S Mostem bez inkasovaného gólu, vítězství posunulo Zubry v tabulce na šesté místo

P ř e r o v – Hokejová středa tentokrát v MEO Aréně naservírovala duel s Mostem. Soupeř ač v tabulce zaujímal předposlední pozici, nebyl pro Zubry vůbec snadnou kořistí. Přerované sice měli více ze hry, ale úvod tentokrát gólovou radost nenabídl. Fanoušci se dočkali až v půli mače a zejména pak ve třetím dějství, kdy Zubři navýšili skóre na konečných 4:0. Brankář Klimeš vychytal všechny mostecké šance a velmi výrazně se podílel na plném bodovém zisku. Kvůli zranění však zápas nedohrál útočník Vlastimil Dostálek.
29.kolo, středa 2.12.2015
HC ZUBR Přerov - HC Most
4:0
(0:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 30. Šťastný (Hořava, Sikora), 46. Goiš (Král, Procházka), 51. Mrázek (Ferenc), 60. Král (Ferenc, Mrázek). Rozhodčí: Přikryl – Reich, Měkýš. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1907. Střely na branku: 38:40. Průběh utkání: 4:0.
Klimeš – Chmelíř, Grof, Hořava, Šnajnar, Vágner, Ferenc, Novotný – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Král, Mrázek – Blinka, Kovařík, Stoklasa
Petrásek – Hora, Grin, Strejček, Cvrk, Vaněk, Havelka, T. Procházka – Doležal, Tauš, Kubinčák – Mical, Slavíček, Rindoš – Přeučil, Hanzl, Baránek – Nedrda, Trübenekr

Na začátek se předvedli v tandemu Procházka s Dostálkem, kteří proti Petráskovi neuspěli. Po této akci byla nařízena přesilovka Mostu, v níž hosté chybovali v rozehrávce, a jejich gólman musel betonem zasahovat proti Procházkovi. Nejproduktivnější hráč Zubrů Dostálek v páté minutě poslal Pšurnému nabídku na teč, ale puk směr neměnil. Následně podržel Most opět Petrásek vypíchnutím touše unikajícímu hráči.

V druhé bráně pak zachraňoval i Klimeš proti Rindošovi. V polovině první části se Grof dostal ke střele od odraženého puku a totéž střídání s první formací hodně Mosteckým zavařilo. Dobré příležitosti nevyužili ani Kovařík se Stoklasou, mostecký muž s maskou totiž předváděl soustředěný výkon. Na druhé straně měl velkou šanci Hanzl, jenž sedícího Klimeše nepřekonal a Petrásek si připsal další zákrok, když lapil Šťastného pokus.

Mezi spletí hráčů v modrobílém se probojoval Mrázek, ale byl faulován. V početní výhodě pak Procházka namířil kotouč brankovištěm, ten ale kolem Dostálka s Pšurným projel. Petrásek byl opět klíčovým mužem, když zabránil dalším tutovkám.

Mrázek se dostal do podobné situace na začátku druhé periody. Na řadu přišla přerovská přesilovka a po ní následovala i mostecká. V ní Grin pálil jen do Klimeše. Krátce poté za brankou atakoval Rindoš domácího strážce kasy nevybíravým způsobem a šel si za to odsedět dvouminutový trest. Ten se však nenaplnil, když po devíti vteřinách pálil Hořava a po následném důrazu Davida Šťastného se na domácí straně konečně rozsvítila jednička.

Zubři ožili a Mrázek vybojoval další faul, když chtěl hostům prchnout. Velmi dobrým zákrokem se opět prezentoval Petrásek, který vyzrál na Pšurného. Přesilovka zůstala nevyužita a další se naskytla znovu tmavě modrým. Tu však Mostečtí nesehráli dobře. Celkově druhá třetina oproti úvodní postrádala trochu hokejové krásy.

Poslední část hry začala přesilovkou domácích. Ferenc mohl z předbrankového prostoru poprvé skórovat, ale proti byl Petrásek. Na druhé straně ujel Tauš, ale ve finále se mu kotouč dostal z hole. Šestačtyřicátou minutou domácí publikum ožilo znovu. Na levém křídle útočil Jiří Goiš a trefil nechytatelně pravý horní rožek branky Severočechů.

Mostečtí hokejisté sehráli přesilovku mizerně a „odměnou“ jim byl zářez Petra Mrázka, který si po dnešním výkonu skórovat rozhodně zasloužil. Jeho bekhendový pokus byl úspěšný. Rindoš se snažil něco změnit s výsledkem, ale Klimeš byl naopak stoprocentní.

V 54. minutě byli hosté opravdu malý kousek od gólu, když puk projel modrým půlkruhem podél brankové čáry. Chvíli na to se opět blýskl Klimeš pohotovým přesunem proti Rindošovi. V posledních minutách už sudí nechávali poměrně volný metr. Stejně se však vylučovalo ještě jednou. Po střele Grofa tečoval Stoklasa puk těsně nad horní tyč a pět sekund před koncem zmíněné početní výhody stanovil definitivní výsledek 4:0 pro domácí Tadeáš Král. Zubři tak vybojovali další tři body a poskočili před Třebíč na šesté místo.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Byl to hodně těžký zápas, což jsme však očekávali. První třetinu jsme si představovali trochu jinak, ale Most hrál na tři pětky a byl ve větším tempu. My jsme se rozjížděli pomaleji, ale tím, že jsme měli ve třetí třetině více sil, jsme dokázali rozhodnout. Ve třetí třetině jsme zblokovali hodně střel a pomohli jsme Klimešovi k nule. Chytal výborně a zasloužil si ji. Vlastimil Dostálek má po utkání drobné zranění, ale věříme, že bude v pořádku.

Josef Beránek (HC Most): Myslím si, že jsme zápas odehráli dobře, ale soupeř dal góly a my ne. Kluci to odmakali, hráli takticky, jenže jsme neproměnili ani jednu šanci. Přerov měl přesilovky, z nichž dvě využil. Bohužel, bez gólu se uspět nedá.