Přerované slaví první výhru na ZUBR Cupu, ve třetí části otočili duel se Slavií

P ř e r o v – Na domácím turnaji ZUBR Cup hokejisté Přerova bez výhry nezůstanou. Dvěma góly ve třetí třetině otočili utkání se Slavií Praha. Za Zubry po delší době nastoupil brankář Lukáš Klimeš, který má na Hanou vyřízené střídavé starty z extraligové Komety Brno. Modrožluté nasměroval k obratu odvážnou střelou přes obránce osmnáctiletý dravec Hradil, rozhodující trefu zaznamenal v přesilovce další junior Kleiner. Zásluhou posily Čípa uspěli domácí také v doplňkových nájezdech.
ZUBR Cup, středa 14.8.2019
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
3:2
(1:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Zbořil (Hejcman), 46. Hradil (Zmeškal), 52. Kleiner (Süss) – 12. Ryzák (Doležal, Hořava), 33. Vlček (Vrdlovec, Doležal). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Návrat, Novotný. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 861. Střely na branku: 23:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Klimeš – Černý, Pohl, Šnajnar, Zbořil, Weinhold, Kleiner, Dřímal, Gréč – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka, Süss, Číp – Svoboda, Indrák, Peterka – Hradil, Kočica, Zmeškal
Michajlov – Duda, Novák, Hořava, Antoš, Ryzák, Šmíd, Barák, Valík – Doležal, Vrdlovec, Vlček – Ondráček, Šagát, Furch – Brož, Všetečka, Šťastný – Hovsepyan, Šteiner, Martínek

Už po necelých třech minutách šli domácí do vedení. Ve středním pásmu už nabíral rychlost Mikuláš Zbořil, který si zavolal o přihrávku Hejcmanovi, poté přebruslil obránce a nájezdovým stylem zakončil k tyči. Slávisté na sebe ale nenechali dlouho čekat. V přesilovce z pravého kruhu vyslal Doležal střelu, kterou Klimeš vyrazil do míst, kde byl nachystaný Marek Ryzák a zakončil do odkryté klece. Množství šancí především na přerovské straně zůstalo v první části nevyužito.

Ve druhé třetině šel nahoru zejména herní projev hostů. Ti dokázali ve 33. minutě do statistik zapsat druhou využitou početní výhodu, když po přihrávce Vrdlovce zakončoval u pravé Klimešovy tyče Filip Vlček. Přerov šance Čípa ani Süsse v druhý gól nepřetavil, do kabin tak mířil s jednobrankovou ztrátou.

V poslední periodě se aktivně jevila dvojice Lukáš Zmeškal - Adam Hradil, která neuspěla napoprvé, v následném přechodu do útoku už ale druhý jmenovaný skóroval. Vyrovnaný stav trval jen krátce přes pět minut, když se využité přesilovky dočkali i Zubři. Po sérii odrazů puk poskakoval na brankovišti, kde se nejrychleji zorientoval Jakub Kleiner. Slávistické snahy o srovnání už byly marné, stejně jako v doplňkových nájezdech, kdy v sedmi sériích neuspěl z hostů ani jeden, zatímco Přerov úspěšného řešitele v podobě Radka Čípa našel.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Přijel za nás chytat Lukáš Klimeš z Komety, což nám určitě pomohlo. Podal stabilní dobrý výkon. Pozitivní je, že jsme otočili skóre z 1:2 na 3:2. I když od nás utkání pořád nabízelo spoustu chyb, jsme spokojení s výsledkem a nakonec i s předvedenou hrou.

Miloš Říha mladší (HC Slavia Praha): V první třetině byli domácí mírně lepší, podržel nás brankář. Po půlce zápasu, kdy měl soupeř tlak, jsme začali být lepší my. Daleko více ze hry jsme podle mě měli i v poslední třetině. Paradoxně jsme ji prohráli 0:2, ačkoliv na střely jsme vyhráli. Je to samozřejmě nepříjemné, že soupeř otočí zápas v době, kdy jsme prakticky lepší. Je to příprava, ale na druhou stranu jsou tam individuální chyby, které se neustále opakují. Viz druhá inkasovaná branka, kdy máme jasně kotouč na hokejce, buly v útočném pásmu a umožníme z toho soupeři dva brejky, kdy vyrovná. To se prostě stávat nesmí, i když jsou kluci mladí a nezkušení. Měli by si vzít ponaučení a už by se to opakovat nemělo. Tyto chyby rozhodují zápas. Nehledě na to, jestli jste v té třetině lepší nebo ne.