Přerovští po pauze doma udolali Vrchlabí, vydatně jim pomohl výkon brankáře Klimeše

P ř e r o v – Hokejisté Přerova si v zápase osmého kola Chance ligy poradili s Vrchlabím 3:1 a bodovali podruhé v řadě. Zubři dlouho drželi těsné vedení, o které nepřišli především díky parádním zákrokům Lukáše Klimeše. Ten v modrožlutém dresu nastoupil po téměř devíti měsících a zneškodnil třicet střel Stadionu. Pojistku na vítězství Hanáků přidal v poslední minutě z brejku Süss-
8.kolo, středa 6.10.2021
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Vrchlabí
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Jakub Svoboda (Hrabal, Kratochvil), 31. Černý (Pšurný, Doležal), 60. Süss (Doležal, Seemann) – 23. Kaut (Urban, Pochobradský). Rozhodčí: Horák, Vrba – Blažek, Vašíček. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 602. Střely na branku: 29:31. Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Klimeš – Hrabal, Černý, Hamrlík, Kubeš, Seemann, Krisl – Süss, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Jan Svoboda – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Šoustal, Král, Herman
Štěpánek – Jelínek, Linhart, Oliva, Kajínek, Nedbal, Voženílek, Kynčl – Heřman, Kaut, Matýs – Zeman, Chrtek, Pochobradský – Mrňa, Urban, Chalupa – Costa, Herčík, Kaplan

Zubři na soupeře vlétli od prvních vteřin a vypracovali si několik slibných momentů, kterými se mohli dostat do vedení. Po čase se Vrchlabí otřepalo z pasivity a samo mohlo v úniku Australana Costy otevřít skóre, toho se ale nakonec dočkal Přerov. Přesně minutu před koncem totiž rozjel Kratochvil obléhání, které rozložilo vrchlabskou obranu. Na konci stál poté Hrabal, který z rohu našel volného Jakub Svobodu a ten po návratu z marodky zapsal z předbrankového prostoru první gól v letošní sezoně.

Nedlouho po startu druhé třetiny se museli domácí bránit v oslabení. A neuspěli. Na kruhu si o přihrávku řekl Tomáš Kaut a střelou z prvního doteku srovnal. Remízové skóre však vydrželo pouze do poloviny zápasu, když si Pšurný skvěle pokryl puk a Doležal po zadovce střílel. Štěpánek jeho střelu vyrazil do míst, odkud Přerovu vrátil vedení Robert Černý. V třetině bohaté na vyloučení mohli skóre měnit ještě Urban nebo Matěj Svoboda, do šaten se ale opět zamířilo za jednobrankové výhody Hanáků.

Do třetí části vstoupili aktivněji hosté a drali se za srovnáním. Skvělý Lukáš Klimeš však pokryl jak únik Costy, tak i stoprocentní příležitost Mrni, kterého vleže vychytal betonem při zakončování do odkryté branky. Vrchlabští se snažili srovnat, zatímco Zubři už ke konci šetřili čas. Do vyložených šancí se ale Stadion nedostal. Naopak minutu před koncem se zrodilo přečíslení Doležala s Janem Süssem. Ten se dočkal pravděpodobně nejšťastnějšího gólu v kariéře, když puk po sérii kuriózních momentů zaplul puk až mezi Štěpánkovy betony.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Spokojení můžeme být se třemi body a famózním výkonem Lukáše v bráně. Pro nás trenéry splnila přísnější měřítko možná první třetina. Ta druhá byla jakž takž a ve třetí bylo Vrchlabí lepší. Tam jsme měli štěstí.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí): Dneska jsme strašně špatně začali. Neměli jsme pohyb, nebyli jsme na puku a první třetinu hrál víceméně jen Přerov. Skončilo to ještě milosrdným stavem 1:0 a o přestávce jsme si k tomu něco řekli. Myslím si, že od druhé třetiny se náš výkon začal zlepšovat. Dokázali jsme srovnat z přesilovky, ale bohužel jsme potom dostali za chvíli druhý gól. Ve třetí třetině jsme byli lepším týmem, zatímco domácí spíše bránili, a vytvořili jsme si dvě, tři vyložené šance. Nedali jsme a domácí ještě nakonec zvýšili na 3:1. Vzhledem k té první třetině, kde jsme si nic nevybojovali, to bylo asi zasloužené. Ale kluci makali až do konce, za což jim patří dík. Bohužel, na jeden gól se body moc dělat nedají. Gratuluji domácím k vítězství.