Přerované zakončili domácí turnaj prohrou, proti trenčínské Dukle se neprosadili

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli v závěrečném zápase turnaje ZUBR Cup, který pořádají, s Trenčínem 0:4. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala dvakrát inkasovali během první třetiny, v dalších dvou dějstvích přidal účastník slovenské extraligy po jedné brance. V dresu Hanáků se poprvé představil Zdeněk Okál. Zkušený útočník skóroval v doplňkových nájezdech.
ZUBR Cup, čtvrtek 25.8.2022
HC ZUBR Přerov - HK Dukla Trenčín
0:4
(0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Thelin (Heinerö, Razgals), 9. Nemčík (Sloboda, Čacho), 30. Gaťár (Hudec), 49. Petráš (Čacho). Rozhodčí: Blaha, Obadal – Kaprál, Peluha. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 603. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 0:4. Nejlepší hráči: Tomáš Kudělka – Martin Nemčík.
Postava – Kudělka, Černý, Gréč, Chroboček, Krisl, Ševčík, Hanák – Indrák, Dvořák, Adámek – Březina, Pechanec, Jan Svoboda – Goiš, Macuh, Okál – Tarnoczy, Ministr, Dobša
Borák – Ozols, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Nemčík, Kupec, Hlaváč – Razgals, Čacho, Sloboda – Valach, Thelin, Heinerö – Hudec, Sojčík, Petráš – Krajčovič, Gaťár, Vaňo

Mladou sestavu Zubrů bez hlavních opor hned na úvod probudil Hudec, který nastřelil Postavovu tyč. Následně si MEO vyzkoušelo neúspěšnou přesilovku, to na opačné straně ji hosté po 35 vteřinách využili. Heinerö našel zpoza branky hůl Joakima Thelina, který Postavu zblízka překonal. Trenčín se rychle dostal na koně a sehrál velmi pohlednou kombinaci, jež druhým gólem nekončila, to ho ovšem nemuselo mrzet. O chvíli později totiž dělovkou o horní tyč zvýšil Martin Nemčík. Vedení mohl dále navýšit znovu v úniku Hudec, ani podruhé ale na Postavu nevyzrál.

Druhou třetinu začali Zubři aktivněji, ani v krátké přesilovce 5 na 3 se ovšem do vyložených šancí nepropracovali. Zato akce Dukly byly stále nebezpečnější, Hudec ani Thelin nicméně nezvýšili. Třetí branku přinesl „až“ Jakub Gaťár ve 30. minutě. Tomu předcházela čitelná rozehrávka Přerova, kterou vystihl právě Hudec a Gaťárovi v brejku naservíroval puk před odkrytou branku. Nezkušené mužstvo domácích se pouze těžko dostávalo do zajímavějších šancí, to Trenčínští mohli po čtyřiceti minutách vést určitě větším rozdílem.

Ani začátek posledního dějství změnu nepřinesl. Domácí se stále nedokázali propracovat k ničemu zajímavému, to Sojčík mohl ve 47. minutě zapsat čtvrtou branku. Jemu ještě zabránil Postava, zareagovat už však nemohl na další přečíslení, které nachystal pro Šimona Petráše krásnou stahovačkou Čacho. O osudu utkání už bylo rozhodnuto, tempo kleslo, přesto se oba týmy snažily finální výsledek ještě pozměnit. Zubři už ovšem nemohli čtvrté místo v turnaji reálně odvrátit, a to ani případnou výhrou v nájezdech. Tu nakonec stejně uzmuli hráči Trenčína, kteří uspěli třikrát proti jednomu přerovskému.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Výsledek mluví jednoznačně, soupeř byl produktivní. Začátek jsme neměli úplně špatný, ale Trenčín nás potrestal ze všeho, co se dalo. Jeho hráči potvrdili kvalitu, kterou mají. Ve třetí třetině tempo opadlo a z obou stran už nebyla koukatelná. Dali jsme příležitost mladým hráčům a dalším klukům, kteří jsou u nás na zkoušce. Byla to pro ně cenná zkušenost proti týmu, který hraje slovenskou extraligu. Mrzí nás, že jsme diváky nepotěšili nějakým gólem.

Milan Bartovič (HK Dukla Trenčín): Po celý zápas jsme byli lepší. Výborně jsme bruslili, při hře pět na pět jsme byli více na puku. I Přerov hrál ale dobře, agresivně, výborně napadal. Těší mě, že ve třetí třetině jsme i za stavu 3:0 udrželi skóre a třetího hráče nahoře a zaslouženě jsme zvítězili. Velká pochvala patří Dávidu Borákovi v bráně.