Sedmá výhra v řadě! Zubři po obětavém a srdnatém výkonu uspěli i na ledě Kladna

K l a d n o – Sobota Vsetín, neděle Kladno. To vše za parádních šest bodů! Zubři zahájili předehrávku 34. kola velmi dobře. Po první třetině vedli o dvě branky, a ačkoliv pak Rytíři snížili, více už jim toho Přerované s výborně chytajícím Šimbochem nepovolili. Fantasticky bojující Hanáci ustáli i závěrečný mohutný nápor Kladna, které Zubry svíralo v šesti proti třem. Svěřenci trenérů Přecechtěla a Dočkala tak porazili Kladno i potřetí v sezoně a zapsali už sedmé vítězství v řadě!
34.kolo, neděle 10.12.2017
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
2:3
(1:3, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Machač (Kehar), 31, Redlich (Repe, Pekr) – 6. Doležal (Šlahař, Zbořil), 7. Plášek ml. (Čáp), 15. Š. Kratochvíl (Navrátil). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Malý, Šimán. Vyloučení: 2:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1682. Střely na branku: 36:15. Zblokované střely: 12:19. Vhazování: 39:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
Kopřiva – Kehar, Štindl, Repe, P. Hořava, Matula, Štich – Strnad, Kubík, Pekr – Bláha, Kloz, Tůma – M. Hořava, Machač, Vildumetz – Redlich, Kaut, Kružík
Šimboch – Chmelíř, Malina, Čáp, Zbořil, Pala, Běhal – Doležal, Sýkora, Šlahař – Gago, Pšurný, Plášek ml. – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl, Navrátil

Hosté dorazili na kladenský stadion s menším zpožděním kvůli dopravním potížím, dlouhá cesta na nich ovšem nebyla ani trochu znát. Zakrátko se strhla gólová smršť a Zubry poslal do vedení z mezikruží Tomáš Doležal. Hned po 29 vteřinách navíc ujel Karel Plášek mladší a zkušeně zamířil pod horní tyč.

Odpověď Rytířů však byla ještě rychlejší! Po 18 vteřinách tečoval Patrik Machač Keharovu střelu a snížil. Kladno ale i nadále propadalo v obraně a Přerovu se nabízely další možnosti. Necelých šest minut před koncem pak skončila další brankou střela Šimona Kratochvila, která se odrazila od Kopřivova ramene do sítě.

Na začátku druhé části mohli domácí srovnat, když z velikého závaru dometl puk do sítě Miloslav Hořava. Puk ale došel do brány až po hvizdu rozhodčího, a tak gól nemohl být uznán. Kladenští si ale šli za svým a po polovině utkání snížili. Tomáš Redlich se uvolnil před Šimbochem a dorazil puk do brány.

Ve třetí části pokračovala stíhací jízda kladenských hráčů. Rytíři byli celou třetinu aktivnější a usilovali o vyrovnání, jenže všechny šance domácích končili u brankáře Šimbocha. Minutu a půl před koncem obdrželi hosté dva současné tresty a po kratké chvíli navíc Rytíři odvolali gólmana. Ani v šesti proti třem ovšem ze svého tlaku srovnání nevytěžili.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): My jsme do zápasu vstoupili nešťastně a dostali jsme nešťastné góly. Tým ale musím pochválit, od druhé třetiny ukázal charakter a šel si za vyrovnáním. Bohužel nás zradila koncovka. Dvě třetiny ale byly velmi dobré, hráli jsme agresivní hokej a chodili jsme do brány. Bohužel to tam dnes nepadlo, ale klukům se nedá vůbec nic říct.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): My jsme dnes jeli opět k jednomu z favoritů celé soutěže. Po včerejším utkání na Vsetíně jsme museli trochu improvizovat se sestavou. Kvůli problémům na cestě jsme dnes přijeli na poslední chvíli. V první třetině jsme paradoxně vytěžili z minima šancí náskok. První třetinu jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Soupeř se do nás začal ve druhé třetině více tlačit a dal kontaktní gól. Ve třetí třetině si soupeř i díky přesilovkám v závěru vypracoval veliké šance. My jsme to ubojovali jako tým a podržel nás dnes výborný brankář Šimboch. Jsme hrozně rádi za tři body.