Přerované se zvládli vrátit do zápasu, Chomutovští si ale vedení vzít nenechali

C h o m u t o v – Podobný výsledek jako ve čtvrtek v Litoměřicích, ale tentokrát ve prospěch soupeře. Hokejisté Přerova v páteční předehrávce 25. kola Chance ligy podlehli Chomutovu na jeho ledě 2:5. Hanákům se povedlo zdramatizovat vývoj třetí třetiny, ačkoliv prohrávali o tři branky. Michal Popelka dvěma trefami v krátkém časovém sledu snížil na nejtěsnější možný rozdíl. Ten však trval pouze chvíli, Piráti pak třikrát skórovali a rozhodli o svém triumfu.
25.kolo, pátek 22.11.2019
Piráti Chomutov - HC ZUBR Přerov
5:2
(1:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 9. Rudovský (Llewellyn, Žovinec), 28. Stloukal (J. Černý, Llewellyn), 43. J. Svoboda (Chrpa, Hlava), 51. Stloukal (Llewellyn, Štochl), 60. Žovinec (Klíma, Hlava) – 49. Popelka (Pšurný, Krisl), 50. Popelka (Pšurný, Krisl). Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda – Belko, Tichý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1824. Střely na branku: 34:20. Zblokované střely: 12:6. Vhazování: 24:37. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
Pavlát – Blaha, Rýgl, Štochl, Piché, Žovinec, Seemann, Hlaváček – Klíma, Suchý, J. Černý – Stloukal, Llewellyn, Rudovský – Tomica, Doktor, Sklenář – Chrpa, J. Svoboda, Hlava
Petrásek – R. Černý, Krisl, Zbořil, Kubeš, Šnajnar, Weinhold – Navrátil, Pšurný, Popelka – M. Svoboda, Moučka, Hrabal – Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Dvořák – Indrák, Süss, Kočica

Po jedenácti zápasech se v přerovské bráně opět objevil Michael Petrásek a hned v úvodu musel čelit nepříjemné střele Klímy. Další chvíle pak patřily Zubrům. Nejprve Navrátil pronikl před Pavláta a těsně minul jeho bránu, poté Pšurného přečíslení s Navrátilem zneškodnil obránce Žovinec. V šesté minutě mohli jít Piráti do vedení, za obranou si totiž počíhal Chrpa, ale Petrásek jej v brejkové situaci vychytal.

Zubři pak sice přestáli oslabení, jenže krátce po něm už domácí mohli slavit. Po Llewellynově přihrávce si před bránou důrazně počínal Jan Rudovský, který nadvakrát dorazil puk za Petráska. Přerov mohl odpovědět v přesilové hře, ale v ní se do vážnějšího ohrožení Pavlátovy klece nedostal.

Do druhé části vstoupil Přerov aktivně, dorážka Popelky z úhlu se však neujala. Stejný hráč se o chvíli později snažil protlačit před Pavláta, ale při zakončení upadl. Zubři toužili vyrovnat, jenže přišla 26. minuta a v ní dvojnásobné oslabení. Modrožlutí se sice statečně bránili, těsně před koncem však po střele Jakuba Černého přesně zakončil Petr Stloukal a poslal Piráty do vedení 2:0.

V polovině duelu hrál přesilovku pro změnu Přerov, série nepřesností ale vyvrcholila chybou Moučky, po níž sami na Petráska jeli Llewellyn a Doktor. Při Zubrech stálo obrovské štěstí, druhý jmenovaný totiž zakončil nepřesně a prvně jmenovaný pak neprotlačil kotouč u pravé tyče. Další příležitost měl Jakub Černý, jenže také narazil na zákrok Petráska. Hanáci byli stále gólově na nule, což nezměnil ani Pšurný, který mohl nejprve střílet a pak i dorážet.

Těsně po začátku třetí části se body Zubrům ještě více vzdálily. Další chyba v zadních řadách přinesla souhru Chrpy s Janem Svobodou, který prostřelil Petráska na pravé tyči. Čtvrtý gól Pirátů pak měl na holi Klíma, Petrásek však předvedl famózní zákrok betonem. Naopak se konečně dočkali Zubři. Pšurný vyjel s pukem zpoza brány a našel krásnou přihrávkou Michala Popelku, jenž se trefil do levého růžku.

Gól Zubry povzbudil a s přispěním přesilovky to za minutu už bylo 3:2. Chomutov nedokázal vyhodit puk, který získal znovu Michal Popelka a zamířil nad Pavlátovo rameno. Přerovské nadechnutí však bylo jen chvilkové. Střelu Llewellyna totiž Petrásek vyrazil jen k Petru Stloukalovi a ten pohotově dorážel. Modrožlutí už na zvrat neměli síly, naopak v poslední minutě inkasovali popáté, když od modré zacílil přesně Dušan Žovinec. Na výhru z Litoměřic tak Přerov nenavázal, z ledu Pirátů se vrací s prázdnou.

Martin Štrba (Piráti Chomutov): Jsme rádi, že jsme domácí zápas zvládli, body potřebujeme jako sůl a dnešní výkon byl velmi dobrý. Zápas jsme ale mohli rozhodnout už ve druhé třetině, kde jsme měli ještě další tutovky. Zbytečnými chybami jsme dostali soupeře do hry, ale poslední desetiminutovku jsme zvládli velmi dobře a zaslouženě jsme vyhráli.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Dneska rozhodly tři faktory. Neměli jsme tolik energie a hladovosti, jak by bylo potřeba. Druhá věc je ta, že jsme nebyli tak efektivní jako domácí, přitom jsme si svoje šance vytvořili. Třetí věc si nechám pro sebe, ale samozřejmě gratuluji domácím Pirátům k výhře.