Přerovští drželi s lídrem z Poruby krok, jenže v poslední třetině neuhlídali Jáchyma

P ř e r o v – Opět venku podali solidní výkon, přesto neuzmuli ani bod. Hokejisté Přerova prohráli na ledě Poruby 1:4. Svěřencům trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře se sice podařilo odpovědět na první gól soupeře, když se ve 33. minutě prosadil Matouš Kratochvil. Na začátku poslední části však zapomněli na Tomáše Jáchyma, který nehlídaný před brankou vystřelil Slezanům vítězství. Zubrům ještě v závěru nevyšla power-play, čehož domácí využili a přidali další dvě trefy.
11.kolo, pondělí 7.10.2019
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
4:1
(1:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Hudeček (Gřeš, Dundáček), 43. Jáchym (Kanko, Nejezchleb), 58. Špaček (Hlinka, Slavík), 60. Bodák (Gřeš, Káňa) – 33. M. Kratochvil (Číp, Sýkora). Rozhodčí: Koziol, Vrba – Lukš, Kučera. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1068. Střely na branku: 29:34. Zblokované střely: 6:15. Vhazování: 28:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Foltán – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Dundáček, Bodák, Rudl – Svačina, Zdeněk, Sikora – Nejezchleb, Jáchym, Kanko – Káňa, Hudeček, Gřeš – Obdržálek, Hlinka, Špaček
Petrásek – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp – Doležal, Pšurný, Navrátil – Š. Kratochvil, Sýkora, Číp – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Süss, Moučka, Dvořák

Zubři nezačali na ledě lídra dobře. Hned po dvanácti vteřinách totiž při rozehrávce zaváhal Krisl, čímž se Zdeňkovi otevřel prostor před brankou, ale porubský forvard svoji šanci neproměnil. Zakrátko šel Přerov kvůli Goišově faulu do oslabení a znovu tak bylo před Petráskem nebezpečno. Od modré čáry jej ohrožoval Urbanec a na konci přesilovky pak Káňa. Ostravané byli i nadále aktivnější a z další šance už udeřili. Gřeš našel mezi kruhy volného Jana Hudečka, který se z první nemýlil.

V 11. minutě se dobrou šancí prezentovali i modrožlutí, jenže zakončení Pšurného si Foltán pohlídal. Největší šance Zubrů pak přišla se začátkem poslední minuty. Sýkorovu střelu jemně před bránou tečoval Doležal, ale kotouč proletěl těsně vedle.

Druhé dějství zahajovali Zubři zbytkem přesilovky, Pšurného rána v něm však mířila vedle levé tyčky. Ani další šance pak nebyly úspěšné, a to na obou stranách. Dundáčkovu ránu Petrásek vyrazil a jeho protějšek Foltán si zase poradil se střelou Goiše. Přerov byl už v této chvíli aktivnější a zaslouženě se dočkal vyrovnání. Matouš Kratochvil číhal mezi kruhy, kam dostal nabito od Čípa a z otočky Foltána prostřelil.

Radost Zubrů ale nemusela trvat dlouho. O minutu později totiž Hudeček napálil tyčku Petráskovy svatyně a ještě se dostal k nepříjemné dorážce. Také na konci prostřední tercie získali Hanáci přesilovku, proto do třetí periody vstupovali s výhodou jednoho muže v poli.

Znovu však bez úspěchu, což následně Poruba potrestala. Kanko našel zcela nepokrytého Tomáše Jáchyma, který vysekl Petráskovi kličku a pohodlně zakončil do prázdné brány. Svůj náskok poté mohli domácí navýšit, Přerov se totiž musel bránit v oslabení. Díky obětavosti se ale Porubě skórovat nepodařilo. Deset minut před koncem měl další tutovku Jáchym, opět si zkoušel Petráska vymíchat, ale tentokrát pohořel na pravém betonu.

Přerov při jednogólovém manku chtěl svého soka v závěru zatlačit, jenže soupeř definitivně rozhodl. Marek Špaček hned po buly přes celé kluziště trefil odkrytou klec a konečnou podobu výsledku na 4:1 dal sedm vteřin před klaksonem Martin Bodák.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): V první řadě bych chtěl poděkovat naším fanouškům za skvělou atmosféru. V ochozech jich bylo přes tisíc, čehož si neskutečně vážíme. Odehráli jsme velice těžké a vyrovnané utkání. Přerov nám dělal trochu problémy se svým pohybem, než jsme přišli na to, jak proti nim hrát. Mrzí mě nevyužité přesilovky, kde jsme měli Přerovu odskočit. Když jsme dali první gól, tak následně hosté z otočky vyrovnali. V poslední třetině jsme dokázali využít přerovské chyby a výsledek jsme si už pohlídali. Chtěl bych kluky pochválit, protože v takovém množství zápasů bojovat až do konce na plný výkon zaslouží obrovskou poklonu. Vážíme si dalších tří bodů a klukům ještě jednou děkuji za předvedenou hru.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Odehráli jsme vyrovnanou partii. O výhře domácích rozhodly naše dvě velké chyby, které Porubští dokázali využít. Takových prohřešků se nemůžeme dopouštět a více méně jsme výhru domácím sami darovali.