daniel Král toho musel hned od jejího startu řešit výrazně více než jeho protějšek Jekel. Nejprve jej po minele v obraně vyzval k souboji tváří v tvář Michálek, zanedlouho musel vykopnout povedenou teč Bittnera. MEO předvádělo další slabý ofenzivní výkon a nechávalo vynikat především brankáře Krále, který vychytal nejen dvojité oslabení díky parádnímu přesunu proti Vodnému. Zuby si na něm dvakrát po sobě znovu vylámal také Bittner a právě juniorský reprezentant byl faktorem, díky kterému nebylo rozhodnuto už po čtyřiceti minutách.

Do většího vedení na startu třetího dějství Třebíč neodskočila. Dočekal vhodný moment prováhal a Holec pálil pouze do horní tyčky. Přerov ustál dvojici oslabení a v 50. minutě získal ideální příležitost ke srovnání. V pěti proti třem k němu nebyl daleko Doležal, jeho dobrá teč se ale smolně odrazila od jedné tyče do druhé a vyplavala z brankoviště. Hanáci dokázali zahrozit ještě v další přesilovce, když Pechanec našel před brankou Březinu, ani ten však střelecké trápení Přerova neprolomil. Třebíč si tak z Hané odvezla všechny tři body, Zubři podruhé za sebou na vlastním ledě nedokázali ani skórovat.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Trápíme se v koncovce, je to těžký boj. Snaha tam byla, neproměnili jsme přesilovku pět na tři. Jak se říká, leží na nás deka. Hráči, kteří to táhli celou dobu, jsou teď v útlumu.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Rozhodnuto mělo být už po druhé třetině, ale domácí neskutečně podržel brankář. Měli jsme velké množství brankových příležitostí, ale nebyli jsme schopní přidat další góly. Oproti minulému zápasu nám nešly ani přesilovky. Hrálo se až do konce, soupeř měl přesilovku pět na tři a dvě výhody pět na čtyři. Lítalo nám to tam kolem brány, bylo vidět, že domácí se strašně nadřou na gól. Celý tým utkání odpracoval, ale měli jsme ho rozhodnout už dřív.