Skvělý úvod play-off! Břeclav vzdorovala jen třetinu, pak dostala od Zubrů devět gólů

P ř e r o v – Tradiční hokejová sobota byla konečně vyhrazena bitvám v play-off a Zubři, jejichž ambice jsou letos ty nejvyšší, do nich vstoupili famózně. Břeclavané dokázali Přerovu více vzdorovat jen během první části, v níž se skóre neměnilo. Poté už však domácí začali střílet gól za gólem a soupeře nakonec rozdrtili výsledkem 9:0! Čtyřmi trefami se v místy hodně tvrdém utkání blýskl útočník Vlastimil Dostálek. O druhý krok k postupu se budou Zubři snažit již v pondělí na soupeřově ledě.
ČF1, sobota 28.2.2015
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
9:0
(0:0, 6:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 24. Goiš (Sedlák), 24. Popelka (Dostálek, Šebek), 26. Šebek (Zbořil), 31. Dostálek (z trestného střílení), 33. Dostálek (Popelka, Šebek), 37. Pala (Sedlák, Goiš), 45. Školoud (Kratochvíl Š.), 46. Dostálek (Kudělka), 55. Dostálek (Zbořil). Rozhodčí: Koziol – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:9, navíc Sakrajda (Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1868. Střely na branku: 49:24. Průběh utkání: 9:0.
Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Zbořil, Vlček, Janota, Polák, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D. – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Kolář, Blinka – Málek, Školoud, Kratochvíl Š.
Šurý – Směřička, Miklík, Höss, Beneš, Fejt, Čápek, Průdek, Červenka, Kubáč, Tobola, Papp, Nováček, Medřický, Buhaj

Do utkání vstoupili Zubři velmi aktivně. Navíc byli hnáni vpřed velmi dobře zaplněnou MEO Arénou. První velké šance utkání se natěšení diváci dočkali v šesté minutě. Goiš počkal na správný moment, a poté skvěle načasovanou přihrávkou vybídl Šťastného. Ten však minul Šurého klec. Tlak přerovských hráčů pokračoval. Sám před svatyní Lvů se ocitl Šebek. Zkusil Šurého prostřelit, ale nenašel skulinku v jeho výstroji. Přerovská čtrnáctka neuspěla ani o tři minuty později v další slibné příležitosti.

Hosté se téměř celou první třetinu bránili přerovskému náporu. Byla to však paradoxně právě Břeclav, která mohla jít jako první do vedení. V přesilové hře se ke kotouči dostal Nováček, udělal dva kroky vpřed a vypálil na Vojtka. Přerovský brankář na puk nedosáhl, pomohla mu ovšem jeho pravá tyč.

Ve druhé třetině se přerovské publikum konečně dočkalo branek. A byl to opravdu gólový koncert v podání Zubrů. Skóre otevřel Jiří Goiš. Najížděl ze strany na Šurého, který jeho první pokus ještě dokázal vyrazit, ale přerovský útočník však zůstal u kotouče a pohodlně zakončil u druhé tyče do odkryté klece. Další zásah domácích přidal po sedmnácti vteřinách Michal Popelka po skvělé nahrávce Šebka. Fantastické chvíle Zubrů podpořil také David Šebek, který nadvakrát překonal Šurého.

V polovině zápasu ujížděl v oslabení sám na břeclavskou branku Vlastimil Dostálek. Byl faulován a rozhodčí okamžitě zkřížil ruce nad hlavou. Přerovský střelec se štěstím z trestného střílení upravil stav už na 4:0. Brankostroj Zubrů pokračoval i nadále. Pátý přesný zásah přidal opět Vlastimil Dostálek, který zakončil pohlednou akci Popelky se Šebkem.

Gólový účet prostředního dějství se nakonec zastavil na čísle šest. V přesilové hře se totiž k puku na modré čáře dostal Radomír Pala, jenž vystřelil a kotouč se zastavil až v síti.

Hned v první minutě závěrečné části mohl hattrick zkompletovat Dostálek. Ocitl se sám před Šurým, který však vytáhl skvělý semafor. Poté zahrozil i hosté. Vojtek ovšem podržel svůj tým a pokus Nováčka vyrazil nad branku.

Ve 45. minutě skórovali Zubři posedmé. Petr Školoud z otočky vystřelil a puk skončil za zády hostujícího brankáře. O minutu a půl se s kotoučem rozjel Vlastimil Dostálek, přebruslil své strážce a završil hattrick. Navíc to byl již jeho druhý gól v oslabení.

Nakonec se přerovští fanoušci dočkali ještě jedné přesné trefy a měl ji opět na svědomí Vlastimil Dostálek. Vyslal jedovatou střelu, kterou vyrazil Šurý pouze před sebe. Přerovský kanonýr se tak dostal k dorážce a střelou na vyrážečku podeváté rozsvítil červené světlo za brankou Lvů.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): První třetina byla z naší strany hodně vlažná, tak se v play-off nehraje. Od druhé třetiny už se to zlepšilo. Šli jsme do brány s mnohem větším důrazem, který vedl ke vstřelení šesti gólů. Pokud se soupeř dostal do šance, tak nás podržel velice jistý Vojtek. Místy to bylo hodně tvrdé, ale tak to v play-off je. Musíme hlavně udržet nervy na uzdě a nebýt zbytečně vylučovaní. Z trestné lavice soupeře neporazíme. Na zápas je teď už třeba zapomenout, protože se nehraje na góly, ale na vítězství. V Břeclavi chceme udělat druhý krok.

Michal Konečný (HC LVI Břeclav): První třetinu jsme měli v Přerově vynikající, ale pak přišly na začátku té druhé dva fauly těsně po sobě a my dostali první branku. Tím se nám začal zápas hroutit. A jak to tak bývá, když se nedaří, tak pořádně. Už tak jsme měli jen pět obránců, během zápasu dostal pukem do obličeje Směřička a se zlomeným nosem odstoupil. Chvíli po něm musel z ledu i Miklík, jehož noha taky nebyla stoprocentní. Zbytek zápasu jsme dohrávali jen s Fejtem, Benešem, Hössem a útočníky Pappem a později i Medřickým v obraně, jelikož se Pappovi zlomil nůž na brusli. V jednu chvíli jsme měli opravdu na střídačce jen pět schopných útočníků, někteří ještě naskakovali ve dvou lajnách. Další obránci Dittrich a Vojáček jsou nemocní, Novák se Svobodou zranění do konce sezony, po zápase s Hodonínem má navíc zlomenou kost v zápěstí i kapitán Zháňal a sezona pro něj také skončila. S tímto lazaretem jsme proti Zubrům prostě neměli žádnou šanci. Navíc jim sudí uznal gól rukou a další po trestném střílení, kdy Šurý schoval puk pod lapačkou a na kotouč nebylo vidět. To nás demoralizovalo úplně. Klukům ale musím poděkovat, že zápas dohráli, i když je pro nás porážka pořádně krutá.