Přípravnou fázi zakončili Zubři vítězstvím, ve Vsetíně rozhodly góly ze druhé třetiny

V s e t í n – Osm zápasů je pryč, což značí v přípravě protnutí cílové pásky. Závěrečné klání odehrál tým Zubrů s druholigovým sokem, představil se na půdě ambiciózního Vsetína. Úvodní třetina velké gólové úrodě nenasvědčovala, ale druhá část už byla na branky bohatá. Přerov zacílil přesně hned čtyřikrát a vypracoval si rozhodující náskok. Ten se bojující Valaši snažili smazat, modrožlutí jim to ale nepovolili.
přát., úterý 30.8.2016
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
3:5
(0:0, 2:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Finsterle (Kucharczyk, Janáček), 35. Zúbek, 49. Čuřík (Kucharczyk, Bílek) – 24. Sikora (Malina, Vágner), 30. Kovařík (Popelka, Goiš), 32. Goiš (Popelka), 34. Kovařík (Popelka, Goiš), 57. Dostálek (Chmelíř, Procházka). Rozhodčí: Vaněk – Novák, Wesley. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1131. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5.
Šurý – Žák, Vrána, Weintritt J., Hryciow, Bílek, Vrba, Janáček, Mojžíš – Čuřík, Hořanský, Kajaba, Šilhavý, Čech, Kucharczyk, Vávra, Zúbek, Šjafotdinov, Finsterle, Pokorný, Kolařík
Klimeš – Chmelíř, Grof, Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Pala, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, M. Kratochvíl, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Školoud, Král, Ižacký

Úvod zápasu patřil vsetínskému celku, větší přerovská šance přišla až na konci šesté minuty, kdy Procházka poslal puk po Chmelířově přihrávce těsně vedle. Valaši hráli posléze přesilovou hru, tu ovšem Zubři bez potíží zvládli.

Bezbrankový stav platil i v následujících minutách, kdy přerovskou bránu ohrožoval Finsterle a za okamžik také Kucharczyk. Klimeš však byl při obou šancích VHK připraven. Zubři se už poté k zakončení nedostali, a tak úvodní dějství se skóre nijak nepohnulo.

To druhé už naopak gólové koření mělo. A nebylo ho málo. Přerované brzy získali přesilovku, v níž pohledná souhra a zakončení Marka Sikory přineslo Zubrům vedení. Jenže jen nakrátko, odpověď Lukáše Finsterleho z bekhendového blafáku totiž přišla po čtyřiceti vteřinách.

Nejdůležitější momenty zápasu přinesla jeho polovina, která vyšla Zubrům dokonale. Nejdříve se přesně za Šurého záda trefil Lubomír Kovařík a poté Jiří Goiš zvýraznil náskok Přerova dokonce při vlastním oslabení. Výborně hrající třetí útočná formace pak Valachy zaskočila ještě jednou. Znovu to byl Lubomír Kovařík, kdo rozvlnil síťku v bráně.

Z rychlého gólového manka však Vsetín brzy kousek stáhl. A využil k tomu chybu brankáře Klimeše, jenž špatně rozehrál, takže František Zúbek měl s trefou do prázdné klece snadnou práci.

Třetí „dvacku“ zahájil znovu aktivitou domácí VHK a toužil po snížení nepříznivého stavu. To se sice nejdříve Weintrittovi nepodařilo, ale o chvíli později už Jakub Čuřík Klimeše prostřelil. Tým Valachů už ale na vyrovnání stavu nedosáhl. Přerov svůj náskok dobře bránil a navíc ještě přidal pátý zářez. O ten se postaral z rychlého brejku Vlastimil Dostálek.

Vsetín se ještě v závěru odhodlal ke hře bez brankáře, na stavu 3:5 už se ale nic nezměnilo. Pro Zubry tak generálka na WSM ligu dopadla vítězně.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): S Přerovem jsme odehráli dobrý zápas. Je to prvoligový mančaft, který byl vloni pátý. Myslím si, že jsme, až na těch pět až osm minut ve druhé třetině, s nimi drželi krok. Zápas mohl dopadnout i tak, že jsme mohli srovnat, bohužel jsme prohráli o dvě branky, ale myslím si, že jsme nepředvedli špatný výkon. V obraně máme ještě slabá místa, dali nám tam tři góly jak přes kopírák, takže na tom musíme ještě zapracovat, ale myslím si, že se v dalších zápasech už takových chyb nebudeme dopouštět.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Čekali jsme, že zápas bude plný osobních soubojů, což na menším vsetínském kluzišti bývá, ale první třetina byla spíše opatrná. V té druhé jsme poté převzali iniciativu, soupeře jsme přestříleli a byli více produktivní. Při vedení jsme pak chtěli hrát ze zajištěné obrany a čekat na soupeřovu chybu, ale Vsetín snížil a až do konce bojoval. Vítězství je pro nás určitě povzbuzením do startu soutěže.